Som lenivá do vzťahu a oni to nechápu .. prečo?

Príspevok v téme: Som lenivá do vzťahu a oni to nechápu .. prečo?
ever single

Mám 30 rokov. Mala som jeden vzťah ktorý trval len dva a pol mesiaca. Rozchod bol iniciovaný z mojej strany. Ja jednoducho nemal náladu a chuť pracovať na nejakom vzťahu. Mám rada asi skôr len samu seba alebo čo. Aj keď snahy zo strany mužov boli aj sú, nechuť a nezáujem je z mojej strany. Proste nechcem sa mi venovať všetku energiu na nejakého druhého človeka len aby som sa mu zapáčila. Mne to príde také smiešné až otravné ako sa nejaký muž snaží zaujať a začne ma pozývať na kávu, víno a rande. Nemám náladu nechať so sebou zametať kde pôjdeme, kedy, kde sa stretneme, že príde po mňa vtedy a vtedy a kedy sa uvidíme a podobné ko*otiny. Nechce sa mi asi som strašne lenívá čo sa týka vzťahov ale stratila som záujem o mužov. Nezaujimajú ma. Ani nejako nepriťahujú. Nebaví ma ta ich hra na skvelých a príťažlivých. A viete čo ma se*rie? To že moja najbližšia rodina to nevie akceptovať. Mamina a moje tety a krsná, sesternice... Všetké čakajú kedy si konečne niekoho nájdem a vydám sa a budú deti. Keď sa už s nejakým mužom rozprávam a vidia ma tak sa potom vypytujú kto to bol, čo je zač atd. Alebo sa mi snažia nenápadne niekoho dohodiť a pevne dúfajú že konečne to bude ten pravý. Či už sú to nejaké rodinné oslavy alebo pracovné stretnutia. A také smiešne veci robia že napr. zámerne ma akože opustia že musia niekam ísť a ja zostanem v miestnosti sama s nejakým ich nezadaným známym. A čo si od toho sľubujú.. no vzťah, šancu že preskočí iskra a ja sa zaľubím. Aké trápne. Asi pred pol rokom sa k nám nasťahovali susedia a s nimi aj mladý asi 25 ročný syn a oni už začali šípiť čo je zač či niekoho má a že nech chodím čo najviac von aby som sa s ním čo najviac stretávala. No povedzte sú normálne? :-D
Nieje to tak dávno čo u nás bol IT technik lebo nám blbol PC a oni mňa posielali že veď to vybav ty, ty sa s ním rozprávaj, ty tam buď mu vysvetliš v čom je problém a nezabudni sa usmievať. Alebo pred dvoma mesiacmi sme boli na svadbe mojej sesternice a tie baby ako strigy na mňa že neboj sa ty budeš ďalšia na rade len treba chcieť. Lenže mne sa nechce a to oni nedokážu a nechcú pochopiť.
Minule som šla s kolegami z práce na služobnú cestu spojenú s pobytom v Tatrách. Tie ježibaby :-D nezabudli podotknúť že určite tam budú pekní mladí muži tak sa okolo nich obšmietaj čo najviac. Oni to berú tak že kde je nezadaná mladá baba a nezadaný alebo aj zadaný mladý muž hneď to medzi nimi musí zaiskriť. Nevedie pochopiť že tí dvaja sa musia aj priťahovať a mať záujem o vzťah.
Jáaaaj kam toto vedie.. Prečo ja musím toto znášať? :-D
Čo mám robiť? Má tu niekto tiež také príbuzné ktoré vám "piju krv a žerú nervy" :-D
Ďakujem

Slobodna

si mohla hned na zaciatku objasnit problem :) tebe je dedina mala, chod do mesta. Inak mne sa toto stava u muzov ak som k nim mila alebo prejavim zaujem o nieco v spojitosti s nimi uz si myslia, ze po nich idem jak dabel :) nieco medzi citlivostou a aroganciou je fajn, taky proste pohodovy inteligentny pri ktorom ma sanka boli od smiechu. Ved ale to proste musis absolvovat tie ritualy parenia, to sa neda bez toho - hop a ideme na to.

Maoam

ak si skutocne nad vecou, tak ich neries, oni sa totiz nezmenia (velmi mala sanca)

proste na to kasli, mysli si svoje, usmev a ides dalej, alebo ked budu rypat, tak sa ich opytaj, ako klape ich vztah, manzelstvo a usmej sa :D

neries to proste, zi si svoj zivot tak,ako ty chces

su aj muzi, ktori nemaju tento styl, asi si este na takeho nenarazila

ever single

Tak trosku viac objasnim problem.
Co sa tyka muzov a moj vztah k nim je ten ze mne muzi ani tak nevadia ale skor to trapne balenie a to ako sa snazia vnucovat zene. To ako zmaknu pred babou a hraju to na citliveho. Vtedy mi pripadaju ako buzici. A to ako sa zacnu vychvalovat co dokazali a kde vsade boli a ake kontakty maju, kolko zarabaju a ake maju technicke vybavenie auta a mobilu ci notebooku, kde uz boli na dovci a pod. Ja neviem ale mna tie ich sposoby balenia nudia. ň
Co sa tyka komunikacie s rodinou tak nieje problem v tom zeby som im nevedela povedat ako sa veci maju, ved ja to ani nechcem riesit preco nikoho nehladam a nemam. Ja to vobec neriesim ale to oni. A staci ze sa na ulici rozpravam s nejakym znamym alebo len niekto sa ma pyta na cestu alebo inu infosku a oni ked ma nahodou s nim vidia hned sipia ze Óooo kto to bol? Co je zac? Staci ze sa na nejakeho usmejem pri rozhovore tak si myslia ze po nom idem. Su to proste starsie baby a mnohe ziju alebo pochadzaju z dedin a viete aj sami aki ludia na dedinach rodinne zalozeni a nabozenski su. To vam snad nemusim vysvetlovat. Oni su tam od mala vedeni k tomu ze clovek sa musi vydat ozenit a mat deti. Ak niekto len trosku zmeni cestu a zije inac tak ho riesia. Toto je ten zauzivani konzervativny zivot na slovensku.

Maoam

existuje viacero typov osobnosti, ktore sa do vztahu nehodia a nie su ho ani schopne

pokial to tebe nevadi, je to tvoja zalezitost, tvoj zivot, tvoja volba a je to OK

vzdy lepsie, ako do vztahu nasilu ist a druhemu pokazit zivot, ublizovat mu a pod.

co sa tvojej rodiny tyka, myslim, ze si este nedozrela do stavu, vediet jasne vyjadrit, co chces a co nechces

a ano, iste ma vela ludi podobne charaktery v rodine, ako ty, ale ide vzdy o to, kto sa k tomu ako postavi a ako ich vie odpalkovat alebo si necha zasahovat do zivota

tu nejde o tychto ludi, ide iba o teba a o to, ci si narobis poriadky alebo nie, ak ano - budes mat casom klud, ktory tak velmi chces

Moireal

Clovek sa najlepsie vyvija vo vztahu k ostatnym ludom, ci uz partnerom alebo kamaratom.Tiez si myslim, ze ak by si bola vazne sama bez priatelov a partnera a este mala pripadne rodinu, ktora by ti nerozumela, bola by si pekne osamela. Podla mna na celom svete neexistuje clovek ktory by nemal rad spolocnost ludi. Problem je ze si este nenasla tych spravnych. Ani ja som takych este nenasla. Jednoducho pokojne a s chladnou hlavou musis vysvetlit, ze stale hladas aj ked nie tak ocividne ako by si to predstavovali pribuzni. Inak s tymi vztahmi je to tak ako aj liberta povedala. Teraz ked by bol o teba zaujem, ty ho nemas no ked prave o teba ziadny nebude, budes mat on zaujem ty, minimalne preto aby si vedela, ze si este ziadana. Ale ani na tom svet nestoji. Len som chcela podotknut, ze clovek naozaj potrebuje interakciu s druhymi ludmi. Plati to aj o mnichoch, mniskach, ludoch co ziju v komunitach bez partnerov. Clovek totiz rad zdiela svoje radosti, poznatky ale i smutky. Tak ci onak, nech si stastna s tym ako sa v zivote rozhodnes.

Fleur-de-lis

ľudí naokolo nemôžme ovládať. Neviem aké máte v rodine vzťahy, či sa dokážete úprimne porozprávať, aby si im vysvetlila svoj postoj k tvojmu životu. Bez nervov, hnevu, ale s potrebnou vážnosťou a poprosiť ich aby to nechali. No či to budú rešpektovať nie je v tvojej moci. V tvojej moci si ty sama a svoje reakcie je to čo môžeš ovládať. Takže sa to nauč prijímať tak aby ťa to neznervózňovalo. Či to lezie na nervy alebo nie, prejavujú tým svoj záujem o teba a to je stále lepšie než ako keby sa ti snažili nejak ublížiť alebo by im na tebe vôbec nezáležalo.
A s tou samotou, no predstav si svoj život aj o 10, 20, 30 rokov, či je to ozaj to čo chceš. Prísť domov a tam nikto... Alebo ako chceš tráviť svoj voľný čas... Ak odmietaš vzťah len pre svoju lenivosť a sebectvo, tak ťa to asi raz nepekne doženie :(
Sú ľudia čo sa necítia volaní do vzťahu ale do niečoho iného, ale to mi príde ako zrelé rozhodnutie. No len pre lenivosť, neviem.
Je vzťah a vzťah. Je mnoho vzťahov na základe ktorých by som si povedala, že vzťah nikdy nechcem. Ale je aj pár vzťahov ktoré mi pomohli vidieť podstatu vzťahu a o čom to má byť. A to mi za tú snahu teda stojí. Ale určite nie s hocikým, len pre to aby mal človek vzťah.
Ale na to si sa nepýtala, to len tak, ďalší človek čo ťa postrkuje do vzťahu, aby si si cvičila tie svoje reakcie ;)

Slobodna

Pravý/dokonalý partner neexistuje, je to len o našej miere tolerancie, ktorá je individuálna a tiež sa mení s vekom a prežitým.

sewie

zmrzlinka, kiez by to bolo take lahke...
ja osobne napr. vztah chcem, ale nie za kazdu cenu. Mam 29 a moja rodina je uz tiez znacne nervozna ze nikoho nemam a kedy sa akoze vydam a deti atd atd...
lenze oni nechapu ze keby som fakt chcela mat vztah len aby som mala vztah tak uz ho mam davno a uz som aj vydata... ale proste som nestretla toho praveho a silou mocou sa do nicoho hrnut nebudem...babkin argument bol najlepsi-no a najdi si niekoho! aby si nebola sama! ale ja predsa sama nie som, mam priatelov, rodinu...nechapu ze nemat vztah neznamena byt sam...ja som sebestacna sama so sebou a dolezite je byt stastny sam so sebou...ty si najdolezitejsi clovek vo svojom zivote...a to neznamena sebeckost ako to tu niekto trosku naznacil.
ja som sa im to pokusala vysvetlit ale stale to iste...rodiacia to poriesili tak ze nado mnou zlomili palicu a vyhlasili ze ja sa nikdy nevydam-u nich je to opacny extrem...babky zas furt otravuju....

ever single, je to tvoj zivot. ak nechces vztah, tak ho nemaj...ako niekto skoci do vztahu silou mocou len aby bol-je to jeho rozhodnutie, niekto vycka-je to jeho rozhodnutie, niekto nechce nikdy deti-jeho rozhodnutie, niekto nechce nikdy ani vztah-jeho rozhodnutie...je to tvoj zivot, ved si ho ako chces...vztah mat nemusis, su aj ine veci na zemi...
ako sa vyrovnat s rodinou zial neviem...povedat im to mozes , ale asi nepochopia...aspon tie kolegyne by mohli zmlknut ked im proste povies ze nikoho nechces...ale vacsina to proste nepochopi.

De

Podla mna si zaujem o muzov nestratila a v skutocnosti chces nadviazat s nejakym chlapom zmysluplnu interakciu po fyzickej aj dusevnej stranke.

Skor to vidim tak, ze ti lezie na nervy to pretvarovanie sa a hry ktore vseobecne funguju v situacii ked sa chlap snazi o nejaku zenu. Taktiez ti lezie na nervy to, ze tvoje okolie si neustale vynucuje rozpravat o tom ze stale nikoho nemas. Tieto dva faktory teda sposobili u teba obranny a znechucujuci postoj voci vztahu s chlapom. V skutocnosti je ale jasne ze potom tuzis rovnako ako vsetci hetereosexualne zalozeni ludia s potrebou naplnenia citov.

Asi by si si rozumela s pohodovym kamaratom ktory je priamy, spontanny, bezprostredny a nepraktizuje tie typicke "hry" pre zaujatie zeny.