Dom, ale so svokrou...

Príspevok v téme: Dom, ale so svokrou...
Pentlicka

Ahojte. Bývame v panelákovom byte, ktorý je nám trochu malý :-) Môj svokor zomrel a svokra žije druhým rokom sama vo veľkom dome. Začína sa hovoriť o tom, že by sme tam mohli ísť bývať my. Dom už pýta investíciu, ale je pekný a záhrada tiež. Finančne i pracovne je to pre manželovu mamu udržať ťažké. Problém je v tom, že sme z núdze jeden čas bývali spolu a museli sme doslova utiecť, keďže je to nepríjemná osoba, ktorá si rada vymýšľa, klebetí, ľutuje sa a hysterčí. Okrem toho uhýba, keď sa hovorí o tom, že by sa to malo dať všetko na papier. Manželov brat tvrdí, že sa do toho nechce starať, ale ja nechcem ísť zo svojho do cudzieho a nakoniec sa môže stať, že budem musieť dom predať a dať polovicu z našej driny švagrovi. Som na vážkach, na jednej strane dom, na druhej celé to okolo. Manžel nie je konfliktný typ, viem si predstaviť, že by dom prepísal na brata za "doopatrovanie". Neviem ako reagovať, čo je správne a čo nie... Ako sa rozhodnúť, aby som sa nedostala do kaluže z ktorej nevyjdem nielen ja, ale ani naše deti. Dopredu ďakujem za názory.

Pentlicka

Slobodna, ďakujem za názor. Ale tá vidina záhradky ma láka. Teraz to vyznie smiešne, že pokoja a relaxu. Keďže moja svokra je taký podrývačný charakter. Ale možno sa zmenila. My po presťahovaní sa moc nestýkame, cca raz za dva, niekedy 3 mesiace. Manžela to domov nejako neťahá, ak ideme, tak na moje rady - vnúčatá - babka. Ja mám rada prírodu, trochu hnusno rátam s tým, že aj moja svokra zostarla a snáď sa upokojila (67 rokov). Tak neviem. Vŕta mi to v hlave. Hlavne potom, keď švagor povedal, že raz bude dom dobrý pre jeho syna, aby to nepredávala. Oni to berú tak, že my sme mestské typy. Dom je na dedine, my bývame v meste 25km odtiaľ.

[zruseny37]

"...sme z núdze jeden čas bývali spolu a museli sme doslova utiecť..."

Asi si už zabudla, aké to bolo. Raz si odtiaľ utiekla, lebo si na to mala svoje dôvody. Ja by som tam nešla po prečítaní tvojho príspevku. Tiež som sa raz uchýlila bývať na mieste, z ktorého som v minulosti radšej odišla, pretože to bola hrôza, a druhýkrát to bolo rovnako hrozné, ak nie horšie.

Slobodna

moja rada znie, ze ten dom ti za to nestoji. Uz si to raz skusala a nevyslo. Je lepsie nieco male,kde mas sukromie, klud a urcite to aj prospieva nielen vztahu ale aj milostnemu zivotu partnerov.