Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Budúca svokra

Príspevok v téme: Budúca svokra
1_Marcelka

Ahojte,
vidím, že problém so svokrom nemám len ja, takže by som bola rada kedy mi niekto napísal svoj názor, resp. ako vychádzate vy so svojimi ešte ani nie svokrami.
My sme spolu s partnerom 11 mesiacov a pomaly začíname uvažovať o svadbe. Naši sú v pohode, priateľa prijali v pohode, ale ja sa u rodičov môjho priateľa cítim dosť trápne.
Svokor je čudný, on má vždy prácu a takmer sa nám ani neprihovorí ak sme u nich, príp. si sadne pred televízor. Správa sa ku mne ako ku cudzej osoby a vlastne okrem toho, že si vyrozpráva svoje problémy sa ma nikdy ani nespýta ako sa mám ja, resp. čo mám nového v práci a tak.
Svokra sa zase montuje do všetkého. Pokúšala som sa jej už viackrát pomôcť v kuchyni, ale všetko mi vybrala z ruky, lebo ona to robí inak a mne to ani v ruke nestojí tak ako má.
Ak si niečo na seba kúpim tak to ihneď odkomentuje, že to je pre slečny a nie pre budúcu pani a popritom mám 24 a mám si kúpiť radšej kostým a pod..
Ďalší problém sa vynoril v oblasti bývania. Ona nechce aby sme bývali osobitne a to ešte v meste, ktoré je od ich obce na 17 km, ale s nimi. Môj budúci to samozrejme rešpektuje a nikdy nič nepovie rodičom proti.
Oni majú auto tiež, ale ak ideme niekde spolu tak ak si chlapi vypijú, tak chce šoférovať ona, lebo vraj nechce aby som im roztrepala auto. Niekedy sa tam cítim naozaj trápne a môjmu budúcemu to nevadí.
Ako by ste riešili situáciu vy, alebo ako ste na tom vy?

Bea001

Keď čítam Vaše príspevky tak mi napadá jedine, že zrejme mám šťastie a to aspoň zatiaľ.
Tiež nie som ešte vydatá, ale keďže nad svadbou uvažujem deň čo deň a to dosť intenzívne, tak už rodičov svojho priateľa beriem ako súčasť svojho života a nemám najmenší dôvod nato, aby som na nich povedala čo i len jedno zlé slovíčko.
V okolí mám väčšinou známych, kamarátky, ktoré majú podobné problémy s budúcimi, príp. už so svokrovcami, ale našťastie nie som ten prípad.
S priateľom sme spolu 8 mesiacov a od prvej chvíle ma jeho rodičia prijali ako člena rodiny. Svojich budúcich svokrovcov som spoznala skôr ako svojho priateľa, ale v tej dobe som ešte nevedela, že ich syn mi bude súdený. Sme spolu deň čo deň, pomáhajú nám ako len vedia a nepoznám osočovanie a ani ponižovanie. Môj budúci svokor mi doslova pristane na všetko a dovolím si vyhlásiť, že ešte skôr ako na partnerov nápad.
Bežne u nich navarím, ale ešte nikdy nepadla pripomienka nato ako sa mi jedlo podarilo. Nemám problém navariť ani s budúcou svokrou, ale pokiaľ aj sama, tak padli len slová chváli.
Tiež by mi mohli povedať, že ich meno si treba zaslúžiť, ale nikto mi nikdy nič nepovedal, že nie som hodná do danej rodiny.
Pravdou je, že ani môj budúci sa nestavia k tomu spôsobom ako opisujete mnohé v nižších príspevkoch. Väčšinou sa rozhoduje sami - dvaja, aj keď samozrejme je pre nás názor rodičov dôležitý. Takže určite neplatí, že každá svokra, príp. svokor sú neznesiteľní!

Biela Kobra

No, dievčence zlaté, nezávidím Vám. Ja som vydatá už veľa rokov a mám so svokrovcami vynikajúci vzťah. Nebolo to spočiatku ružové, manžel bol tiež "mamičkin maznáčik", ale má aj rozum a ochotu so sebou niečo robiť. Keď som sa zoznámila so svokrovcami, boli sprvu vyľakaní, komuže vešajú na krk svoje dieťa, veď to je normálne. Ale našli sme spoločnú reč a postupne sa všetko utriaslo.
Pomohlo toto:
A) nebývame spolu, naopak, bývame veľmi ďaleko od seba
B) nedám si skákať po hlave, takže keď sa mi dačo nepáčilo, dala som jemne ale jednoznačne najavo, že veci budú takto a nie ináč
C) sporné veci riešiť radšej s humorom ako s krikom, lebo ostrý argument vedie k ďalšiemu argumentu na opačnej strane, a takto by to mohlo ísť do nekonečna
D) keď už sa nedá ináč, treba púšťať veci jedným uchom dnu, druhým von

Moji svokrovci sú rodinne založení, vedia, že ľudia sa ženia a vydávajú, a každý sa musí popasovať s tým, čo má. Párkrát do roka prídu na návštevu k nám, párkrát my k nim. Môj muž celé tie roky každý večer skypuje svojej mame, väčšinou sa k nemu pridám aj ja a ak nemám čas, aspoň zamávam. On to potrebuje a mne to nemá čo vadiť.

Dievčatá, ktoré ste tu písali, že svokrovci vás napádajú, osočujú, a muž/priateľ sa vás nezastal - to sa bude iba zhoršovať. Právom sa hovorí, že láska je slepá, a vy ešte nevidíte, že váš muž raz bude to isté, čo sú jeho mama a otec. Jednoducho povedané - ak sú rodičia takíto, ani z dieťaťa nič dobrého nebude. Áno, môže raz byť, ale na to musí byť žena veľmi pevnej povahy, rozhodnutá, že bude za svoje šťastie bojovať, a v prvom rade musí začať "vychovávať" svojho partnera, keď to už jeho rodičia pokazili. Neviem, ktorá z vás má na to dosť síl, vôle a vedomostí. Takže ak môžte, vyjasnite si to v prvom rade so svojím chlapom. A ak to nejde, radšej to vzdajte. Dobrých chlapcov a ich rodičov je na svete dosť.

kukuriatko

Posilňujem tiež rady tých, ktorý majú hrozných svokrovcov.Svokra mám alkoholika a je pomaly na posmech každému, lebo si rád vymýšľa rôzne historky, ktoré sa nikdy nestali. Je strašne "múdry", všade bol, všetko vie a ani sa mu to nedá vyhovoriť.
Budúca svokra je totálne falošná, triedi ľudí podľa toho či ich ešte bude potrebovať, alebo nie a kto jej pomôže. Koho nepotrebuje tak ho bude ohovárať do nekonečna a vymýšľať si blbosti. Mňa kritizuje, že neviem dobre variť a popritom čo navarí ona sa veľakrát nedá ani len zjesť, príp. spraví 5 ročnej dcére zahustenú instantnú polievku.
Takýchto ľudí už jednoducho nezmeníte a buď sa s nimi vyrovnáte, alebo to vzdáte a vrátite sa s kratšej cesty.

[zruseny37]

Monika_KP, moja budúca svokra je ten typ, čo ti pomôže, aj keby sama pre seba nemala, štedrá, pohostinná, priateľká, ochotná... Napriek tomu som rada, že máme súkromie a bývame sami. Nejak mi to nejde dokopy bývať s rodičmi alebo svokrovcami.

Monika_KP

Ja patrím tiež do skupiny, ktorú budúci svokrovci doma len strpia.
Môj svokor ak má problém alebo zlú náladu tak je na nevydržania, do každého dobiedza, každého uráža a ponižuje. Keď mu niečo povieme (napr. zásnuby) tak len pozerá do prázdna a strúha grimasy, popr. má uštipačné poznámky. Ak som u nich tak prejde okolo mňa, max. sa mi odzdraví, ale vidno na ňom, že už aj to je na neho veľa. S inými ľuďmi je priateľský, teda podľa sympatií, alebo s tými, ktorí budú ešte snáď jeho potenciálnymi klientami, ale už pri jeho pohľade cítim, že by ma najradšej poslal niekam. Vôbec netuším ako budeme fungovať do budúcna, ale našťastie ešte svadbu neplánujeme.
Tiež by ma zaujímalo či tu niekto vôbec vychádza dobre s budúcimi svokrovcami, alebo je to u všetkých úplne rovnaké?

Luccca

Nechcem ťa ovplyvňovať v tvojom rozhodnutí, ale myslím, že ak budeš poznať môj príbeh tak zvážiš aj príspevky, ktoré ti písali už niektorí aj predomnou.
Vydávala som sa pred 10 mesiacmi a už pred svadbou som mala veľmi podobný vzťah s terajšími svokrovcami.
Svokor bol nafúkaný, odmeraný, všetko odkomentoval, nikdy sa ku mne ani len nepriblížil, ako keby som bola v ich dome len nechcený hosť.
Svokra mi zakaždým zdôrazňovala, že nič nerobím tak ako ona a jej jediný syn zrejme zomrie hladom. K ničomu ma nepustila, lebo ona to vie najlepšie. Ak sa mi náhodou podarilo niečo spraviť bez jej vedomia ihneď kritizovala a svokor len ťahal nosom.
Neváhala mi viackrát zdôrazniť, že ich meno si treba zaslúžiť, lebo ich pozná takmer každý človek v meste a oni už majú meno. Neváhala mi zakaždým vyhodiť na oči, že sú bohatší ako naši a to je tiež niečo. Ak som k nim prišla premerievala si ma akoby som bola odniekiaľ mimo. Zakaždým komentovala moje oblečenie, lebo ona ako 50 ročná sa oblieka akoby mala 20 a perfektné je len to čo má na sebe ona.
Vydala som sa, aj napriek tomu, že som svadbu zvažovala, ale manžel ma presvedčil. Dnes už svoje rozhodnutie ľutujem a už je na mále, aby naše manželstvo neskončilo rozvodom.
Ak som svokre niečo povedala, že sa mi nepodarilo tak na mňa kričala, že som neschopná a ako sa to mohlo stať. Svokor mi neváhal povedať, že som horšia ako krava, lebo aj tá dokáže na svet priviesť teľa a u nás bábo zatiaľ nie je ani na obzore.
Za všetko ma kritizujú, zhadzujú pred spoločnými známymi, ohovárajú mojich rodičov. Môj manžel sa ma ani raz nezastal a ak príde od svokrovcov domov tak je ako nepríčetný.
Určite nie som jediná, ktorá má takýchto svokrovcov, ale nechci patriť medzi naše rady. Určite si pohovor s partnerom a povedz mu, že ti nie je príjemné ako sa jeho rodičia k tebe správajú.

LMarika

Marcelka, jedina sanca, aby si bola stastna, je ta, ze ty a tvoj priatel budete byvat spolu, ale tak, ze LEN A LEN VY DVAJA a ziadna svokra. Spoluzitie s takouto svokrou ti urcite prinesie iba psychicke utrpenie a mozno do buducnosti aj nejake depresie a to by bola velka skoda. Pretoze tvoja svokra je ten typ cloveka, ktory nedokaze nikomu na svete dopriat pochvalu a uznanie a kazdeho musi neustale iba kritizovat (casto aj neopravnene a bezdovodne) a komentovat a pri takomto clovekovi, cize pri byvani s nim, ti velmi hlboko klesne sebavedomie. Ak sa k tebe svokra takto sprava, tak pravdepodobne ti zavidi nieco, co ty mas a ona nema. Moze to byt vysokoskolske vzdelanie, prirodzena inteligencia a sikovnost (ver mi, ze pokial ide o tu sikovnost, svokra si to vsimne, ale do oci ti to nepovie, nepochvali ta zato, len ticho zavidi a presviedca ta, ze si nesikovna), krasa, mladost, cokolvek... Lebo ludia, ktori sa k inym takto spravaju, su zavistlivi a zavidia im nieco, co oni sami nemaju. Tu nezostava nic ine, len dat priatelovi ultimatum, ze bud budete vy dvaja byvat zvlast, alebo sa s nim rozides. Nikdy nesmies dopustit, aby si byvala s takou svokrou, lebo este nakoniec na antidepresivach raz o par rokov za nu skoncis a potom budes uz nielen pre svokru, ale aj pre tvojho muza nielen "ta nesikovna, mantava", ale este aj "sibnuta". A nebude mat uz uctu k tebe nikto, dokonca ani vlastny muz a nebudes mat uctu k sebe ani ty sama. Keby ste len tak mali tuzbu po odchode do zahranicia, co asi nemate a to je skoda, hned by bol problem vyrieseny. Odleteli by ste do Irska a milostiva pani svokra nech si trhne nohou.

Kýčera

Okrem tej svätej pravdy,čo Ti napísal/a Pinkis,dobre pouvažuj aj nad svojím priateľom,kt. sa Ťa nezastane a rešpektuje názory svojich rodičov.Naozaj chceš takéhoto chlapa,zvládneš bojovať na dvoch frontoch?Ak si ho však necháš,musíš vziať opraty do vlastných rúk a presadiť si SVOJE!A to hneď od začiatku!A mám na mysli priateľa a aj jeho rodičov!Kašli na to,čo chce "ona",mysli na to,čo chceš TY!

pinkis

Ak ti mozem dat radu, nikdy ale skutocne NIKDY nechod byvat s rodicmi svojho partnera. Nech uz je svokra akakolvek dobra ci zla (ta tvoja je teda podla popisu riadna harpia!!!!). Bola by si nestastna cely zivot, alebo minimalne do toho casu, kym by ste sa neodstahovali. Chlapi su na mamicky priserne zatazeni, im odpustia vsetko, ovela viac ako vlastnej manzelke. Na to sa priprav - mama bude vzdy ta prva a ty az tam niekde za nou. Ty budes ta zla, mamicka ta dobra. Musis trvat na svojom - bud alebo... ak ta ma rad priatel, pochopi to, ze mladi ludia maju zit samostatne. Ak nie, nedaj si zaslepit ruzovym zalubenym pohladom, lebo by si to neskor trpko olutovala. Co sa tyka tej uzasnej jeho matky, daj jej jasne najavo kde su tvoje hranice. Zato, ze je starsia neznamena, ze si ma k tebe toto vsetko dovolovat. Nech sa stara o seba!! Daj jej to najavo, ze s tebou tak jednat nebude. Lebo ked budes ustupovat, tak to bude stupnovat a stupnovat aaaa stupnovat az sa z toho zblaznis.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.