Váha

Príspevok v téme: Váha
Natalia1234

Ahojte mám problém mam 26 rokov 169cm tento tyzden som bola na preventivnej prehliadke u obvodnej lekarky vsetko bolo ok az ked prislo na rad vazenie naposledy ked som sa vážila tiez takto minuly rok a mala som okolo 60 kil teraz ručička na vahe ukazala 80! Nechapem ako je to mozne stravujem sa uplne normalne nejen ziadne hranolceky pizze zákusky ani nic nezdravé dodrzujem vsetky 3 chody denne ranajky obedy vecere večer sa neprejedam večeru si dam max do 17 tej.do prace a z prace chodim peso.tak ma napadlo nemoze to byt nejakou hormonalnou poruchou alebo poruchou stitnej zlazy? Niekto vtedy vraj chudne a niekto pribera je to pravda? Som s toho strasne nestastna naozaj neviem ako som sa dopracovala k takejto vahe kedze naozaj jen vela ovocia zeleniny a neznasam ani nejem nezdravé veci :(

Lulu2011

vekom sa metabolizmus znizuje a ver tomu, ze niekde chybu robis, napis co jes, ale bez vymyslania a uberania, vsetko co za den skonzumujes, kolko a kedy a ja ti napisem, kde robis chybu :) 20 kg nepriberies len tak

Lulu2011

vekom sa metabolizmus znizuje a ver tomu, ze niekde chybu robis, napis co jes, ale bez vymyslania a uberania, vsetko co za den skonzumujes, kolko a kedy a ja ti napisem, kde robis chybu :) 20 kg nepriberies len tak

Maoam

P.S. vaha nebola pokazena?

teda ak si si na sebe nic nevsimla...skus sa odvazit inde, napr. v lekarni pre kontrolu, ak nemas vahu doma

aspon orientacne

Maoam

je tazko uveritelne, ze si si nevsimla pribytok 20kg

neber to ako utok na teba, ale to su tak ca. 4 konfekcne velkosti a ono clovek to citi aj pri chodzi a inej fyzickej cinnosti, aj keby akokolvek potlacal obraz v zrkadle

pytam sa preto, lebo v mojom pripade som teraz po dlhodobej vaznej chorobe nabrala za tri mesiace 7kg (chvalabohu) a tie veci, ktore som predtym nosila mozem darovat, asi tolko

neberies nahodou nejake hormony, HAK atd?, alebo ine lieky, nebola si ch ora, nebrala si kortizon, ako si sa stravovala, nehybala si sa nahodou prilis malo?

odpovedam

vela ludi ma mylnu predstavu o zdravom jedle. Po prve, nic ako zdrave jedlo neexistuje. Vsetkeho vela skodi a keby si jedla len "zdrave" ovocie a zeleninu, zdrava nebudes, pretote by ti chybali proteiny a tuky. nehovoriac o tom, ze pribrat sa da aj zo zeleniny a ovocia (resp. z akehokolvek jedla).

To, na co vacsina ludi zabuda, je mnozstvo. Logicky - ak zjes viac, nez tvoje telo potrebuje, nadbytok ulozi vo forme tuku. A naopak - ak jes menej nez tvoje telo spali, tak chudnes. takze vykasli sa na termin "zdrava strava" a pozri sa predovsetkym na to, ake mnozstvo jedla jes.

Mozes mat aj zdravotne problemy, ale ak si bola na preventivke a tvojej lekarke nebolo podozrive nic, tak za nou chod znova kvoli hormonalnemu profilu.

tasty

to je fakt zaujímavé, že si si to nevšimla, lebo ja keď priberiem 3 - 5 kíl, cítim na oblečení, že mi je tesné a nohavice ledva viem zapnúť... to ti oblečenie aj po pribratí 20tich kíl bolo dobré?

a ak ťa to ukludní, tak si daj spraviť testy na štítnu žlazu, aj obvodná ti vie zobrať na to krv, veľa šťastia ;)