AD + tehotenstvo

Príspevok v téme: AD + tehotenstvo
emma18

Ahojte, chcem sa len vykecat mozno poradit.
Uzivala som cca 7-8mesiacov AD-paretin a atarax. Liecila som sa na panicku poruchu. Po tych 7 mesiacoch mi kazal psychiater postupne zacat s vysadzanim, aj ked ja osobne som si myslela ze je to este skoro ale posluchla som a dnes si davam uz len stvrtku tabletky kazdy druhy den. Ale mam pocit ze sa mi uzkosti vracaju, nie v takej intenzite ale pomalicky sa to zacina znova, aj ked to pocas dna vzdy nejako rozchodim, rozdycham.

Ide ale o to ze by som chcela v co najblizsom case otehotniet. Mam to naplanovane tak ze vysadim uplne paretin aj atarax a aspon pocas prvych 3 mesiacoch tehotenstva budem bez liekov (mozno sa mi aj polepsi a nebudem potrebovat nijake lieky) no a ak to nahodou nebudem moct vydrzat tak po tych 3 mesiacoch by som chcela nejake lieky co najmenej skodlive plodu.

Prosim nehovorte mi ze je to hlupost a lieky su zle a skodia plodu. To vsetko viem, chcela by som skor radu od nejakej mamicky co si presla niecim podobnym ako ja. Ano budem sa snazit zvladnut to bez liekov ale ak to nepojde, nemienim sa trapit a ublizovat sebe aj dietatu, pretoze uzkost mu podla mna uskodi viac ako nejaka tabletka.
Vdaka

Barbie31

Ja som uzivala v tehotenstve Magrilan kazdy druhy den 20mg, tiez som nemala na vyber, skusila som to aj bez toho ale tie stavy sa mi vratili. Mensie davky samozrejme po dohode s lekarom by mali byt v poriadku.