Mama ma nenávidí

Príspevok v téme: Mama ma nenávidí
Liana232

Moja mama ma ma nenávidí. Furt ma ponižuje húka na mňa na každom rohu. Dnes som išla na vlak lebo chodím do TN do školy. Omylom som si zobrala obidve nabíjačky a mame som tam nenechala ani jednu. Ale bolo to omylom. Keď to zistila zavolala mi a povedala: Kde mam nabijacku?!ja: Ja viem omylom som si ju zobrala prepáč.Mama: Ty suka hnusná ! Ty si vazne pridr.aná. Strašne na mňa hučala. Ale ved ma ine telefony a nie je tazke si dat SIM do ineho mobilu. Furt a za vsetko mi nadáva. Bola by radsej keby som fetovala. Nechcem ju uz ani vidiet. Ja jej tu nenavist obetujem. Fakt ju nemam rada. Mam 13r. Ja fakt neviem čo mám robiť

LMarika

Ked ti takto nadava, tak sa s nou snaz travit co najmenej casu, zatvor sa do izby a vymysli si, ze sa musis ucit a radsej sa uc, srs ochotou, ked bude treba vyniest smeti alebo ist nakupit - to su take dobre roboty, pri ktorych aspon na chvilu od nej zmiznes, chodievaj von, ak ta pusta. A ak ta von nepusta, tak si vo volnom case pozri telku, nejaky film, hocico, co ma rada aj ona a pozerajte spolu, lebo ked sa sustredite na film, tak je aspon ticho a nevyhladavaj aktivne komunikaciu s nou. Ked pride ona za tebou a zacne ti nieco rozpravat, tak odpovedz slusne jednou vetou, alebo jednym slovom - cize sa snaz komunikaciu cim skor ukoncit, ak mozes a vymysli si napriklad, ze ides vyniest smeti. Ked sa budu o nejaky ten rok, dva... podavat prihlasky na stredne skoly, tak si naschval vyber taku skolu, ktora je daleko od vasho mesta, len aby si mohla byvat na intraku. Neviem, ako sa ucis a cim chces byt a ake su financne pomery vo vasej rodine. Ak chces ist na gymnazium, tak si vymysli, ze chces ist na cirkevne do nejakeho Sastina povedzme, lebo si vraj pocula, ze cirkevne gymnazia maju vysoku uroven (oklam), alebo si vymysli, ze chces ist na gymnazium bilingvalne, lebo mas dobry vztah k anglictine a citis, ze mas aj nadanie na tento jazyk... alebo si vymysli, ze chces ist na zelezniciarsku ucnovku do Trencina, lebo rada cestujes vlakom a paci sa ti tento dopravny prostriedok a mas k tomu akysi vztah, ze by ta bavilo na zeleznici robit aj cely zivot... len aby si mohla byt na intraku. AJ niektore stredne zdravotnicke skoly poskytuju ubytovanie na internatoch. Ak by si chcela ist napriklad za sestricku a bola by taka ista skola aj vo vasom meste, tak si vymysli, ze ty chces ist do vzdialenejsieho mesta, lebo tam ide aj najaka tvoja dobra kamaratka a chcete byt spolu... Vymysli si akukolvek vyhovorku, len aby si mohla byt v case stredoskolskeho studia na internate. Ta zdravotna by mohla byt celkom O. K. Ja na tvojom mieste by som isla na zdravotnu a ucila sa nemcinu, potom do podnajmu a do Rakuska opatrovat na dvojtyzdnove turnusy - uzivis sa sama. Aj to je jedna z moznosti, co so zivotom. Len aby si nemusela byvat s mamou. Alebo po skonceni strednej opatrovat dieta do nemeckej/anglickej rodiny a ucit sa jazyk. Len nech si od mamy prec. Ked si ta nevazi, tak si ta nezasluzi. Nevesaj sa na krk ziadnemu chlapovi. Ak si aj priatela najdes, vzdy sa snaz mat pracu, ktora ta uzivi a ktoru ked budes mat a byvat v podnajme a sama, budes vediet vyzit. Vztahy sa rozpadavaju a ziadny nevydrzi vecne. Na to treba pre buducnost mysliet, mat otvorene aj zadne dvierka.

mariannna 00

tak tvoja mama nie je normalna ja mam tiež dceru ma Už 19 rokou ale nikdy som je tak škaredo nepovedala ako može matka svojmu dietatu tak nadavat do ku....alebo suk no hrôza

salon

Mila Liana,tvoja mama to tak nemysli,aj ked to tak teraz nevyzera. Ja som zazila v detstve to iste. Mama mi ako 12-15rocnej nadavala do ku.iev,a mnohe horsie nadavky. Nevedela som sa s tym vysporiadat,nechapala som preco mi tak nadava a ublizuje,ved som bola poslusne mile poctive dievcatko a aj tak.
Dnes uz viem,ze moja mama vtedy v tom case,ked bola na mna a na mojich surodencov zla,bola sama nestastna. Ona chuderka mala smutne detstvo a este horsie manzelstvo. Ona bola tak smutna a nestastna zo seba,ze sme si to vsetko odnasali my jej nevinne deti.
Ja viem,ze toto ti teraz mozno nepomoze,ale ja ti len teraz mozem povedat,ze ak by som mohla vratit cas,tak by som sa s nou urcite vtedy porozpravala a opytala by som sa jej,ze co ju tak trapi a preco mi tak musi nadavat.
Jasne,ze ty to tak teraz necitis a jedine co citis je nenavist a zlost a krivda a ublizenie atd atd...ale ver mi,ze zlo plodi zlo a dobro plodi dobro...tvoja mama nema silu byt na teba mila a tym,ze je hnusna na teba tak to iste vyvolava aj v tebe...len si predstav,ze by prisla ku tebe zrazu a objala ta a povedala by ti mile slova a este by sa aj usmiala na teba...co by to v tebe vyvolalo? No roztopila by si sa od stastia...vidis a toto si ludia uvedomia az kym prejdu svoju tazku zivotnu cestu...