Genitalne bradavice!

Príspevok v téme: Genitalne bradavice!
V.

Ahojte. Mám genitalne bradavice (kondylomy), ktore mi diagnostikovali asi pred 2 mesiacmi. Doktor mi povedal ze mám prist na chirurgicke odstranenie (vypalovanie) pokial mi to nezmizne. Chcem sa spytat je odstranovanie chirurgicky bolestive? Nemyslim tym len vypalovanie, ale aj odstranovanie dusikom, chirurgickou lyzicou atd...
Mala som uz aj zapal bartoliniho zlazy, doktor mi povedal ze to bude 15 sekundovy zakrok a nakoniec to bolo odstranenie skalpelom sprevadzane s najhorsou bolestou aka len moze existovat.
Tak dakujem za rady. :)

Severka

alebo : Väčšia pravdepodobnosť, že sa nakazíte genitálnymi bradavicami a budete ich šíriť ďalej je v prípade, že:

Máte viac sexuálnych partnerov
Neviete, či osoba, s ktorou ste mali sex, mala či nemala sexuálne prenosnú infekciu
Sexuálne aktívnym ste sa stali v nízkom veku
Fajčíte a pijete alkohol
Máte vírusovú infekciu ako napríklad herpes vírus a žijete v strese
Ste tehotná
Máte oslabený imunitný systém kvôli chorobe alebo liekom

Ak genitálnou bradavicou ochorelo dieťa, vždy by sa mala vziať do úvahy možnosť sexuálneho zneužitia.

sk.medlicker.com

Galapagos

Takéto veci ako hpv bradavice a imunitu by si mala v každom prípade s gynekológov a imunológom riešiť. Načo sú vlastne oni tu?

V.

Dakujem vam za rady, myslim ze trosku uz som oboznamena s problematikou kondylomov viac, ale zverim sa do ruk mojho gynekologa, prekonam strach a zacnem riesit veci nejak tak aby som si pomohla, lebo riesit tu nieco taketo cez internet je predsa len ine ako narovinu sa rozpravat s gynekologom. Idem na to vypalovanie koncom jula, ak budem v psychickej pohode a zvladnem to, budem sa snazit nejako sa pospytovat gynekologa co by mi odporucil pri prevencii a dalsej liecbe ak by sa to nanestastie vracalo. Drzte mi palce, zvladnem to. A dakujem.

V.

Tiez sa cudujem... Ved v zivote som chalana nemala, som skor samotarsky typ, hygienu udrzujem, tak ja neviem...
Bud je to tym anorektickym obdobim pocas ktoreho som stratila imunitu...ktovie
Ale doktor to ani dako neriesil, kebyze je to nieco surne tak necaka 3 mesiace kym to samo zmizne

joleen

Tak keď ani p.cestou ani plátna a ani sauna nie tak kde do paroma si to stiahla? :O ty si mi dajak čudo dievča!

V.

Ani s babou a na plavarne/sauny nechodim.
A na to vypalovanie idem koncom jula, dufam ze sa to so mnou nebude tahat aj v septembri ked zacne skola...nerada by som toto riesila sakra...

Shayleen

Anogenitálne bradavice sa prenášajú genitogenitálnym, orogenitálnym alebo anogenitálnym sexuálnym kontaktom s infikovaným partnerom. Drobné trhlinky na slizniciach, ktoré vznikajú pri pohlavnom styku, uľahčujú prienik HPV. V poslednej dobe sa však ukazuje, že infekcia HPV nie je len sexuálne prenosná infekcia. Získať ju môžeme (cez drobné trhlinky vlhkej kože) aj: v saunách, na plavárňach a vo fitness centrách.

Tak jedine v plavárni či saune...

joleen

Keďže ide o pohlavne prenosné ochorenie tak b som bola veľmi zvedavá čo si robila v posledných 3- 4 m aby sme prišli aspoň na to ako si sa nakazila