Genitalne bradavice!

Príspevok v téme: Genitalne bradavice!
V.

Ahojte. Mám genitalne bradavice (kondylomy), ktore mi diagnostikovali asi pred 2 mesiacmi. Doktor mi povedal ze mám prist na chirurgicke odstranenie (vypalovanie) pokial mi to nezmizne. Chcem sa spytat je odstranovanie chirurgicky bolestive? Nemyslim tym len vypalovanie, ale aj odstranovanie dusikom, chirurgickou lyzicou atd...
Mala som uz aj zapal bartoliniho zlazy, doktor mi povedal ze to bude 15 sekundovy zakrok a nakoniec to bolo odstranenie skalpelom sprevadzane s najhorsou bolestou aka len moze existovat.
Tak dakujem za rady. :)

Maoam

to je vysoko individualna zalezitost, dolezite je odstranit existujuce kondylomy, bradavice - podla typu, co musi dermatovenerelog vidiet, cez net tazko odpovedat, lokalna chemicka a fyzikalna terapia trva nejaky cas (tyzdne, mesiace podla nalezu, rozsahu, oblasti postihnutia), k tomu pripocitaj systemicku imunostimulacnu terapiu (Isoprinosine pri viralnych infekciach, Imunor k tomu), dalej potrebujes doplnit vitalne latky a zvysit sliznicnu imunitu a v nekonecnom dosledku je dolezity aj partner, dalej sexualny zivot - pocas liecby velmi rizikova zalezitost, po liecbe pri pouziti prezervativu sa zabrani cca. 50% ne prenosu, treba mysliet na to, ze prenos nastava aj inak, oralne, rukami na miesta, ktore prezervativ nepokryje

je to beh na dlhu trat, zmena stravy/zivotospravy k tomu patri tiez, ale ako vo vsetkom je potrebne zbavit sa aj lokalne uz viditelnych lozisk, byt tebou, spojim chemicku a fyzikalnu metodu - porad sa s lekarom, zvysok je systemicka zalezitost a otazka hygieny rsp. opatrnosti, partner je na tom ako - ak teda nejaky je? bol vysetrovany aj on?

Maoam

ja to vidim na kombinaciu lokalnej terapie /napr. Aldara krem lokalne presne podla navodu/, dalej fyzikalnej /dusik, laser/ a paralelne systemicky ISOPRINOSINE dlhodobo aspon par mesiacov 3x2 tbl, kedze V. mala uz zapal Bartholiniho zlazy, vhodne by bolo aj uzivanie napr. Imunoru, kedze pravdepodobne inklinuje aj k lokalnym bakterialnym infekciam

k tomu tesnemu obleceniu - ono uz pritomne gen. bradavice sa mechanickym trenim rozsiruju do okolia, takze lekar zrejme myslel aj toto

vseobecne by som tento problem skor zverila do ruk dermatovenerologa + imunologa v spolupraci

MultiLevel

Maoam, piseme si o vitaminoch.....
V., zrejme je lepsie si to vzdy dat vypalit, ked sa to objavi, ale vravim, az budes aj ty psychicky v pohode, bude sa ti to menej objavovat. O zoskrabovani lycicou neviem vobec nic. Skus pozriet aj starsie temy tu na zdravi, mozno tam objavis viac informacii. Ja viem len tolko - menej stresu, menej skodlivin do tela, posilovanie imunity, ci tabletkami,ci stravou a virus nebude robit navonok taku sarapatu...drzim palce

V.

Lokalna anesteza je len umrtvenie daneho miesta predpokladam..:)
A nevies este nieco o zoskrabavani tou chirurgickou lyzicou? Tym sa odstranuju hlavne tie male kondylomy zevraj...
No, tak uvidim ci ta hliva zaberie..a chcem sa spytat ked sa mi aj objavia mám ist k doktorovi opat si to vypalit ci len jest vitaminy a posilnovat imunitu a ocakavat ze zmiznu kondylomy bez vypalovania? Je nevyhnutne ich ist vypalit alebo nejak odstranit?

MultiLevel

K vypalovaniu som sa akurat cosi dozvedela....ak by to isli vyrezavat, daju ti lokalnu anestezu. To vies hadam co je. Ak dusikom, to vobec neboli, respektive mala som na tom nedavno kamosku a vobec sa nestazovala na nic, len na to, ze to mala neskor trosku citlive.

MultiLevel

O samotnom vypalovani nech ti pise niekto iny, zopar z nas sa ti snazi naznacit, kde je skutocny problem, tak snad pochopis. Hm, zvolila by som dalsie sedliacke uvazovanie.....ako ti moze pomoct samotne vypalovanie? Nijak...bradavicky sa stratia len na pohlad. Totiz virusom budes uz navzdy infikovana a mozes ho preniest na kazdeho jedneho partnera, ktoreho mas. Ak ti v tele virus ostava navzdy, ani vypalovanie ti nepomoze. Aby sa aspon bradavicky neobjavili, opat a zas sa dostavame k tvojej imunite. Pokial je silna, virus budes mat v sebe, ale nebudes mat prejavy virusu, teda nebudu sa ti medzi nohami objavovat kondylomy. Pokial bude imunita slaba, virus sa bude neustale ukazovat vo forme vyrastkov a mozes chodit na vypalovanie aj tri razy do dna. Uz rozumies?
Co sa tyka penazi za vitaminy, neviem ako ty, ale ja si kupim 200 tabliet za 11 eur a mam ich na 200 dni. Mimo ineho, pokial mas rodicov, snad ta zasponzoruju, kedze ide o tvoje zdravie. Ked sa vam zdaju tabletky drahe, tak uzivaj vitaminy v strave, co podla mna vychadza financne rovnako...Vypalovanie je super, ale pomoze akurat tak na kratku chvilu. Vyrastky sa ti budu objavovat vzdy, ked budes v strese, ked budes nervna, nervozna, a podobne. Takze ak ti je pohodlnejsie vypalovanie, prosim :) Ja by som skor stavila na prevenciu, respektive na to ako jdrzat virus "neaktivny"

V.

Ono vies, tie vitaminy tiez niesu najlacnejsie a vzhladom k tomu ze mám 16, tak prirodzene nezarabam aby som si mohla kupovat vitaminky za xxx eur. Styl mojho vyjadrovania je uplne v poriadku, neriesi sa tu teraz toto, ale zdravotny problem.
Mám doktora, nie doktorku, ktory pravdepodobne zameriava svoju pozornost len na tehotne zeny, a na inych pacientov sa vydlabe, pokial to nie je dlhonoha kraska, takze nech mi tie svine vypali a idem prec odtial. Vies, ja niesom Einstein ani nemam siesty zmysel, takze logicky ked sa nezmieni o imunite tak si nekupim vitaminky a nebudem si pchat do hlavy nieco co sa sice tvari ako vitamin, ale v skutocnosti su to synteticke umele vitaminy ktore sa ani do krvi riadne nevstrebu.
Snad trikrat som spomenula ze uzivam hlivu, cecko, zinok a zerem ovocie, fakt uz neviem co mám robit. Kondylomy sa daju chytit na weckach a hlavne v dosledku oslabenej imunity. Pocas mojej diety som kramy nemala 4 mesiace, schudla som a nemala som ziadne vitaminy ani nic nakolko som skoro nic nejedla, takze imunita sa mi pravdepodobne aj tymto pokazila a uvedomujem si to. Takze ako vidim ohladom vypalovania tu asi nik neporadi...
Ide sa tu riesit vitamin a ich vyznam. Hm