Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho

Príspevok v téme: Hadky s partnerom kvoli byvaniu, musi byt podla neho
manuellka

Prosim viete mi poradit? Mam pocit, ze sa musim prisposobovat. Priatel rozhodol, ze pozicku na byvanie nechce, ale inak na vlastne nemame. Nechce pocut ani o tom, ani o zahranici, ani o byte ani o podnajme-lebo on cudzim platit nebude. Chce, aby sme si prerobili dom po jeho starych rodicoch, ktory je vsak na pozemku jeho rodicov. Mne sa to nepaci davat do stareho a niecoho co neni nase. Povedal mi, ze mozme najskor takto, aby sme mali kde byvat a potom setrit na vlastny dom, ale zasa-bez pozicky. Cize vlastne neviem kedy my budeme mat svoje? Asi nikdy.. Vobec nemam chut byvat pri jeho rodicoch aj ked su super, chcem aby sme boli samostatni. On nechce ustupit a ja uz neviem ako to riesit.Nasi maju byt, ale ja by som u nich nikdy nechcela zostat, vzdy som chcela vlastne byvanie a oni to chapu. Radia mi vsak rozist sa s partnerom ked je taky, ze nedokaze ist na kompromis aby sme si sli aspon niekam zarobit. Sme spolu uz 3roky a naozaj chcem aby sa toto vyriesilo ale nemam chut sa podriadit tomu co chce ked s tym nie som stotoznena, lenze ho milujem. Co by ste robili vy?

manuellka

Ale to je zacarovany kruh! Bez mojich penazi sa tam nebude dat byvat, treba nove radiatory, okna, podlahy, steny, komplet! A to este neviem za co by sa kupoval nabytok, ale nevadi... Uz je to pase. A ano moja cudzi pes by ma tam pustil ale musela by som mu byt podriadena!

liberta25

byvat si tam mohla ist. akurat neinvestuj svoje peniaze do cudzieho a nerozhoduj za ich rodinu, na koho sa ma ich dom prepisat.

manuellka

Co mi branilo? Ved ja som bola v Nemecku 4 roky:D Jedine co mi branilo posledne roky bol on, asi tak. Kokso tu sa clovek nezavdaci. Ked je baba nesamostatna je zlatokopka, ked sa snazi byt samostatna, je asi tiez:D Hlavne ze chlapi su vsetci idealni! Ja by som sla aj do tej psej budy byvat keby bola nasa ale cudziemu psovi sa do nej stahovat nebudem asi tak!

liberta25

ja zas nie, ale ja som v tomto divna. preferujem dva byty, nech ma kazdy svoje sukromie. ale snad tento postoj este zmenim, uvedomujem si, ze v tomto som taka nedovyspela..

kamil

Ak sa na to pozeras cez peniaze (netvrdim ze si zlatokopka), tak jediny problem bol u teba. Ty zarabas podstatne menej a chces byt rovnocenna vo vztahu. Co ti branilo ist do zahranicia?

manuellka

To snad ani nie je pravda... Nepisala som o par prispevkov nizsie ze mame nasetrene rovnako pol na pol?? OMG ludia... spring dakujem, konecne niekto s normalnym triezvym nazorom, aj ja sa pytam v ktorom filme take davali:D Vybavila sa mi tvar mojho ocina keby za nim pride moj a riesi nas byt:D Vsak to si mam snad riesit ja nie?:D Niektori ludia mi pridu uplne sci fi z inej planety, namiesto mozgu asi... no nevadi, uz sa to vyriesilo, takze je to nepodstatne, ideme od seba, ja nebudem nikomu robit poskoka a velmi dobre viem, ze keby sme tam investovali tak tam uz zostaneme, nuz stava sa. A nebol z toho ani ktovie ako smutny, takze az taka laska to nebola, skorej z jeho strany iba kalkulovanie, jemu neslo o moju spokojnost, o to po com som tuzila, ale jedina o jeho pohodlie!

spring

a uz ten nazor, ze ona to ma s jeho rodicmi riesit je za vsetky drobne! .. neviem co by povedali moji rodicia, keby za nimi prisiel MOJ PRIATEL - nie manzel ani a riesil, aby mu darovali/predali/prepisali dom... to v akom filme davali take nieco????