Nova praca - neustale premyslanie

Príspevok v téme: Nova praca - neustale premyslanie
AfterEight

Ahojte, na zaciatok sa ospravedlnujem, ze toto nepatri uplne do psychickych problemov, ale aj tak nemozem kvoli tomuto problemu dlhsiu dobu spavat a neustale nad tym premyslam.

Nastupila som do novej prace, som v docasnej statnej sluzbe.
Chcela by som Vas poprosit (ak niekto pozna odpoved) o odpoved, ci sa neda z docasnej statnej sluzby "spravit" trvala statna sluzba.

Nie som na zastup materskej dovolenky, ani dlhodobej pn-ky. Zamestnanec sa stal veducim a ja som nastupila na jeho miesto. Toto miesto si nechal ako eso v rukave, keby nahodou by ho v buducnosti z toho miesto odvolali. Kolko rokov si toto miesto moze drzat? Navzdy?

Viem o jednom panovi, ktory siel vykonavat post starostu, tak je uvolneny na 4 roky na tuto funkciu. Ak sa do 4 rokov nevrati (bude opat starostom) tak jeho miesto mu uz patrit nebude. A pani, ktora je na jeho mieste,tak dostane jeho miesto na trvalo.

Viem, ze toto nie je moj pripad, ale nechce sa mi verit, ze si niekto moze drzat miesto dokedy chce. Pisala som uz aj do par porad. centier, ale nikto mi neodpisal. Nasich personalistiek sa pytat nechcem, lebo to by sa hned rozkriklo a mozno by som mala aj zle, pricom sa chcem len informovat. Zakony som si pozerala, ale nic take, co potrebujem sa tam konkretne nepise, len co je docasna statna sluzba atd.

A hlavna vec, planujeme si s priatelom brat hypo a mala by som kludnu dusu, keby mam tpp.

P.S.: vypovednu dobu mam 2 mesiace

Dakujem za odpovede, ak niekto vobec bude vediet.