Tucne slovenske dievcata a zeny

Príspevok v téme: Tucne slovenske dievcata a zeny
Matus29

Preco ich je coraz viac a viac?
Preco ich tolko pribuda uz medzi mladymi dospievajucimi dievcatami ktore maju len 13-16 rokov?
Je snad na Slovensku presadzovany trend krasy Obezita a tucnota?
Je na slovensku presadzovany trend stravovania Tlac do seba co najviac a co najcastejsie aby si mala cici rici a bola krv a mlieko?
Vsimam si ked chodim do barov, kaviarni, restik, podujatia alebo len tak sedim niekde na nemesti ci na ulici na lavicke ako nase slovenske devy a zeny neskutocne tucneju. Ako ich drieky a spodne ale aj horne partie naberaju vzhlad pneumatik.
A najviac ma zaraza ako mi hovoril jeden kamos ktory uci telesnu na strednej skole ze neskutecne nase dievcata pohybovo zleniveli. Ze nedokazu ani sportovat. Nevedia sa splhat, nevedia vytrvalostne bezat napr. 5 minut vkuse, nevedia urobit kotul vpred. Su neohybne a usadene v com im brania ich silne stehna, objemne zadky a prsia. Len sa smial ze ked tie dievcata otehotneju raz ake proporcie este naberu. :D
Ja sa len pytam, kde sa nabral ten trend preberania? Preco matky svoje dcery a okolie tlaci do toho ze zena ma vyzerat ako socha Venuse?
Uvedomujete si dievcata a zeny ze tucne telo prinasa so sebou kopu ochoreni?

Kýčera

-Slobodna,ďakujem a teraz tieskam ja.
-Matus 29,začínam si klásť otázku,čo si týmto sledoval? Chcel si rozbúriť hladinu stojatých vôd alebo si len robil prieskum?Zrak máš v poriadku,keď vidíš LEN ŽENY a mužov nie?
-Mňa osobne trápia zasa iné veci-INTOLERANACIA,FANATIZMUS,ZÁKERNOSŤ,ZLOBA,PRIMITIVIZMUS,NENÁVISŤ,...ktoré človek zo seba nezhodí tak ľahko ako nadbytočnú váhu.Okrem už spomínaných vecí ako štítna žľaza,obličky,stres,strava,pohyb,lieky... ovplyvňuje váhu aj genetická výbava,lymfatický systém,podvýživa,... a DUŠEVNÁ ROVNOVÁHA.Väščina ľudí sa zdravím začne zaoberať až vtedy,keď ochorie,čo je prirodzené,sú ľudia,kt. sa stravujú nezdravo,fajčia,...neochorejú,dožijú sa vysokého veku.A sú ľudia,kt.kontaminovanou krvou,...ochorejú,tak sa pýtam,pomohla by im zdravá strava?!!!Myslím si,že právo povedať si svoj názor tu má každý,nemusím s ním nutne súhlasiť,ale rešpektovať ho môžem,nejedná sa totiž o zdravotný,právny,či iný problém.Doba našich materí je dávno preč,veľa sa toho zmenilo k lepšiemu,ale aj k hošiemu-voda,vzduch,potraviny,nedostatok času,prachov,STRES,...na povrch vyplávali aj iné negatíva-závisť,nenávisť,zloba,...a to všetko ovplyvňuje zdravotný stav každého z nás.A ako človek vyzerá a stravuje sa,je jeho osobná vec,každý sa snažíme žiť svoj život tak,ako najlepšie vieme.Moje skúsenosti hovoria,že títo ľudia bývajú tolerantnejší,priateľskejší,pozitivnajší,...Pri posudzovaní ľudí by som skôr privítala,aby sme sa zameriavali na ich vnútro,nie na výzor.A mnohí plnoštíhli sú krásni-Petra Polnišová,...A ak vás zaujíma ako vyzerám ja,tak som štíhla,s váhou som nemala problémy a aj počas gravidity som pribrala len pár kg.

skorpionkaaa

petka uplne ta chapem. mamina zacala tiez brat hormonalne lieky ale to uz su roky a zo zeny ktora vazila normalne mozno cca 57 kil je dnes zena ktora ma 76kg :/ presne ako pises aj mamina moze hladovat zjest jednu drobnu porciu jedla denne ale nic jej nepomoze okrem toho tie lieky jej sposobuju nadmerne potenie dychavicnost a mnoho inych problemov. je to velmi tazke pre toho cloveka hlavne psychicky to znasat. nastastie jej ich snad uz coskoro zmenia

Biela Kobra

Mňa netrápi, či sú súčasné slovenské dievčatá tučné, podľa mňa je pomer plnoštíhlych báb k štíhlym rovnaký, aký bol pred desaťročiami, a vyslovene obézna je skoro rarita. Viac ma mrzí, že dnešné 20-ročné deti nevedia komunikovať, nevedia sformulovať vetu. Nevedia sa pozdraviť, nevedia povedať "prosím" a "ďakujem". Sú naučené, že od rodičov dostanú prvé-posledné (ruku na srdce, áno, aj ospravedlnenky, nielen z telesnej, ale aj ak je ťažká písomka, alebo z hocijakého dôvodu), všetko sa im dostane na stôl hotové, takže si nevedia ani vypýtať a odôvodniť svoju potrebu. A potom sa takýto človek dostane na VŠ, kde očakáva od okolia pomoc, ako bol naučený doma, ale nemá od koho, pretože aj ostatní sú rovnaké sociálne teliatka. A keď sa takíto dvaja zaľúbia a z lásky sa zoberú, sú nešťastní, lebo každý z nich čaká, že sa o neho postará ten druhý... alebo maminka. A čoskoro je po vzťahu. To je u nás problém, a nie obezita.

Slobodna

Neviem ci aj u vas funguje napr. samozber alebo debnickovy dovoz, ci farmarske trhy. Na Slovensku sa to nastaste pomaly rozbieha, pre tych co nemaju taku skvelu babku zasobovacku :)

Maoam

Slobodna - iba ovocie a zelenina v nasom podnebnom pasme nie je dostatocna strava, to je dobre, ze jes aj ine zive potraviny, ach, zahrada a ovocny sad...to je asi to najlepsie, co clovek moze mat, tak to mas o nieco lahsie, to je super

skoda, ze moja babka je uz pod zemou, cista nostalgia pri spomienkach na jej zahradu a vsetko v nej :-(

ale nebudem tu vyplakuvat, nastastie nezijem vo velkomeste a v okoli je dost moznosti zohnat vsetko potrebne

o vyrobu doma sa pomaly ale isto snazim

mairiaam

ja by som tým múdrym mužom dala možnosť zažiť si pôrod na vlastnej koži zažiť si 9 mesiacov tehotenstvo a priberanie starostlivosť o deti cez den i v noci a potom všetkom by sa uvidelo či by ste sa tak smiali a boli optimisti. že trend priberania.tažko som sa pobavila.ved dnes je taká povrchná doba že človek ktorý už i len trocha nevypadá podla ideálu krásy ten nemá v spoločnosti šancu i ked má častokrát ( nehovorím že vždy) viac čo ponúknuť ako nejaká kráska či krásavec. ako keby vzhľad predčil všetko ostatné a to aký človek je v skutočnosti išlo bokom. muži si veľmi všímajú no škoda že nie seba a svoje nedostatky :-)

Slobodna

Ano je to dobry sposob, tiez si vela veci vyrobim sama. Ja kvoli cviceniu a svalom jem aj bielkoviny a zdrave sacharidy, pretoze len na zelenine a ovoci som stracala tazko nadobudnute svaly. Ja mam to stastie, ze mam zahradku u babky na dedine aj ovocny sad. Je to take mensie zlo, aj ked tiez nie uplne sto percent zdrave, ako nic dnes.
Niektori ludia si zial myslia, ze ked sa nieco predava v obchode, musi to byt zdrave a potraviny sa stale robia poctivo ako kedysi.

Maoam

petra, zdaleka tu nie su vsetci zdravi

ako som uz pisala nizsie, vela pacientov radikalne meni zivotospravu vratane stravy pri velmi tazkych ochoreniach

ake mas ochorenie?