Potrat a rozchod ako dalej zit? Som na dne...

Príspevok v téme: Potrat a rozchod ako dalej zit? Som na dne...
janka7778

ahojte chcem sa spýtať stretla už nejakú ženu takáto hrozná situácia ako prednedávnom mňa? mala som krásny dlhoročný vzťah a priateľa som milovala naozaj s celého srdca.. bol mi všetkým vedeli sme sa porozprávať boli sme spolu v dobrom aj zlom proste nám to fungovalo.až do doby kedy som potratila dieťa ktoré som čakala.. tak stašne som sa potešila ved čo mohlo byť krajšie ako fakt že s milovaným mužovam čakám dieťa? nastali u mňa však zdravotné komplikácie a ja som ho potratila.. od tej doby to s nami išlo dole vodou a priatel mi povedal že potrebuje byt teraz sam.ja som úplne neštastná nedokážem ani jesť ani normálne fungovať v práci ani doma stale sa mi chce plakať a strašne sa bojím začať odznova v živote.. už ako keby som nevidela dalšiu perspektívu a ostala na mrtvom bode.čo v takejto situácii pomohlo vám? dakujem za rady

numanji

ono to zalezi "kus od kusu". ludia sa niekedy chovaju ako hovada, lebo naozaj hovadami su... inokedy maju sami osobne problemy so sebou a nevedia pristupovat s nehou ani k sebe, nie to este k druhemu. niekedy je tazko povedat, co sa vlastne vo vnutri toho druheho dialo ale ano, ak to neklape (a teda tie zmienene priklady zjavne neklapali), je lepsie ukoncit to aj ked to boli.

v tej chvili sa to sice nezda a niekedy to boli dlho, ale vzdy to nakoniec prejde. hlavne aby si clovek z toho vzal poucenie a vysiel z toho posilneny. akoprezitrozchod.com

Fleur-de-lis

súhlasím s tým, že takáto zaťažkávujúca situácia ukázala v plnom svetle aký bol vzťah naozaj. Je to smutné a bolieť to bude asi ešte dlho. Vnímam ako úplne normálne, že vám je teraz tak hrozne ťažko. Ja by som v takej situácia trávila čo najviac času s mojimi najbližšími.
Príde chvíľa, kedy to už nebude tak bolieť a začnete myslieť aj na krajšie veci a opäť sa na niečo tešiť...
Ja som človek, čo potrebuje blízkych ľudí a činnosť, ktorá ma napĺňa, takže by som si dávala pozor na to, aby som netrávila priveľa času osamote a netrávila čas bezcielne... To by mi to asi celé ešte zťažovalo... A celkovo keďže mám tendencie sa moc zaoberať tým čo nevychádza, tak sa už dlhšie snažím cielene dávať pozor kam blúdi moja myseľ a vždy si pripomínať za čo všetko som vďačná. A keď si to potom uvedomím, vnímam život krajšie. Je to proste tak, že človek môže plakať nad tým, že má pol pohára prázdneho, alebo sa tešiť z toho, že polovica pohára je ešte plná...

Obklopte sa ľuďmi, čo máte radi a čo majú radi vás a časom tá bolesť ustúpi.

1karina1

Možno to vyznie necitlivo, čo teraz napíšem zakladateľke témy aj žienke, korá jej napísala reakciu. Ale dievčatá, možno práve "vďaka" tomu, čo vás stretlo ste prišli na to, akých partnerov ste to doteraz vedľa seba mali. Je to veľmi smutné a vy ste obe naozaj statočné. Nezaslúžite si mať vedľa seba takých chrapúňov. Je pravda, že chlapi prežívajú takéto záležitosti niekedy citlivejšie ako my ženy, ale tie vaše indivíduá sú o niečom inom..
Želám vám z celého srdca, aby ste raz stretli tú ozajstnú polovičku, ktorá vám bude v ťažších životných skúškach práve oporou a nezalezie do diery čo najďalej od vás, keď ho budete potrebovať.
Nech máte už len pevné vzťahy plné lásky a raz krásne zdravé detičky!

mila_mila

Ahoj, ja to prezivam teraz, aspon velmi podobne...pred 6 tyzdnami som potratila a priatel ma velmi nepodrzal, videla som ze ho to trapi a ze mu to je luto, ale mal na starosti len robotu a jeho rodinu...dieta sme spolu planovali a hned sa nam aj podarilo, ale vo vztahu uz boli nejake problemy pred tym. Ale ked som zistila ze som tehotna, obaja sme sa tesili. Teraz pred 3 dnami som zistila, ze pisal na pokeci kadejakym zenam, aj 50rocnym!!! (my mame 28) a daval im navrhy na sex, stretko - ked som si pozreal datumy, skoro som sa dogrcala, bolo to obdobie tesne pred mojim potratom (posledne spravy den pred tym nez som prisla o babatko)! cize vedel ze som tehotna, "tesili" sme sa obaja a on pisal taketo svinsta a chcel sa stretnut zo starymi zenami na sex! samozrejme som to s nim skoncila, ale strasne to boli, najprv potrat, teraz toto, zistit po 4 rokoch, ze clovek ktoreho lubis najviac na svete, ti takto ublizi,je klamar, sviniar, mozno aj uchyl... je to neskutocne, zazivam presne to co ty, nechce sa mi zit, stratila som zmysel zivota...ty si na tom uz lepsie?? co ti pomohlo? asi len cas ze? :(