Makroadenom hypofyzy

Príspevok v téme: Makroadenom hypofyzy
potty.motuh

Zdravim,Povodne som siel na vysetrnie, lebo som priberal a nemohol schudnut a mal som caste migreny a nespavost tak sme sli neurologicke vo february odtial na CT a MR kde mi naslo, ze mam makro-adenom hypfyzy(17mm). Idem este na endokrynologycke vysetrenie do lubochne(ocne vysetrenie ukazalo ze nemam nic s ocami-vidim perfektne), ale pravdepodobne sa mi tvori ten tusim prolaktin. Cital som,zeby sa to dalo liecit len tabletkami v co dufam. Vec je taka ze buducy stvrtok som mal letiet do USA v co aj dufam ze odletim ze mi povedia ze sa to da aj na dialku tabletkami liecit. Povedzme ze letenku zrusim dnes je 24.6 a mal som letet 2.7. tak bola by tam este moznost po uspesnej liecbe odletiet koncom jula alebo zaciatkom augusta na mesiac a bolo by to bezpecne? Ta cesta do USA znamena pre mna vela. Proste raz by som tam chcel aj zit, ale moja rodina je proti vsetko co suvisi s USA(mam 20 rokov).A nedalo by sa napr. s liecbou pockat 2 mesiace kym sa vratim z USA. Myslite je to moc vazne, alebo len sa choroba precenuje? Za odpoved dakujem velmi pekne. Prosim v skoru odpoved.

Moireal

Kazdy nador v hlave je nebezpecny lebo tlaci na nejake centrum alebo aj neskor moze zacat tlacit ak sa neodstrani. To naozaj len vybrat. Pri hypofyze je vyhoda ze netreba otvarat lebku ale da sa vybrat nador cez nos. Neviem ako je to mozne, ale ked ja som bola na Kramaroch kvoli nadoru, tak to tak dvom zenam robili. Dalsia vyhoda, ze to samozrejme netrva 7-8 hodin ked otvaraju lebku ale 3 hodiny.
Jednoznacne chod do tej Lubochne.
Ja som zufala z tychto nadorov v hlave,lebo su najnebezpecnejsie. Hlava je duty priestor, tam sa nic nevstrebe.
Ale vyoperovat sa to da, neboj.
Vzdy treba v prvom rade mysliet na zdravie.

analyn

USA nieje pre chorych ludi. Mojmu muzovi uctovali za kratku jazdu sanitkou cez $ 700,- bez doktora pred par rokmi, odvtedy isli ceny hore. Poistovna ti nic nezalpati pokial ide o chorobu, musi ist o nepredvidatelnu zdravotnu udalost.

dobrá rada

Potty motuh, neviem, ci si uvedomujes, ze mas dost zavazny zdravotny problem. Neviem, ci ti lekari zrozumitelne vysvetlili, co znamena makroadenom hypofyzy, ale to nie je len taka banalna diagnoza ako nádcha. Makroadenom hypofyzy znamena to, ze mas na hypofyze v mozgu nador vo velkosti 1,7 centimetra, co je dost velky nador na to, ze sa to nachadza v mozgu. Hypofyza je zivotne dolezity organ, ktory reguluje mnohe zivotne dolezite funkcie v tele. Okrem toho, ak by ten tvoj nador dalej rastol, mohlo by to negativne ovplyvnovat tie časti mozgu, na ktore by ten nador vyvijal tlak. Je mozne, ze podla popisu tvojich zdravotnych potiazí môže byt ten tvoj nador na hypofyze hormonalne aktívny.
Moja znama mala nador na hypofyze a mala taku istu diagnozu ako ty a museli jej operovat hlavu a ten nador z hypofyzy jej museli vyoperovat a odstranit. Vsetko nakoniec dobre dopadlo, operacia hypofyzy sa podarila a moja znama vyzdravela.
Myslim, ze to najdolezitejsie teraz je, aby si sa venoval rieseniu tvojho zdravotneho stavu. Mat nador v mozgu nie je sranda a nemal by si to zanedbat. Si mlady, mas pred sebou cely zivot a cestovat do USA budes mat isto este velakrat prilezitost. Urcite chod co najskor do toho zdravot. zariadenia v Lubochni, tam su na na ochorenia hypofyzy dobrí odborníci. Ist cim skor do tej Lubochne a riesit tvoj nador na hypofyze v mozgu je urcite 100-krat dolezitejsie ako cestovat do USA. Mas 20 rokov a mozno si v tvojom veku este neuvedomujes, ake dolezite je, aby si ten tvoj nador na hypofyze cim skor riesil. Ale je to velmi dolezite pre tvoje zdravie a pre tvoj zivot. Nezanedbaj to, prosim...

llek

No najprv chod do tej Lubochne a zisti co a ako co sa tyka liecby a jej efektivity. V USA uz len ked sa pozries na nemocnicu ci lekara uz platis velke peniaze, vobec to nie je sranda. Ak budes uzivat tabletky, budes musiet chodit na kontroly, budu sa robit odbery a za to vsetko budes v USA vela platit. Takze vsetko najprv poriadne tu na SK vyries, az potom sa vyber do USA. Aj ludia dlhodobo zamestnani, co maju dobre poistky, platia vcelku slusne peniaze, ked idu k lekarovi