Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu

Príspevok v téme: Spadla som do anorexie? dakujem za kazdu radu
littleslashe

Ahojte.
Uz sa PPP so mnou taha asi od februara. Uz to poslednu dobu vyzeralo celkom slubne. Ale ako zacinaju prazdniny opat mam neodolatelnu tuzbu chudnut. Mam 16 rokov, 170 cm a ked sa rano vazim tak mam okolo 51 kg. Moje problemy s PPPwzacali ked som prestala jest sladkosti/mastne a nezdrave jedla kvoli problemovej pleti. Potom stacilo par poznamok typu: "Aka si chuda" a mne sa to zapacilo. Tak budem este viac chuda. Postupne som vynechala pecivo a jedla som len ovocie, ovsene vlocky, a take tie zdrave a dietne veci. Akykolvek preslap v podobe sladkosti vo mne vyvolal zachvat zlyhania. Nasledky takehoto jedenia nenechali na seba dlho cakat. 4 mesiace bez menzesu, zla nalada, podrazdenost, padajuce vlasy. V tej dobe som chytila gen.bradavice v dosledku slabej imunity, a este ma len potrebne vysetrenia cakaju pri gynekologicke cakaju. Vtedy som akosi pochopila ze je zle. Mala som v tej dobe 53 kg (v aprili) a mala som na odporucanie doktorky pribrat na povodnu hmotnost 56 kg). Ale ako vidite mam 51 kg, co znamena zase chudnutie. Uvedomujem si ako si doslova vedome ublizujem, viem ake nasledky ma taketo chudnutie, ale stale mam potrebu jest malo alebo az vrcholne malo. Je vo mne akysi blok ktory mi napr po 17.00 nedovoli jest uz nic. Viem ze niesom tucna, ale bojim sa ze ak zacnem jest normalne tak priberiem a uz budem len "ta s tou priemernou postavou". Je to mix zufalstva, hlupych myslienok a neustaleho premyslania ako chudnut, nepribrat, neuskodit si atd..
Za akukolvek radu/vase skusenosti dakujem

aloveu

Maoam, ďakujem Ti, že si jej pomohla :)
Pomáhaj tým, čo PPP majú aj naďalej.
Krásne to je, keď niekomu vrátiš ŽIVOT.

mrska

Ahojte.
Na úvod : Panda neprispievajú tu svojimi radami. Ja som mala naštastie anorexiu kombinovanú z bulímiou iba rok a pol a keby si mi toto napísala tak neprestanem. Ty dávaš take rady až ma od jedu oblialo.
Mna z toho dostala tu prispievajúca Maoam. Ona mi natvrdo naložila pravdu aj psychiater sa so mnou nebabral a povedal mi veľa tvrdých a krutých slov. Som vydatá z dospelými deťmi a von som z toho dva roky. Žiadne rady typu anorexia je lepšia ....jedz ovocie a zeleninu...... A ostatne výroky mi pripadajú ako zlý sen.
Ja som do toho spadla na 45 kg. A to som mala 62 tak si viete predstaviť ako som vyzerala. Smrť ! Hnus! Muž hovoril že sa mu zo mna chcelo vracať keď ma chytil..... Všetko sa mi rútilo do záhuby .
Littleslashe, prosím nestavaj si žiadne ciele vo váhe . Jedz všetko , aj keď len trocha zo všetkého . Aj čokoládu , niekedy keksik, zmrzlinu. Môžeš sa stravovať zdravo ale vyber si jedla ktoré ti dajú aj energiu. Zo zeleniny ju mat nebudeš . Začni sa cítiť sexi taká aká si. Ja som nazad nabrala tie iste kilá. A to aj preto lebo keď som bola z toho von som dostala rakovinu. A lekár mi povedal keď som pribrala po operácii 5 kg,že to je v pohode , že neviem čo sa môže ešte stať a budem tie kilá potrebovať v boji s chorobou.
Ja si už jedlo vážim aj svoje telo. Nehovorím že nemám niekedy pocit že by som mohla schudnúť ale moja rodina mi je prednejšia ako mienka ľudí a časopisov. Muž mi hovorí že som konečne teraz krásna a fakt mam veľa dni keď sa cítim sexi. Táto choroba nezničí len teba ale aj tvoju rodinu,okolie a to predsa nechceš ! Žiť v stálom počítaní kalórii , porcii a obzeraní v zrkadle. Budeš za chvíľu unavená , vystresovaná a nenájdeš pokoj v duši . Ja ho už mam.
Niekto tu napísal že si treba dať pár faciek. Áno . Zdôver sa niekomu. Len do toho nespadni. Nebuď sebecká , lebo PPP je vlastne sebectvo. Keď myslíš len na seba a nie na tých ktorým by si svojim správaním ublížila.
Určite si inteligentne pekne dievča . Tak nechci aby sa ľudia z hnusom na teba pozerali. Ja som to zažila .
Neboj sa nepriberieme do obrích rozmerov. Aj to sa dá ustrážiť , veď zasa sa netreba prejedať . Ale povedz si že môžeš byt rada že sa môžeš najesť bez problémov . Lebo ja to už po tej operácii nemôžem . Akoby to bol trest za to všetko. A mimochodom mam osteoporózu . A všetci vieme z čoho . Ak chceš napíš mi na mail mrska92@azet.sk a napíšem ti viac.
Držím ti palce. Verím v teba. Ver si aj ty.

littleslashe

Inak co sa tyka PPP uz som celkom pokrocila :)
Stravujem sa tak normalne, a konecne sa zacinam na svoje telo pozerat inak :)
Len dufam ze nejako sa zase neobjavi skrat, ktory ma donuti stravovat sa obmedzene.

Panda ^-^

Hahah, milujem ludi ktori na jednej stranke povedia ze ten druhy je nizky a nestoji mu za to, aby sa koli nemu rozculoval a na deuhej stranke hlasaju ako su si vsetci ludia rovni :D.

lombardo1981

Maoam, neboj moja. Niekto tak nízky ako ona mi nestojí za to, aby som ju nejako riešila. Jediný, kto je toho relatívne hodný, je tunajší dedulo. Niekedy mu totižto treba pripomenúť, že okrem jeho konšpiračných teórií existuje aj nejaká tá realita. Asi sa raz začnem báť o jeho psychické zdravie. :)
littleslashe, sorry sweetie, ale mám neodolateľné nutkanie. :(
(Obrázok je pozdrav pre Pandu.)

Maoam

lombardo - pri narcistickych ludoch nestracaj cas, inak som rada, ze tu babam pomahas, si z ludi, ktorych na fore poznam ten najvhodnejsi clovek, na ktoreho sa da obratit v tejto otazke (aj inych), prajem ti vsetko dobre ;-)

Jánnn

Tak mi napíš a nejako ťa už len z toho vysekám.
Ja mám zase iný problém. Ja milujem svoje diagnózy. Tá kreativita vo mne je šialená:-)
Tak o 23 hodine si napr. hrám Vivaldiho, Four seasons:-)
Really crazy:-)
Napíš na tento email: bluechip@centrum.sk
Nie je to priamo môj email, ale dajú mi vedieť a potom sa s tebou skontaktujem.
Dobrú noc.

lombardo1981

Moja posledná reakcia, keďže chcem rešpektovať želanie zakladateľky témy.
Ak nevieš používať google, tak ti nič iné nezostáva.