Skoncenie bakalara

Slobodna

Tak zatial studentkou si, ak ta neprijmu, ries to az potom a zaevidovanim na UP, no a samozrejme hladanim prace. Kazdopadne drzim palce a niet za co :)

ja4444

dakujem za info, studujem klasicky v dennej forme a myslela som to tak ze prihlasky mam podane ale napr az v auguste su primacky, teda este neviem ci ma vezmu

Slobodna

Studentom prestavas byt dnom zlozenia statnej skusky, nie dnom promocii. Do 7 dni si sa mala bud zaevidovat na Up, na druhy den zacat pracovat alebo do 8 dni dorucit Zdravotnej poistovni vypisane tlacivo Oznamenie poistenca o zmenach, s tym, ze si platis zdravotne poistenie od druheho dna zlozenia statnej skusky. Ak si sa nezahlasila na UP, stale tak mozes urobit, s tym, ze ten tyzden si doplatis zdravotnu poistku, co ti za 7 dni zhruba vychadza nejakych 13 eur. Na pobocke vypises tlacivo, oni ti to vyrataju a sekom uhradis sumu.
Kazdopadne prislusne urady je potrebne kontaktovat cim skor. Zaevidovanim na Up nemusis platit ziadne poistenie, stavas sa poistencom statu. Toto vsetko ale plati pre studenta externej formy. Pokial si studentkov dennej formy si postencom statu nepretrzite, ak zapis na druhy alebo aj treti stupen bude vykonany v kalendarnom roku, v ktorom sa konala statna skuska.
Kedze si zabudla uviest tento dolezity fakt, ci si denna alebo externa studentka, si zdaneho vyber, co pre teba plati.
Nerozumiem faktu, ze este nie si nikde zapisana, nakolko, ak chces nepretrzite pokracovat v studiu sa prihlasky podavaju zaciatkom roka, teda niekolko mesiacov pred statnicami. Inak by to znamenalo to, ze by si pokracovala az buduci rok, tym padom nie si uz studentka.