Dnešné vzťahy?

Príspevok v téme: Dnešné vzťahy?
taktak

Ahojte, nepotrebujem radu ani pomoc, chcela som tu len napísať jeden príspevok, lebo už sa nemôžem pozerať na dnešné 2-týždňové vzťahy. Dnes už držia vodku a cigaretu v ruke 10 ročné deti, a plačú že ich opustil frajer. 12 ročné dievčatá plačú lebo nenašli pravú lásku. Ja nechcem nikoho súdiť, ale kde je tá doba keď sme my ako 10 ročné deti behali po ihrisku a hrali sa s loptou ? Fakt, nemôžem nikoho súdiť, ale zamyslime sa, aké to tu bude o 10,20,30 rokov ? .. 5 ročné dievčatá budú chcieť mať frajera či ako ? .. Keď si pozerám príspevky ľudí na fb, typu "moja priatelka ma neustalu potrebu mi strkat "prstek" do riti", tak myslím nato, že som sa radšej ani nechcela narodiť. Ja som síce tiež nebola celý život slušné dievčatko, v škole som nemala najlepšie známky, ale cigaretu som v ruke nikdy nedržala a alkoholu som sa prvý krát napila možno v 19tich rokoch ! .. Prvého frajera som mala v 14tich rokoch, čo tiež nie je žiadna chvála, ale nebola to len také decká láska, teraz mám 28, a som stále s ním. Prešli sme si hádkami, a dosť ťažými chvíľami ale dnes už ľudia hádžu problémy za hlavu, radšej sa im vyhnú ako keby ich mali riešiť. Dnes už mám 3 ročnú dcérku, ale aj keď ona bude v puberte a generácia už bude úplne skazená, budem sa o ňu starať tak, aby pochopila že to čo robia tie dnešné detičky je hrozné ! Rodičia im dovolia všetko, kupujú im iPhoniky, a deti nevedia čo je to normálna výchova, robia si čo chcú. Je mi to fakt blbé toto tu písať, ale ak práve vy ste matka dieťaťa ktoré je v puberte, začnite s trochu prísnejšou výchovou aby sa táto generácia úplne nepokazila. :) Asi to každého nebude baviť čítať, ale tak trochu na zamyslenie tohto sveta. :) Čaute, dobrú noc. :)

sewie

delete, myslim si ze su veci na ktorych by sme sa vsetci zhodli ze su zle...a to ze clovek spravi nieco zle, neznamena ze je zly...aj dobri ludia sa dopustia chyb...

Delete 2

Pekne ste sa tu rozpísali :)

Ja len jednu maličkosť by som rád objasnil zo svojho pohľadu...

Veľmi veľa príspevkov rieši ,,dobro,, a ,,zlo,, ale existuje vôbec niečo také?

Existujú dve premenné alebo len jeden pohľad s určitými návodmi? Kto koná dobro a kto zlo?
Čo ak ten dobrý je v očiach toho zlého zlý a naopak? Je to všetko len uhol pohľadu a dobro a zlo podľa mňa nejestvuje.

Dal by som aj príklad ale momentálne ma žiadny nenapadne...teda nechce sa mi to formulovať.

Ak sa dívate na nejakú krádež napríklad...Vy z vášho ,,dobrého,, pohľadu vidíte, že ten zlodej je zlý a že zje zlé kradnúť (podľa návodu) ale ten zlodej má návod iný a ak sa ocitol napríklad v hmotnej núdzi, má hladné dieťa, nemôže nájsť prácu, tak je z jeho pohľadu to najsprávnejšie a najlepšie niečo ukradnúť, aby nasýtil svoje deti.

Ono som to napísal dosť obšírne ale náš pohľad je vždy závislý od našich návodov, výchovy a prostredia v ktorom sa nachádzame či rastieme.

Ako klasifikovať to zlé? Rodí sa človek ako zlý??? Alebo dobrý? Rodí sa len človek nie?

creature

Nikdo netvrdi ze to je jednoduche alebo ze nerobime chyby. Ale skromne si myslim ze zacat treba najprv od seba. A 100% zaruku ti neda nikto

Kýčera

Taktak, máš tu príspevky, z kt. môžeš čerpať múdre rady, jeden lepší ako druhý. Ja Ti len v skratke napíšem svoje postrehy:
1. Vo výchove dieťaťa musíte všetci ťahať za jeden povraz - ak dáš trest, partner,... ho nesmie zrušiť.
2. Ísť deťom vlastným príkladom. Mali sme návštevu z Paríža, 2 dospelí, 2 deti, neprezúvali sa, rešpektovali sme to. Boli to deti, čo si všimli, že my sa prezúvame a na druhý deň začali aj ony. A to isté opakovali aj pri umývaní rúk pred jedlom.
3. Určiť im hranice, nájsť zmysluplnú činnosť na vyplnenie voľného času, mať božskú trpezlivosť pri vysvetľovaní vecí, učiť ich rozlišovať dobro od zla, viere, láske, nádeji, porozumeniu, tolerancii, úcte k ľuďom a akémukoľvek životu,...ľúbiť ich, dávať to najavo, že si tu pri nich, pre nich a vždy aj budeš.
4. Najdrahšou a najhodnotnejšou vecou, čo môžeš svojmu dieťaťu vo svojom živote darovať, je ČAS strávený s ním a spoločné zážitky. Na to Tvoje dieťa nikdy nezabudne, bude si to pamätať do svojej smrti.
Ak aj urobíš všetko toto, nemáš ešte záruku, že Tvoje dobré úmysly padnú na úrodnú pôdu. Aké dieťa bude, čo z neho vyrastie ovplyvní aj prostredie, vzdelanie, kamaráti, partner, aká silná/slabá je jeho osobnosť, kým sa nechá a ako sa nechá ovplyvňovať, čo sám chce v živote dosiahnuť,...Potom môžeš s pokojným svedomím žiť, že si pre svoje dieťa urobila všetko čo si mala, vedela a bolo v Tvojich silách, aby si z neho urobila ozajstného človeka. Nezabudni však, že sa naň nesmieš upnúť, zavesiť a musíš ho nechať kráčať životom jeho vlastnou cestou.

dvojpes

ja to teda tak cierne vôbec nevidim.
mne sa mladez nezda nejak skazena.
ziju trochu inak, ale to su iba detaily.

maricenka123

problem je v tom, ze rodicia svojim detom nevenuju dost casu, nedavaju im dost lasky, nie su sami dobrym prikladom. deti su odrazom nas samych... oni za to nemozu.

creature

Starsie generacie sa stazovali na mladsie vzdy. Co je svet svetom vzdy to tak bolo.
Ja si myslim ze deti sa ucia hlavne odpozorovanim. Netreba ani tak vychovavat ale skor pekne zit. Idealne je ked ma clovek radost z dietata, vie mu zabezpecit zakladne potreby a ide mu prikladom pekneho rozumneho zivota. Niekto si ironicky povie ze to je pekna rozpravka. Nemusi byt. To co je totiz celkom na zaciatku dobrej vychovy dietata je vychova seba sameho. Povedal by som teda ze este pred tym nez idem vychovavat niekoho, najprv by som mal vychovat sam seba. A bez vecneho vyhovarania sa na rodicov. Rodicia vselico pokazia, vselico si odnasame z detstva do dospelosti, ale ako dospeli mame tu vyhodu ze si to mozme uvedomit a nieco s tym robit.

Moireal

Slobodna, aj ja dakujem za pokec.:)Suhlasim, co si napisala ohladne toho zla v okoli aj ohladne toho, ze jeden rodic je "zly" a druhy "dobry". Na to zlo v okoli treba deti pripravit, aj ked je jasne, ze nie na vsetko sa da. Ale dat mu ten dobry zaklad, aby sa vedelo spravne rozhodovat.
Sewie, pekne priklady si uviedla.
Tiez som chcela pracovat v domove alebo skor v onkologii s detmi.
Ale vraj som moc citliva a robilo by mi zle, vidiet tie deti v takom stave.