Ako si udrzat hmotnost a nepriberat? za pomoc zo srdca dakujem

Príspevok v téme: Ako si udrzat hmotnost a nepriberat? za pomoc zo srdca dakujem
sweetcutepie

Ahojte ludia zlati :-)
Mam 16 rockov/170 cm a moja hmotnost kolise okolo 51 az 52 kg. Minuly rok v septembri som mala az 56 kg, ktore som len pomocou stravy a bez cvicenia zhodila na 53 kg za kratku dobu bez jojo efektu. Nedavno som sa z 53 kg vysvihla na 51 az 52 kg a chcem si to udrzat. Uz nemam v plane chudnut. Len si prajem udrzat si tuto vahu/postavu. Som so sebou a svojim telom spokojna, ale mam trochu obavy ze budem priberat aj s pribudajucimi rokmi.
Pijem vela vody, zeleneho caju, namiesto vytahu schody pouzivam, neprezieram sa, po 17-tej alebo 18-tej uz nejem. Nejako enormne zdravo sa nestravujem, doprajem si i sladkosti i pizzu, ale s mierou. Sport ma nebavi, to fakt neberiem akomnejaku moznu alternativu. Akymsi extremnym upravam stravy sa chcem vyhnut, skor ma zaujimaju nejake osvedcene vseobecne a zauzivane rady ako nepribrat.
dakujem:-)

LMarika

Mne pomohli testy na potravinove intolerancie. Takto sa u mna zistilo, ze nemam enzymy na travenie glutenu, psenice, laktozy, mliecnych bielkovin, kukurice, vajecneho bielku, ovocneho cukru a dalsich potravin... ktorych pricasta konzumacia u mna sposobovala pomale priberanie aj napriek dennemu cviceniu. Nevhodne potraviny som zo stravy vylucila a nahradila som ich inymi. Jem toho strasne vela, dokonca viac ako predtym, ale konzumujem iba potraviny, na ktore intoleranciu nemam a nehladujem. Moje telo sa po zavedeni tejto diety zo zdravotnych dovodov zmensilo behom asi troch mesiacov z konfekcnej velkosti 38 na 34 bez drastickych diet a bez nejakeho brutalneho cvicenia do umoru. Mnoho dobrych siat velkosti 36 som ani nestihla vynosit, co som isla tak rychlo s hmotnostou dole. Mam tenke kosti, nevyzeram ako anorekticka a nie som koza a kost. A co ma pozitivne prekvapilo, ze sa na mne po dlhych rokoch cvicenia (v priemere 15 minut denne, obcas plavaren, obcas bicykel...) konecne ukazali male naznaky svalov, co som nikdy predtym nemala.