6 mesiacov bez diagnózy

Príspevok v téme: 6 mesiacov bez diagnózy
Viktor1234

Dobrý deň. Prosím o pomoc. Budem vďačný za každú radu.

O mne: Muž, 26 rokov, od malička športovec, sedavé zamestnanie za počítačom (1 rok), nikdy vážnejšie zdravotné problémy

Začalo to v januári tohto roku kedy som mával bolesti hlavy a pociťoval som tlak za očami. Ako prvé vyšetrenie som absolvoval u očnej lebo v novembri som absolvoval operáciu očí (odstránenie dioptrií). Dve rôzne doktorky ma ubezpečili, že spomínanou operáciou to nebude. Nasledovalo vyšetrenie u neurológa, ktorý mi predpísal Nalgesin na bolesť hlavy a tá ustúpila. Neskôr som začal hlavne v práci pociťovať slabosť, únavu až mi bolo na odpadnutie. Neurologička mi doporučila magnézium Magne B6 a vitamín D Vigantol. Nepomáhalo mi to. Absolvoval som vyšetrenie krvi aj u Hematológa. Krv mám v poriadku. Bol som u Gastroentrológa na endoskopii a všetko v poriadku ani Helikobakter ani Celiakia. Taktiež som býval pomerne často prechladnutý tak som si myslel, že mám problémy s imunitou ale Imunológ mi to nepotvrdil, výsledky ok. Robili mi vyšetrenie štítnej žlazy z krvi ale opäť negatívne.
2x som bol už na pohotovosti kedy som myslel, že je so mnou koniec a povedali mi, že som mal predkolapsové stavy. Bol som kúsok od odpadnutia, tŕpli mi ruky, nohy a aj tvár. Pichli mi magnézium a trochu sa mi polepšilo. V marci sa mi objavil na bruchu pásový opar zhruba 10 cm dlhý. Moje stavy vyčerpania a malátnosti pokračovali. Dostával som injekciou Milgamu do zadku (trojkombinácia vt. B). V máji sa mi vyhádzal chrbát v oblasti lopatiek a ramien, na tvári a aj vo vlasoch. Mám ich stále vyzerajú ako "potničky". Začal som si uvedomovať že ma pobolieva krčná chrbtica. Absolvoval som rtg aj CT hlavy ale bolo to v poriadku. Ortopéd mi zistil skoliózu a stuhnutosť krčnej chrbtice. Chodím na elektroliečbu no skôr mi to škodí ako pomáha. Už sa mi viackrat stalo že ma tá rehabilitácia úplne vyčerpala. Absolvoval som EMG vyšetrenie kde mi zistili Hyperventilačnú tetániu. Začal som znova brať magnezium tentokrat Magnosolv šumienka a ešte som si kúpil rybí olej (kvoli vit. D). 2 týždne bez výsledku...ešte by som spomenul, že som stále bledý už pol roka, niekedy mi trpnu ruky alebo nohy. V spánku som mal párkrát kŕče v nohach. Nedávno som mal strašnú svalovicu vzadu na stehnách až som nemohol spať po zavretí očí sa mi točila hlava...fakt neviem čo to može byť, skúste mi prosím poradiť. Ďakujem.

joleen

U usnej preto lebo vnútorné ucho je centrom rovnováhy a ked ze vnútorné ucho poskodene tak cloveka trapia kolapsove stavy ako ty tak preto som sa ta pytala

nemam-meno

Kýčera, súhlasím že mal byť hospitalizovaný-na internom a v okresnej nemocnici. NURCH je preto reumat. ústav, že sa zaoberá len reumat. chorobami. Ak u autora témy nie je podozrenie na RA, autoim. ochorenia, artrózu, osteoporózu a metab. kĺbové choroby ako je dna tak ho tam žiadny lekár nepošle. NURCH nesupluje okresné nemocnice. Do NURCH sa chodí na doriešenie a diagnostiku reumat. ochorení. Prípadne iné ochorenia pohybového aparátu. Mimochodom, uvádzajú to aj na svojej stránke, ak máš nejaké pochybnosti, môžeš to tam nájsť.

Kýčera

Nemam meno, NURCH Piešťany je špičkové pracovisko, kde Ťa preklepnú od hlavy po päty, nezaoberá sa len vyšetreniami reumatizmu a jeho liečením. Chlapec potrebuje hospitalizovať a komplexne vyšetriť a vyššie zdravotné zariadenia majú už svojich špičkových lekárov a robia aj také vyšetrenia, kt. okresné nemocnice nemôžu vykonávať. Pri kolapsovitých stavoch mal byť hospitalizovaný, bolesti svalov môžu poukazovať na ich zápal a vtedy to už reumatické ochorenie je. Ak by sa to potvrdilo, znamenalo by to, že imunitný systém nie je o.k. a poukazuje na to aj pásový opar. Okrem toho má chlapec problémy s črevami - potníčky na ramenách a lopatke,...

dvojpes

tipujem, ze mas nejaku vnutornu infekciu, mozno nejakeho parazita, ktory ti napadol periferne nervy.
dufam ale, ze nemam pravdu, lebo ak ano, tak ti nase zdravotnictvo asi nepomoze :(

hehe1

ja mam podobne problemy a mam histaminovu intoleranciu, a kopec problemov s travenim, daj si urobit testy u imunologa, ak uz nemas, celiakiu si dat urobit u dobreho lekara, lebo casto sa stane, ze testy vyjdu negativne, kto ten dobry lekar je, je uz ale tazko povedat.... bud rad, ze je to len 6 mesiacov, mne zistili histaminovu po 5 rokoch a robili zo mna blazna, vitaj na slovensku....

nemam-meno

Kýčera - Do NURCHu?? Na základe čoho ho majú poslať do ústavu reumatologických chorôb? Veď u reumatológa ani nebol, autor témy nespomínal žeby mal nejaký problém reumatologického zamerania.

Panda ^-^

Vela stastia, aby ti cim skor zistili, co ti je. Tieto tahanice neznasam. Keby tu bol dr house, uz by si bol davno zdravy.

Viktor1234

Ďakujem za reakciu. Imunológ mi robil testy z krvi. Všetko som mal v norme ale niektoré hodnoty boli vraj dosť hraničné. Povedal, že to vyzerá ako keby som mal v sebe nejakého parazita (mrle,atď.). Dostal som tabletky Vermox na odčervenie ale výsledok žiadny. Bude mi robiť ešte raz testy o týždeň.