Únavový syndróm

Príspevok v téme: Únavový syndróm
moč

Potreboval by som vašu radu, čo robiť, keď máte únavový syndróm, aspoň podľa všetkých zistených dostupných informácii, ale laboratórne vyšetrenia sú v norme?? Lekár mi nebude robiť donekonečna kopu vyšetrení a nemôžem za ním behať stále každé dva mesiace, že chcem odobrať krv a iné vyšetrenia, ako mám postupovať?? Stále som hrozne unavený, že nevládzem vykonávať bežné denné činnosti, ale odbery krvi sú v norme, neviem, na koho sa obrátiť. Je to čisté zúfalstvo, fungujem takto už rok, a je to totálna katastrofa. Lekári sa týmto nechcú zaoberať, keď vyšetrenia nič neukážu, fakt neviem, čo robiť.

Najnovšie vyšetrenia ktoré mám, je krvný obraz z marca, ktorý bol v poriadku, kreatinín, glukóza v poriadku, CRP v poriadku, cholesterol a triglyceridy v norme, ASLO tak isto.

Kýčera

Iné príznaky nemáš, len únavu? Vypýtaj si lístok na vyšetrenia k odborníkom, nakoniec to môže byť aj depresia, premnožené parazity,...Vyšetriť sa môžeš dať aj v súkromnom platenom centre, aby Ti zistili jej príčinu a potom sa môžeš začať liečiť.

RNG

Odporucam brat aj doplnky jodu a selenu, lebo su potrebne aj na stitnu zlazu, ktora ovplyvnuje aktivitu celeho tela, a iste aj na ine zlazy, vcitane adrenalnych.

RNG

Unavovy syndrom je casto z presilenia nadoblickovych/adrenalnych zliaz dlhotrvajucim stresom
Destreasovat sa, napravit si spankovy cyklus a brat doplnky na regeneraciu adrenalnych zlaz je asi jedina pomoc na to. Existuju aj vytazky z adrenalnych zliaz pod menom Adrenal cortex, freeze dried.

moč

To si uvedomuje, že za únavou môžu byť desiatky chorôb, ale neviem, či by ma bol schopný poslať obvodný k imunológovi len kvôli únave.

Kýčera

Podozrenie na únavový syndróm vyšetruje imunológ, to, že si unavený ešte neznamená, že ho aj máš, nestačí len únava. Tá je totiž symptómom pri viacerých ochoreniach.

philips

Skús ešte psychológa. Nie preto, že by si bol šialený, ale verím tomu, že po tom roku únavy na tom psychicky najlepšie nie si.