Očné problémy

pavučinka

Dík všetkým.
Lombardo...selen, zinok, C.E. beriem aj napriek tomu sa zákaly v skolovci zhoršili, pred tým som to mala sem tam, no nie v takom množstve.
Kúpila som si Ocutein brillant, šťavu z Goji aj plod, vraj pomáha.
Unreal, no áno sivý zákal sa bežne operuje, no zatiaľ to nie je v takom stave aby bola potrebná operácia, ale ja progresiu chcem zastaviť, alebo spomaliť.
No inak je to pre mňa novinka,že zákal v sklovci sa operuje a tak sa musím o tom informovať, nakolko mi to veľmi vadí, pred tým nie, lebo sa to objavilo v malom množstve a nie vždy, ale teraz je to stále.
Inak rozmýšľam, že keď sa liečim na hypofunkciu š.ž. , že či to nemá súvis....hmm kto vie.

unreal

No neviem, tá pavučina sú zákalky v sklovci. Odstraňuje sa to u nás len v ťažkých prípadoch operáciou ktorá je pomerne náročná. U nás s tým celkovo nepochodíš.
A sivý zákal? Nie je to dnes bežná operácia na ktorú sa chodí takmer ako na pás?
Pirule sú v podstate len biznis.

lombardo1981

Na katarakt sú veľmi dobré čučoriedky či brusnice.
Z vitamínov a minerálov: vitamín A, vitamín C, vitamín E, luteín, kyselina lipoová, chróm, selén, zinok, gluthation, N-Acetyl-Cystein (NAC), bioflavonoidy (predovšetkým rutín a quercetín)
Z výživových doplnkov: Euphrasia, Ginko

pavučinka

Shayleen dík, pozerám, že vždy sa snažíš poradiť.
Známa radila tiež vit. s luteínom, tak zajtra nabehnem do lekárne.