Koncert & depresia

Príspevok v téme: Koncert & depresia
verysadsoul

Ahojte všetci.
Na začiatok Vás chcem poprosiť, aby mi skutočne odpovedali len seriózni ľudia, ktorí majú naozaj záujem mi pomôcť a poradiť. Akékoľvek hlúpe komentáre a rôzne pripomienky mi iba zbytočne ublížia a preto Vás prosím o trochu empatie.

Je to možno trochu banálny problém. Pred pár dňami mi do cesty vošla jedna skvelá hudobná skupina, ktorá ma očarila na prvý pohľad. Dlhú dobu sa pasujem so zlou náladou, nemám kamarátky, prázdniny trávim osamote a práve preto je hudba mojou jedinou cestou. Do môjho života, ktorý je plný prázdnoty táto skupina vniesla akýsi nový dych. Ihneď ma pesničky tejto kapely očarili, zamilovala som sa do speváka tejto skupiny...proste po dlhej dobe akoby som dostala nejaké antidepresívum...opadla zo mňa všetko zlé, začala som sa cítiť doslova ako znovuzrodená. Ale mojím najväčším problémom je práve moja citlivosť a neskutočná schopnosť sa na takmer každú vec doslova psychicky pripútať. Obzvlášť na hudbu som príliš náchylná a labilná a hudbu považujem za niečo čo je pre mňa životne dôležité. Pripútala som sa k tejto skupine hneď prvý deň a potom zrazu prišiel zvrat. Len tak zo zvedavosti som sa pozrela či nechystajú nejaké koncerty a oni naozaj tie koncerty chystajú. A priamo na Slovensku! Za necelý mesiac. V tej chvíli som ale namiesto radosti zacítila obrovskú vlnu bolesti. Uvedomila som si, že je úplne, ale úplne nemožné že na tento koncert pôjdem. Prehovárala som rodičov, ale žiaľ žiadna výhra. Kamarátky nemám, takže žiaľ ani tadiaľto cesta nevedie. Ľutujem, že som vôbec hľadala tie dátumy koncertov, kebyže niesom taká zvedavá, tak by som sa teraz vôbec netrápila a nemrzelo by ma to tak, že som na tom koncerte nebola, keby som sa to dozvedela už po koncerte. Som zdrvená, mám psychickú bolesť, nič ma nebaví, som znechutená sama zo seba a zo svojej nálady, najhoršie že tie nálady už pomaly mieria aj do depresívnych stavov, najradšej by som si z mozgu túto informáciu vymazala a zastavila to trápenie, ale už je neskoro. Nechutí mi jesť, alebo práve naopak mám chuť svoje trápenie zahnať tým že zjem kilo sladkostí, som podráždená, nervózna, pociťujem hnev voči svojím rodičom, i keď viem, že hnev mi nepomôže a nič nevyrieši. Viem, že tá bolesť opadne asi až po tom koncerte, kedy si už uvedomím, že je po tom, že som prišla o tú šancu, že už je proste koniec..ale aj tak som presvedčená, že toto trápenie ktoré je až iracionálne na mne zanechá rany.
Už sa mi niečo podobné pred 2 rokmi stalo. Tiež som nemohla ísť na koncert a už sa to so mňou zahrávalo. Hnev, plač, zlá nálada, podráždenosť. Kvôli tomuto jednému koncertu som mala 2 mesiace prázdnin úplne zničené. O rok neskôr sa mi na koncert podarilo ísť, avšak išlo o inú skupinu, a koncert dopadol fiaskom. Pršal silný dážď, mala som nevoľnosti, proste vtedy som oľutovala, že som na ten koncert išla a doslova som si bola vtedy istá, že už na žiadny koncert nikdy nepôjdem. Ale ako vidíte, do môjho života vstúpila nová kapela, a ja som opäť v stave kedy sa moje prázdniny rútia do záhuby a ja sa len trápim a mučím sa vo svojom vnútri.
Prosím Vás o nejakú pomoc ako túto bolesť a smútok zahasiť...Veľmi by som na ten koncert chcela ísť a viem že jedine ten koncert by ma vyliečil, ale keď naň nemôžem ísť, potrebujem sa vyliečiť inou cestou... Naozaj to možno celé znie banálne až vtipne, že ma niečo takéto trápi, ale je to tak....naozaj ma to vzalo a to úplne doslova a ak tento smútok nezastavím, tak fakt sa asi v tom smútku utopím.
ďakujem za všetky rady a pomoc.

Moireal

Inak ja sice Him uz nemusim, to ma drzalo trosku na strednej ale je super ze ides na koncert, ked ich mas rada. Poriadne si to uzi a miluj hudbu aj nadalej. Lepsie jakkeby si mala pocuvat daku Rihannu. Inak Ville Valo mal uz tusim aj s chlapmi pletky. Bam Margera tusim. Ale to je uplne jedno, podstatna je hudba. :)

verysadsoul

Žužova: Dakujem! :-)

Idem so starkym na vlaku, ale na samotnom koncerte budem sama, nakolko starky odmietol ist so mnou :-D

Žužova

Prezývku nerieš,on má vždy divné názory :o)))
A gratulujeeem,uži si to na plno ! :) teším sa stebou že ti to nakoniec vyšlo ,potom dufam budu nejake fotečky :o))

verysadsoul

Prezyvka055: Nic z toho koncertu mat nebudem? :-) Ak by som takto uvazovala o kazdom koncerte, tak by som naozaj nikde nikdy nesla. A neviem ako tu suvisi fakt ze Ville ma priatelku? :-) Trochu sa tu stracam...

Kazdopadne listok mam doma a som stastna.
A vsetkym ktori mi pomohli dakujem.

Prezyvka055

HIM je v pohode skupina, celkom pocuvatelna. V kazdom pripade ci tam pojdes alebo nepojdes ta to nijako nevylieci. Vile Valo ma zensku, fanusiciek ako ty milion, takze okrem celkom dobrej hudby za ktoru si zaplatis z toho aj tak nic mat nebudes.

Biela Kobra

Mimochodom, verysadsoul, už dávno som nevidela šestnástku s takou peknou syntaxou a štylistikou ;-) Prinajmenšom zo svojho jazykového prejavu depresiu mať nemusíš. A ešte aj hudobný vkus máš dobrý :)