Zvýšené a znížené hodnoty v krvi (BASO%, EOS, PDW)

Príspevok v téme: Zvýšené a znížené hodnoty v krvi (BASO%, EOS, PDW)
|AnonyM|

Prosím Vás čo znamenajú tieto hodnoty, pripadne čo to môže naznačovať. 25.5. 2015 som bol na odber krvi na gastre. Asi mesiac pred odberom som bol chorý, bral som antibiotiká. Dnes som bol na kontrole na gastre a povedala mi že výsledky sú v poriadku. Lenže ja som si to potom prezeral a našiel som zvýšene
BASO% mám 1 normálna hodnota je 0,0-0,7
EOS mám 0,270 normálna hodnota je 0,050-0,080

a taktiež mám znížene
PDW mám 13,1 normálna hodnota je 15,5-17,1

CRP mam 1,1

Na gastre mi hned pozerala z ultrazvukom brucho a tu je správa z USG.
pečeň nezv., homogénnej štruktúry, primeranej echogenity. Žlčové cesty nedilatované, žlčník bez hyperechogénnych ložísk. Pankreas nezv., ostro ohraničený, je homogénnej štruktúry a prim. echogenity. Slezina nezv., v pozdlžnom reze 10 cm, je homogénnej štruktúry a prim. echogenity. Obličky bpn. Bez nálezu patol. čr. kľučiek, zv. LU.

hlavne y toho USG by ma zaujimala ta posledna veta ..zv. LU. su to zväčšené lymfatické uzliny?

A ten EOS mám zvíšený už od detstva, vtedy som mal nábeh na astmu + mi vyberali nosné mandle no potom som už prestal chodit na alergologiu.

Sú tieto výsledky v poriadku alebo sa mam obavať tých zväčšených uzlín a tých pozvyšovaných údajoch v krvi?

|AnonyM|

Tak ak by to bola ta potravinova alergia, vysvetlovalo by to moje traviace problemy. Uz len zistiť načo mám tu alergiu.
Ďakujem za vysvetlenie :-)

lombardo1981

BASO je absolútny počet bazofilov a BASO% je percentuálny počet bazofilov.
Eozinofily bývajú zvýšené aj pri rôznych alergiách, astme či sennej nádche.
Percentuálny počet bazofilov býva zvýšený pri alergiách (často na potraviny), zápaloch (ale nie akútnych, vtedy býva znížený).

|AnonyM|

Ok dakujm, cital som ze BASO% je zvysene pri rakovine kostnej drene a taktiez pri chronických zápalových ochoreniach. Kedže na gastro mi diagnostikovali miernu chronickú gastritidu takže to môže byť aj z toho. A to EOS mam zvýšené uz od detstva ale neviem z čoho.

Ina9

V správe zo sona predsa máš, že bez nálezu patologických črevných kľučiek a (bez nálezu) zväčšených uzlín.
A tie hodnoty z krvi pravdepodobne súvisia s alergiou a PDW je hodnota týkajúca sa veľkosti trombocytov, takže sa podľa mňa nemusíš znepokojovať.