160 odpracovaných hodín, mzda a nárok na dovolenku?

Príspevok v téme: 160 odpracovaných hodín, mzda a nárok na dovolenku?
robotník

Zdravím,

ak mám v pracovnej zmluve uvedenú mesačnú mzdu a pracovný čas 40 hod./týždenne (t.j. 160 hod./mesačne) a v danom mesiaci odrobím 160 hodín, ale mesiac má ešte 3 pracovné dni, ktoré neodrobím, mám nárok na mesačnú mzdu alebo sa tie neodrobené dni odrátajú a mzda bude znížená?

Ako sa to počíta?

A mám právo napríklad si zobrať posledné 2 dni dovolenku za odpracované dni, teda po 21 dňoch odpracovaných?

Vďaka

robotník

keby viem, koľko je mzda na hodinu :D ako si napísal, mám v zmluve mesačnú odmenu iba... a nám sa prestávky počítavajú, čiže robíme osmičky a prestávky sú zvlášť navyše čas

Rockstar

Nie je to celkom pravda ze az po 60 dnoch. Po 60 dnoch vznika narok na dovolenku za kalendarny rok. Pri jednom mesiaci vznika narok na pomernu cast dovolenky za kalendarny rok, cize 1/12 za kazdych odpracovanych 21 dni.

trojklanny

Pracovnú zmluvu máš napísanú s mesačnou odmenou /výplatou/,to znamená,že po odpracovani pracovných dní /napr. júl má 23 prác. dni/ budeš mať zaplatené 184 x mzda na hodinu. Týždenný pracovný čas máš 40 hodín, to znamená od pondelka do piatka 5x8=40,presnejšie 37,5 hodín,lebo prestávky sa nepočitaju.
Dovolenku môžeš dostať až po odpracovani 60 dní,ale to si sa nepýtal.