Tyranie

Príspevok v téme: Tyranie
Anonymka1234

S priateľom chodím už pár rokov ale v poslednej dobe je to čoraz horšie. Keď si vypije zbije ma. Stále sa hadame stále ma kontroluje. Stále mi prezera telefón aj internet. Podozrievama z neveri čo nieje pravda. Všetko mi zakazuje a prikazuje. Vraví že všetko to robí pretože ma miluje. Najhoršie je to že stále dúfam že sa zmení aj keď viem že to nikdy tak nebude. Keď ma zbije branim sa a vtedy to je ešte horšie. A na druhý deň mi vždy vraví ako je mu to ľúto a že ma veľmi miluje no keď mu na tie reči neskocim tak vraví že za všetko si môžem sama. Že to ja som na vine a niekedy už tomu začínam aj veriť. Pomaly už sa mi ani žiť nechce. Milujem ho ale takto ďalej neviem žiť. Keď aj sa s ním chcem rozísť vždy ma nahovorí že sa zmení a ja sa a ním potom nerozidem. Neviem už co mám robit.

zuzi74

Anonymka, sak normalne s nim ostan este zopar rokov a ked ta raz zmlati tak, ze sa uz nepostavis zo zeme, tak mozno prides konecne na to, co robit.
Snad necakas, ze ta budeme prosit, aby si od neho odisla.
Toto by som uz ale naozaj riesila u psychologa, lebo s tebou ten chlap paradne manipuluje a zacinas si nahovarat, ze ty si ta chybna.

_meno

Ahoj Anonymka1234

Zivot kazdeho z nas si tvorime sami :)
Je to jeho rozhodnutie byt aky je a ja rozumiem ze ti to je luto, avsak je to jeho rozhodnutie.
To ze od neho odides si myslim ze je spravny krok (sama vidis ako sa jeho spravanie stupnuje a co bude nasledovat).

(ak mozem poradit deje sa toto : kvôli tomu ze on ti robi zle, ty sama sa citis zle .. a kvôli tomu sa ludia ktori si pomoc zasluzia ukrateni - vsetka tvoja rodina, priatelia, znamy atd ... vsetci tito ludia trpia kvôli tomu ze ty prijimas jeho utrpenie ... skus sa pozriet na svoje "ja" ako na my ....)

Urcite si daj na seba pozor, stracas jedine co mas - svoj zivot :). Je to lahke pozri sa na seba : si dobra. Pozri sa aky je on : zly. Stojite na opacnej strane rieky ... Sama vidis ze za tebou nejde, je na case mu zakyvat na rozlucku.

Premysli si kam chces ist byvat, kam pracovat - a chod, vyraz ! :) Zivot sa tesi na dalsich dobrych ludi, caka kym sa rozhodnes ist za nim :) Resp. ja sam si myslim ze uz si rozhodnota ale chyba ti podpora v tebe samej. Dobre robis co robis.

Podla mna si spravila velky krok s tym ze hladas pochopenie a uvedomujes si ako ti nici zivot.

Drzim ti palce Anonymka1234 a prajem vela stastia ti do nového zivota ! :)