Bezradna....ostat?

Príspevok v téme: Bezradna....ostat?
kappka

Ahojte,moj problem je v tom ze s priatelom sme spolu 5 rokov..Kazdi sme z ineho mesta. Ja som z Trnavy a on Spiska cize dost velka dialka.. Posledna 2 roky byvame spolu unho s jeho rodicmi.. Problem je v tom ze sa hadame velmi casto,predtym sme sa nehadavali.. Hadky uz vyvrcholia aj k nadavkam co predtym nikdy nebolo. Ked sa urazi jedna alebo druha strana tak aj na nejake 2 dni a potom znova.. Nebavi ma to a doslova ma to vycerpava,aj sme sa rozpravali ako to zmenit ale nejde to..sme asi dost vybusni.. Najhorsie je na tom to ze ja som tu sama,nemam tu nikoho a za rodinou do Trnavy chodim tak raz za 2 mesiace.. Neviem co robit,ci odist a vykaslat sa na to vsetko ..alebo ja neviem som fakt bezradna... Hadky a hnev sa opakuje skoro stale... Mame sa radi ,lubime sa ale co z toho.. V podstate sa aj vzdialujeme jeden druhemu ked si takto ublizujeme.. Keby odidem naspat domov,tak uz druhy x by som sa sem nevratila nazad... Neviem ako sa rozhodnut.. Ci sa mam stale obetovat a ostavat tu alebo co.. Poradte mi prosim..

tralalakla

mali by ste ist na nejaky čas od seba... s priatelom som mala podobny problem, mozno aj preto ze sme boli denne spolu... potom ked odisiel inde za pracou, tak je nas vztah znovu pekny ako na zaciatku, mozno aj o nieco lepsi.. obaja sme tiež vybusni, ale teraz ked sme menej casto spolu, tak sme obaja skrotli a uzivame si cas straveny spolu. vela sme sa aj naucili, hlavne ako sa hned nerozculit, a nehadat.. No len si neviem predstavit, keby sme zas tak mali byt dlho spolu, ci by nam to aj nadalej fungovalo bez hadok... :)Podla mojho nazoru by si mala od neho odist, aspon nachvilu, aby ste obaja popremyslali co vlastne chcete, vela stastia a pevne nervy

htxg

nieje nič horšie ako byvať u rodičov a s partnerom. treba sa osamostatnit aj ked na začiatok len podnajom ale ked dvaja byvaju sami je to uplne ine ako ked maju stale dozor rodiny. moj priatel chcel tiež po svadbe bývať u jeho rodičov ihned som to zatrhla pretože mi stačí ked sme tam hodinku na návšteve :) skúste ten podnájom a potom uvidíte

javsakktoiny

a to su len tie dve moznosti ze rozist alebo hadat sa ??? to ine moznosti nie su ??? kvoli comu sa hadate a musite sa hadat nemozete si o tom normalne ludsky pokecat ??? jako jak ti mam poradit ked neviem ani o co ide

Ria_94

Ahoj... a kvôli čomu vznikajú hádky? Skús si na toto odpovedať.... Keď som sa ja nasťahovala ku priateľovi, tiež sme sa začali brutálne hádať, a skoro stále kvôli niečomu v súvislosti so svokrou... Potom sme pár mesiacov bývali sami (svokra zdrhla od nás), to boli asi tie najkrajšie mesiace, až nakoniec prišiel na "návštevu" priateľov tatko, zhodou náhod sa zdržiava už štvrtý mesiac u nás, a hádky sa samozrejme zase stupňujú skoro každodenne... Skúste sa nejako osamostatniť, aspoň na pár mesiacov, aby ste videli, či by to klapalo lepšie, a podľa toho sa rozhodnúť, či zostanete spolu bez svokrovcov, alebo či sa rozídete... Držím Vám palce.

kappka

Je to tazko sa rozhodnut a zahodit tolke roky,ved bolo aj dobre... Aj teraz je dobre ale uz nemame take hranice medzi sebou.. Neviem sa rozhodnut,aj ked je to jasne ,neviem..
Nebol niekto v podobnej situacii?