Ako pomoct pri zachvate uzkosti

Príspevok v téme: Ako pomoct pri zachvate uzkosti
sewie

Zdravim vsetkych, vcera vecer sa mi stala nemila vec...proste osobne problemy plus nedostatok spanku, menstruacia a mala som dost...zle sa mi zacalo dychat, srdce ako z kamena proste nevedela som co so sebou mala som pocit ze nastala apokalipsa...jedine co ma napadlo bolo vybehnut von na ulicu a kracat, kracat, kracat, rychlim krokom som proste mierila do blba zapalila som si cigu(viem je to nezdrave , a uz som asi 2 mesiaca vobec nefajcila ale toto ma fakt vybicovalo...a aj to pomohlo)...snazila som sa vnimat veci okolo seba, usmiatych ludi, labute, kacice, ruch z barov, snazila som sa nasavat atmosferu, letny vietor....
nakoniec som sa ukludnila a zacala som sa na veci pozerat inak...a stale mam pri srdci pocit akoby bolo z kamena, ale je to ovela lepsie...

takze som si nejako pomohla sama , ale pre buducnost by som rada vedela...aka je prva pomoc pri takomto stave...?

Kontrol0r

Panická porucha? Ja mám niečo podobné po námahe mám niekedy také roztrasené videnie. Ak mešká vlak a čakám na stanici , klepem sa jak pes, trpnú mi ruky, cítim nedostatok vzduchu a úzkosť. Je to také psychické. Ak som dlho na pc mám strašnú úzkosť. Tiež neviem čo s tým.

lucia238

ja nechapem, co sa dialo tento vikend, ale to bolo uplne hroza, "nieco bolo vo vzduchu", ja som sa 2 noci cez vikend budila na paniku, krce v zaludku, az napinanie, tlaky na hrudi v hlave, nevedela som co so sebou, strasny pocit prazdnoty, ako by mal byt koniec vsetkych dni. takze 2 noci som skoro nespala a bolo mi hrozne, vcera k veceru to zacalo byt lepsie, este rano taky smutok , ale teraz mi je fajn.
nepomoze nic, len dychat, v najhorsom pripade mat po ruke lexaurin/ na predpis/ a snazit sa co najviac spat.