Očkovanie na TBC.. pri negatívnej alebo pozitívnej reakcií?

Táto diskusia patrí k článku: Očkovanie na TBC.. pri negatívnej alebo pozitívnej reakcií?
Očkovanie na TBC.. pri negatívnej alebo pozitívnej reakcií?

Som mamina rocneho chlapca, kedze sme nestihli ockovanie na TBC prisli sme na kalmetizacne stredisko, synovi robili nejaky test vysiel pozitivne tak ho neockovali. Ale zas kamaradka ktora prisla zo zahranicia domov a tam sa neockovalo na TBC tiez isla ako ja na stredisko jej dcera bola negativna a neockovali ju. Tak ma zaujima kedy sa ma dieta ockovat ci ked ma pozitivnu alebo negativnu reakciu. Vsak ked je jej dcera negativna tak by sa malo ockovat, lebo to znamena ze s tbc nebola v kontakte, rozumiem tomu dobre? A ked moj syn bol pozitivny tak sa neockoval, ale ako viem ze sa len stretol s tbc teda ze ju nedostane, priznaky nema...toto sa zda byt super pockat s ockovanym kym sa dieta stretne s TBC a nie ockovat, naco vlastne bolo dobre to ockovanie v novorodeneckom veku, moje 1 dieta tak bolo ockovane, az sa hnevam na seba ze som ho nechala ockovat, aj tak to ockovanie chrani len pred urcitymi formami tbc ale tej plucnej co moze asi jedinec dostat tak nechrani, ci?