Zakliaty kruh

Príspevok v téme: Zakliaty kruh
ikik

Pekny den!

Pisem tu, pretoze by som velmi uvitala pyr nestrannych nazorov na moj problem. Skusim v skratke opisat situaciu:

1. S priatelom sme spolu takmer 2 roky
2. Prvy polrok bol velmi pekny (moj pritel bol fakt ako z nejakeho romantickeho filmu, spieval mi v aute ako ma lubi, usiel z vecera so svojimi kamaratmi len preto ze chcel byt so mnou, kedykolvek bel odcestovany pisal mi a volal nespocetne kra +...-sex bol perfektny a velmi pravidelny) Podotykam ze sme spolu byvali takmer od zaciatku- takze to nebolo len "balenie"
3. S priatelom velmi blizko spolupracujeme a vzhladom na povahu firmy nas vztah musi byt utajeny
4. Povedal ze situacia musi byt vyriesena do roku
5. Pracovne problemy sa vkradali do nasho zivota a my sme neboli schopni to oddelit
6. Nastalo viac problemov (viac menej z nicoho) a denno denne hadky
7. Sexualny zivot je v troskach. Po tom co to par krat "nefungovalo" on nema chut (a ja sa uz nesnazim) 3 mesiace
8. Po dvoch rokoch je situacia stale rovnaka- jedna firma, spolu v byte, vsetko tajne, ziadny sex, ziadna sebadovera (vysledok) a neustale hadky + ziadne plany co sme mali neboli zrealizovane
9. Druha strana mince: Hadky mame iba o tejto jednej problematike, volny cas co spolu travime odhliadnuc od hadok si uzivame a myslim ze sa stale lubime...
10. Ja mam 30, on 50 (nikdy nebol zenaty, ziadne deti...)

Som z toho unavena. Velmi sa tesim na akukolvek radu.

Pekny den
ikik

javsakktoiny

neviem či som ti dal radu ale určite som chcel ukázať rôzne možnosti. ty však akúkolvek možnosť odpinkávaš aj ked chceš z toho kruhu vyjsť. tak si to predstav ako ohradu a ked z nej chceš vyjsť tak musíš nájsť nejake schodné miesto, niečo musíš povoliť. bola napríklad taká katastrofa byť s ním v práci a pritom byť rozídení ? skús sa zamyslieť čo chceš najviac ty a ked to nejde urobiť s ním tak bez neho. niekedy treba robiť aj tvrdé rázne rozhodnutia. a niekedy aj nie, záleží čo chceš, ale to musíš najprv vedieť. tak ujasni si najprv čo vlastne chceš a potom hladaj cestu. niekedy okolnosti dotlačia človeka do situácie že si musí vybrať len niečo a nemôže chcieť všetko. viac ti k tomu napísať neviem lebo všetky detaily nepoznám a tvoj život nežijem.

ikik

usmevny_den - podpisala som zmluvu na 3 roky a vzhladom ze robim na akvizicii oni si ty obvykle osetria takto vopred. Je to forma ochrany firmy pred unikom informacii. Aspon si myslim - pravo nie je moja expertiza, takze neviem, ci to co som podpisala bolo legalne z ich strany, ale kazdopadne je to normalna prax. Kazdu zmluvu som mala takto postavenu doteraz.

A prepac ak som Ta demotivovala. Dakujem Ti velmi pekne za moznost. Bode s nou kalkulovat

usmevny_den

ikik, no to musíte byť minimálne agenti FBI, slovenský zákonník práce s výpovednou lehotou sa na teba nevzťahuje? to si tam skrz tej finančnej pokute doživotne zaviazaná? to kto by podpísal takto záväznú a nepriestrelnú zmluvu?????? nechápem...
no ak teda nemôžete ani jeden odísť z práce a jediným problémom je práve spoločná práca, potom vám niet pomoci, prepáč.. :(

ikik

usmevny_den - praveze nemozem :S. Podpisala som zmluvu, kde som zaviazana k celkom peknej financnej pokute ak to urobim.

javsakktoiny

keby som chcel byť velmi priamy narovinu napíšem že máš už staršieho chlapa a deti mu podla môjho názoru už pripadajú príliš zaťažujéce. to nie je ako vitálny tridsiatnik ktorý deti určite chce a má na ne energiu. chápeš. a tebe zas tikajú biologické hodiny tak možno si tiež trošilinku v strese.
pozri riešením nemusí byť odísť z práce. ale ked chcete spolu ostať, tak niečo zmeniť budete musieť, ked to nemôže byť práca, tak niečo iné. ja neviem či si to bude vyžadovať nejaku obetu, ale len nejaky kompromis, ústupok možno bud zo strany oboch, alebo jedného. preto som písal už na začiatku že komunikácia samotná prd vyrieši pokým sa vy správne nenaštelujete. to znamená aj mať v sebe ochotu niečo zmeniť. a naozaj so starším chlapíkom to asi ide ťažšie. možno potom tiež treba zvážiť aj iné možnosti ktoré uskutočníš možno aj s niekym iným.

ikik

javsakktoiny - som zvyknuta verit tomu co partner hovori, takze ked tvrdi, ze chce rodinu, nesnazim sa za to davat otaznik. Skor mam pocit, ze on by proti tomu vsetkemu nic nemal, len nech to nevyzaduje ziadnu akciu od neho :) No a ano, to je ta otazka, ako nas dostat z tohto kruhu von beruc do uvahy ze ja zmenit pracu nemozem kedze som zaviazana velkou financnou pokutou na isty cas.