Dcéra ide na chatu s frajerom

Príspevok v téme: Dcéra ide na chatu s frajerom
Mama_dana

Dobrý deň, moja dcéra ide cez víkend na chatu (pár krát už na chate bola). Myslela som si, že tam ide len s kamarátmi (tých ako tak poznám), no dozvedela som sa, že tam berie aj svojho frajera. Má 17 rokov a s tým chlapcom (on má 19 rokov) sú spolu 3 mesiace.
Ja som veriaca a som presvedčená, že sex patrí len do manželstva. Bojím sa aby sa na tej chate s frajerom nevyspala. Na tému sexu sa so mnou dcéra odmieta rozprávať, hovorí mi že som staromódna a nech si svoje názory nechávam pre seba. Ale s kým sa chce o tom rozprávať? S kamarátkami ktoré takisto ako ona o tom nič netušia a berú to len ako niečo čo chcú skúsiť?
Už dosť mi prekáža, že sa navštevujú aj doma. Nemajú nato ešte taký vážny vzťah. Keď prídu ku nám som vždy doma ale mám podozrenie, že keď chodí k frajerovi tak jeho rodičia nie sú vždy doma. Som zúfalá čo mám robiť aby na chatu frajera nezobrala?

Navyše asi od jej 15 rokov mi pomaly začala odmietať chodiť do kostola. Niekedy tam išla no mala som pocit, že tam ide len preto aby mala odomňa pokoj. Myslela som si, že je to nejaká pubertálna vzbura no trvá to dodnes. Kedy ju to prejde?

Ďakujem za odpovede.

iggzik

Mila mamicka aj ked textu je tam pomerne dost, da sa povedat ze tam moc podstatneho povedaneho nebolo. Nieje povedane aky mate vzajomny vztah, tiez ci je otec v obraze, aky ma dcerka charakter, atd..

V kocke dcera 17, kt sa so mnou nechce bavit o sexe ide s kamaratmi aj s frajerom 19 na vikend na chatu.

Clovek sa uz od narodenia, uci, vnima okolie a utvara si vlastne nazory, rodicia mozu "kormidlovat" iba z casti.
Cim viac sa tlaci na pilu, tym viac sa vztah nici. Vase presvedcenia, su iba to "Vase", podla vsetkeho dcerka uz ma nabozenstva a veci okolo toho plne zuby, mozno je to iba rebelia, ale myslim si, ze uz definitivne..
Co sa tyka toho sexu na chate, kedze je on 19 a vztah uz 3 mesacny tak si trufam povedat, ze chtic tam je a nemaly. Tiez je otazne ci dcerka este panna vobec je.

tutu25

oplati sa pozriet. prednaska nielen pre dospievajucich ....youtube - Pam Stenzel - Sex has still a price tag EN+SK ....mna mamina takisto na kadejake chaty nepustala, z domu som neutiekla :D a teraz som za to vdacna :) "Rodic ma byt v prvom rade RODICOM, nie kamaratom!!"

mixta

Patuss snad si sa uz upokojila, to ze ak vobec nejakeho manzela ma som myslela tak ze v dnesnej dobe existuju viac slobodnych matiek nez kedysi. Alebo moze byt aj rozvedena. Takze klidek Patuss.
A k tej vychove, jasne ze decko chvalit a prejavovat mu lasku a nehu treba aby vedelo ze ho ma rodic rad ale rodicovska laska je aj o pevnych pravidlach a discipline nie len ze vsetko mu dovolim lebo ho milujem. Jasne ze potom vyrastaju rozmaznany frackoviak. Napr. poznam jednu ktora ma dceru a od 15 dovolila dcere si k sebe vodit frajerov. Na moju poznamku ze je to este decko a ci chce mat z dcery pobehlicu ze tak strieda frajerov a moze otehotniet v mladom veku jej odpoved bola neboj ja som s nou bola u lekara na predpis antiky. A ze ona jej to dovoli lebo ked jej bude branit tak jej utecie z domu z rebelie. Lenze minulost ju dobehla a dnes ma dcera 21 byva stale s rodicmi a strieda chlapcov kazdeho polroka a uz ma povest v dediny kde byva lahkej radodajnej dievciny.
Prehnana sloboda z deti nevychova lepsi ludi. Velakrat skor uskodi mila Patuss. Nikde som nepisala ze decko treba bit hlava nehlava. Stanovit mu pevne pravidla je o inom comu ty asi nechapes a nic ti to nehovori ako mnohym rodicom.

prababka

mama_dana,

najlepšie urobíš, ak jej pribalíš kondómy alebo navrhneš príspevok na inú ochranu. S tvojím súhlasom alebo bez neho, bude si robiť čo chce.

kikakrit

pisem to ako dcera, s ktorou mala rovnake starosti moja mama. vzburila som sa proti viere aby som nemusela niest nasledky za svoje spravanie. a moja maminka mi to obcas pripomenula ze chce aby som isla na spoved,ale vedela ze ma nemoze nutit, aj ked ju to trapilo. a modlila sa. a ono to prislo, doslo mi to samej. bohuzial nemozes dcere zabranit aby robila chyby, mozes jej laskavo povedat nech aspon pocka ked nie do svadby ale aspon kym si bude ista nim, a mozes jej tiez povedat ze ti zalezi na tom aby si nasla cestu k viere ale nebudes ju nutit. ale v tom veku je akykolvek natlak kontraproduktivny. drzim palce.

Patuss

!! Mixta:
na tvojom mieste by som si veľmi dávala pozor pri komentovaní príspevkov. Ako môžeš napísať niečo v zmysle že manžel ak nejakeho pri výchove máš?? Uvedomuješ si, že môže byť napr. vdova??
Takmer všetky príspevky mali niečo v sebe a ja by som si z nich určite niečo vzala ale ten tvoj??

Asi sa hneď idem pomodliť že nemám takú matku ako si ty. Poznám také typy. Ich deti sa klepu od strachu už pri maminom nadýchnutí, nikdy nepochváli, vždy len kričí a potom sa v starobe čuduje, že ju deti neprídu pozrieť.
Hovorí ti niečo láska, neha, milé slová?? Spamätaj sa čo najskôr!!!

Som dosť kľudná povaha a hocičo ma nerozčúli, ale tento tvoj príspevok ma dostal.

mixta

chybu si urobila ty a tvoj manzel ak mas nejakeho pri vychove dcery. Decko sa uz od mala ma vychovavat pod urcitou disciplinou a stanovit mu hranice co moze a co nie.
Ked si decka rozmaznavate a dovolite im vsetko naco si zmyslia a hockedy zarevu naco vy povolite zo svojich pravidiel tak sa nedivte ze vam v puberte skacu po hlave a robia si co chcu.
poznam matky ktore maju deti v puberte dievcata ci chlapcov a su to zlate dospievajuce deti. Rodicom pomahaju, nevyjcia, nespijaju sa, neflakaju sa po nociach a nesexuju uz v 16stke a predsa su zdravo sebavedomi a nie zakomplexovani.
vzdy je chyba na strane rodicov, vzdy! Samozrejme rodicia ktori odmietaju prevziat zodpovednost za svoje decka sa budu vyhovarat na vselico mozne. Ale treba zalovit v minulosti ako ste ju vychovavali. Ci si uz od mala nerobila co chcela a nedostala od vas vsetko co chcela.

0vecka

summer wine jezis ty si tiez pripad.. jasne ze to bolo myslene obrazne.. tym som chcel povedat ze na chate sa zvyknu mladi ludia odviazat a nerobit len tie veci ktore by robili s mamou..

Chapeu

Tak aspoň vieš že 9 mesiacov po chate budeš babička na chate sa dejú veci, že ani nebude vedieť kto je otec :)

Prezyvka055

summer wine vidis :D ale to len potvrdzuje to ze chata bez alkoholu neexistuje :D a co sa tyka sexu ako vravim sexovat sa da vsade. aj na chate teraz v lete aj mimo chaty :D ale to mozu aj teraz a nemusia sa vyhovarat ze idu na chatu staci povedat ze idu von a zobrat deku :D kto chce sex cestu si najde.