Tetánia, úpal alebo niečo iné

Príspevok v téme: Tetánia, úpal alebo niečo iné
krowky

Zdravím,

tieto problémy ktoré sa tu pokúsim opísať čo najstručnejšie mi začali pred mesiacom.
Ako vždy trávil som večer sedením za notebookom (to sedenie nie je vraj prilis vhodne lebo sedim zhrbeny na posteli pri malom konferencnom stoliku). Z nicoho nic som zacitil taky cudny pocit v lavej nohe akoby krc do lytka, vyskocil som a presiel do kuchyne kde sa mi k tomu pridal zavrat a busenie srdca. Tlak som mal vysoky okolo 140 / 110 s pulzom 135. Na pohotovosti mi pichli magnezium a poslali ma do nemocnice na EKG a krvne vysetrenie. Tam mi vzali krv, dali este nejaku infuziu s magneziom aniecom na ukludnenie a v rozbore zistili ze som mal deficit draslika (3,03 mg). Lekarka mi odporucila navstipiv o 2-3 dni obvodneho lekara na odber na mineraly a hormony stitnej zlazy a takisto neurologicke vysetrenie ak by sa podobne symptomy ako krce a zavrate opakovali. Testy o 3 dni boli v poriadku, mineraly v norme, stitna zlaza v poriadku. Citil som sa lepsie ale asi o tyzden ma podobne symptomy ako krc o nohy a zavrat prepadli v praci v stoji v pohybe a odvtedy sa opakovali takmer kazdy den a nohu mam stale taku jak keby ani moja nebola, akoby napnute lytko. Obcas mam taku stuhnutu aj lavu ruku. V piatok som bol na neurologii kde mi lekarka povedala ze nervove reakcie su v poriadku ale predpisala mi Magnerot a Tebokan. 6.8. ma objedna pre istotu na EEG, do spravy napisala Tetania ale mne sa o nej ani nezmienila, je mozne ze to myslela len ako podozrenie?
Vcera vecer som mal zase jeden z tych tazsich dni, vecer mi prislo opat blbo, zakrutila sa mi hlava, tak som si lahol co som si este viac uskodil lebo v tej polohe mi zacali akoby trpnut obe nohy a citil som sa ako pred omdletim, zacalo mi busit srdce a tak som si dal Concor ako mi pred mesiacom nakazala lekarka v nemocnici pre tento pripad, po cca. 30 minutach mi prislo uplne nevolno aj som zvracal, nasledne presla triaska, horuca koza ale ziadny pot. Priznaky ako pri upale. V noci som takmer nespal, stale som sa strhaval zo spanku. Dnes okolo obeda zase zvracanie a potom as to ako tak ustalilo ale stale mam akoby priznaky upalu. Ale zavraty a trpnutie nohy mam dlhodobejsie. Moze to byt tetania alebo nejake dlhodobe prehriate organizmu? Pripadne toto vsetko moze mat na svedomi krcna chrbtica kvoli tomu zlemu sedeniu?
V podstate trvalo mam priznaky: zavraty, unava, obcas taka slabsia rovnovaha, krcne v lavej nohe a ruke, obcas ma akoby boli pod rebrami na oboch stranach a v lavom boku a takisto mam podrazdeny zaludok. Za kazdy nazor budem vdacny pretoze je to pre mna peklo a dost ma to obmedzuje. Ten "zachvat" kedy clovek mysli ze o chvilu sa bud vykoti alebo ho to definitivne zlozi je strasny a prepadava ma v sede, v stoji, niekedy aj v lahu a spsoobuje niekedy nespavost.

RNG

Gastritida je zapal zaludka, co moze byt sposobeny prakticky len mikrobami, co sa tam rozmnozuju pre nedostatok kyselin. To [postupne vedie aj k zniceni crevnej probiotickej flory, neskor k IBS, Crohn a ulcerativnej kolitide.

krowky

Tak predsa po dvoch mesiacoch prvý "pozitívny" nález.

Podľa výsledkov z gastroskopie mám miernu chronickú gastritídu, na ktorú mi predpísal gastroenterolog liek Ganaton 3x denne pred jedlom.

Avšak myslím že moje problémy s týmto moc nesúvisia...

krowky

No moze to podla mna znacit aj to ze je to psychickeho povodu ale napr. aj to ze ti staci trosku oblbnut zmysly aby si nevnimal tie symptomy az tak vazne ako za triezva.
Ale zase alkohol myslim aj rozsiruje cievy a tym padom sa Ti lepsie prekrvuje telo mozno.
Ja osobne som "neduhy" vylucil, uz viac ako dva mesiace nefajcim a asi mesiac nepijem ziaden alkohol. Tiez vsak rozmyslam ze si zacnem kazdy vecer davat pohar cerveneho, to by mi ublizit nemalo a pomoct mozno mohlo.

Amaranthe

Viete čo som si všimol ? Ak si šupnem niekedy v piatok víno do nálady ( je to jedno aké ) všetky príznaky akoby vymizli. Čo to môže značiť ? Že vínom sa uvolním a teda problémy sú psychického podkladu ? Zaujímavé, že keď vypijem víno, alebo niečo čo má percentá tak vymizne úzkosť, tiky, bolesti atď.

krowky

O himalajskej soli som uz pocul ale co viem tak obsahuje viac menej len vela Sodika a ostatne prvky nic moc tak neviem ci to je cesta ktora by pomohla.
Ono najma mineralogram mam v poriadku tak sa od tetanie trosku zacinam otacat a hladat pricinu inde, defakto len jediny krat som mal hypokalemiu ale ta sa uz upravila, vcera som uz mal dokonca hodnotu draslika 4,26. A inak vsetky hodnoty mineralov v krvi v norme opakovane (za posledne dva mesiace 4x). Skor uz bude naozaj pricina bud v nejakom blokovom postaveni chrbtice alebo v nejakej nakaze ktoru nevedia z krvi zistit. No a mozno aj travenie, obcas mam pocit slabeho travenia hoci beriem Ganaton. Takisto ma bolieva oblast krizov a prednej a spodnej casti brucha, co mi pride ako bolest obliciek ale tie mam vraj v poriadku, hoci ked mi pride zle nuti ma to castejsie chodit na WC.

chuducka332

a chrbticou to nebude ja mam v chrbte titanove tice uz 9 rokov velmi tazku skoliozu rok som bola ochrnuta lebo mi pri operacii zasiahli do miechy a nikdy mi tak nebolo objavilo sa mi to vtedy ked som veeelmi vela solila lubila som sol....poslali ma na emg a tetania ako usita ....patrala som dlllho ako sa dostat z toho ...ale stalo to zato

chuducka332

tetania 100000% .....to iste mam ....nepi ziaden kofein nikdy drazdi nervovu sustavu veeelmi ...magneb6 si kup prestan pouzivat KUCHYNSKU SOL celkom !!! kup si himalajsku sol a jec jej velaaa doplni ti vsetky elektrolity....vynechaj parky a vsetky vyrobky spracovane ! jedz kazdy den banany a vela zeleniny ....maslo nahrad kokosovym bio olejom ! ja som kazdy den bola na pohotovosti odpadovala som krce,uzkost,migreny ,panicke ataky neskutocne ....PRI ZACHVATE SOM SI DALA LIZICKU HIMALAJSKEJ SOLI ROZPUSTENU VO VODE A O HODINU SOM BOLA INY CLOVEK AJ V SPRAVANI TRAVENIE SA UPRAVILO ...ZIADNE UZKOSTI ...KRCE ...ZAVRATY POCITY NA ODPADNUTIE NIIIC !! vyskusaj dufam ze ti to zaberie prajem vela stastia ...

Amaranthe

Krowky tak budem Ti drzat palce teda aby to MRI dobre dopadlo.MRI dokaze niekedy velmi pomoct tak drzim palce nech nejak vydrzis tych 20 dni.Hlavne aj ked je to tazke lebo viem,poznam tie stavy ale aj tak skus zachovat chladnu hlavu a mysli pozitivne.Ak MRI bude v poriadku urcite ziadaj to vysetrenie chrbtice.Chrbtica co som pocul od mnoho ludi je tiez riadna svina a vie poriadne zatocit s clovekom a taktiez psychika.

krowky

Zatial nie, neurologicka ma asi dost casu, no bodaj by nemala ked kazda navsteva stoji 6,60 €. Aj som sa jej pytal ci nemoze byt na vine chrbtica a ona povedala s polousmevom ze moze a nic. Teraz este caakat na MRI mozgu 10 dni a dalsich 10 dni na vysledky. Takze 20 dni teraz neviem ako prezijem ked len za poslednych par dni som bol 2x v nemocnici.

Amaranthe

Urcite mas pravdu Krowky,ale odvyka sa tazko ak to dlhodobo uzivas skor.Ak to clovek iba skusi tak si aspon vsimne ci mu to pomaha,alebo nie a vie ci sa fakt ma k tej psychike priklonit.Tvoje bolesti su podla mna sposobene chrbticou.Nebol si este na vysetrenia s chrbticou?Nejaky rontgen atd ?