Ochrana pred vstupom do manzelstva

Príspevok v téme: Ochrana pred vstupom do manzelstva
skoromanzel

Neviete niekto ako je to s majetkom pri rozvode, ktory jeden z manzelov nadobudol pred manzelstvom ?

Chceme sa s priatelkou v buducnosti brat a mam taky problem. Kym ja som cely zivot hladel do buducnosti a drel, setril, aby som zabezpecil svoju buducu rodinu a mohol si zalozit rodinku, ona je velmi emocionalny typ /a tak si kupuje hned co sa jej paci a nikdy si preto nesporila/ a nic ju nevie bavit dlho, vsetko sa jej rychlo zunuje. Sme spolu 5 rokov, chcela by sa vydavat, ale nas vztah ide dolu vodou. Napriek tomu by sa rada vydavala.

Je dost leniva, ma minimalne uspory, prakticky nic a vsetko taham ja. Pred rokmi som kupil byt, auto a tiez cast domu v ktorom byvaju rodicia /je pisany na mna a rodicia nemaju na moje vyplatenie/.

Ona je typ cloveka, ze ak by nahodou doslo k rozvodu, nedarovala by mi nic a maximalne vyuzila zakon a BSM vo svoj prospech. Cely zivot som setril na byt a na pomoc rodicom a nechcel by som sa niekedy v buducnosti dozit toho, ze sa priatelke zunujem a ona si vylepsi svoj socialny status a ja budem mat problem, ze este aj mojich rodicov by som pripravil o strechu nad hlavou.

Vraj BSM sa zrusit neda a predmanzelska zmluva zas nema institut u nas, ako v zahranici.

Priatelke sporim slusnu sumu aj rocne /pretoze ona nevie alebo nechce/. Mame spolu aj dcerku a chcel by som aj dalsie deti /ona uz nie/. Za tie roky ju uz dost poznam a aj podla roznych pripadov z okolia, jej pri takej situacii, ako je rozvod, vobec neni cudzi, maximalne toho vyuzit.

Mne sa nejedna, ze by som jej pri pripadnom rozvode nechcel nic dat /ved jej setrim slusne i tak/, ale aby som neprisiel o strechu nad hlavou a ani rodicia.

0vecka

druhy pripad beriem ale ten prvy ee... ale Bola to jeho chyba predsa ked prepises polovicku bytu na niekoho tak sa nemozes divit ze tu polovicu xce saq sa tak dohodli...

skoromanzel

Znamy si zobral zenu a byt nadobudol pred mazelstvom. V ramci rozvodoveho kaniania ju nemal ako vyplatit z bytu, lebo podla pravnikov patri do BSM a tak vyplatila ona jeho. Nakoniec si musel najst nejaky byt par desiatok kilometrov od mesta v nejakej dedinke, z toho, co mu zostalo. Bol 2x zenaty a kazda z manzeliek ho pri rozvode oskubala.

Druhy pripad - bola nejaka znama /priatelky/, ktora zila ako druh a druzka vo vztahu. Chlap si zobral uver, splacal ho. Ona mu isla rucit, ale povedala, ze nebude to zadarmo, ze len v pripade, ze napise na nu polu bytu. Tak to na nu napisal. Po par rokoch sa nepohodli, rozisli sa. On do bytu investoval, ozenil sa. A zrazu ked bol uz byt prirobeny sa ozvala byvala priatelka s tym, ze polka je jej. Aby mali na jej vyplatenie, museli byt predat a ist do jednoizbaku. Byvala expriatelka tak prisla sikovne k peniazom, hoci sama ziadne do toho nevlozila.

No a priatelka sa pochvalila, aka je zena sikovna. Pri debate z nej vyslo, ze to je normalne, tak by sa kazdy zachoval /ze ho ta znama obrala o byt, hoci don nedala ani korunu/. Pricom ten muz bol invalidny dochodca.

Samozrejme, ze po tom som zacal hlboko pochybovat o jej umysloch s vydajom. Neviem, ci uz ma vobec v buducnosti aj zmysel uvazovat o zeneni sa. Viem, ze bude na mna tlacit viac a viac a po rokoch sa prida asi aj rodina.

Bolo toho este viac - od sondovania mojej financnej situacie, kde co mam presne na akom ucte v akej banke a kolko toho...., az po zelania typu zivotnych poistiek a jej zabezpecnia pre pripad mojej smrti. Vsetko "v dobrej viere", ze "sak sa mi moze nieco stat a co ja potom"...

ewelin2828

skoromanzel: no ani mne sa nezdá, ako mohla ta vaša známa získať byt, keď jej ex ho nadobudol pred manželstvom??...možno časom ho prepísal aj na ňu...divné...fakt všade o tom hovoria, že sa delí len to, čo sa spoločne získalo počas manželstva...teda výnimkou je dedenie a darovanie...
inak píšeš, že váš vzťah ide dolu vodou a aj napriek tomu si ju chceš, teda možno nechceš, ale plánuješ vziať? len aby si to raz neľutoval...ani vaše dieťa nebude šťastné, keď nebudete šťastní vy...si to radšej dvakrát poriadne premysli :) držím palce...

skoromanzel

Ani neviem, preco ju mam rad. Na to netreba dovod, to by bola snad vypocitavost. Okrem toho je matkou nasej dcery.

Myslim, ze sa pri mne nudi. Chcela by cestovat tam, hentam a na to treba peniaze /samozrejme, aby som vsetko zafinancoval/.

Ona si o mne mysli, ze som skrt lebo setrim, ale to nevidi /v cislach/, kolko darov, ci penazi ide do rodiny.

Mna by tiez bavilo cestovat, kebyze nemusim pracovat, penazi by bolo jak pliev a este niekto bude vsetko za mna vybavovat, platit, organizovat a ja sa iba veziem...

Aj na oboch stranach uz rodicia zacinaju mat svoj vek, o nich sa bude treba postarat, o dceru tiez, o nas a nasu buducnost. Ona bude robit iba to co ju bavi, kludne za minimalnu mzdu. A aj to ju nikto v praci nesmie buzerovat, alebo do niecoho nutit.

Citim, ze je voci mne chladna, ale aj taka k zivotu apaticka /proste znudena/. Predstavu ma, ze by som sa mal snazit ja /ona nemusi nic/. Jej spravanie je take neutralne. Akoby v nej ani zivot nebol.

Coraz castejsie hovori o svadbe /aj ked citovo je taka mumia/ a ja zatial mlcim, lebo rozmyslam, ci to ma vyznam. Teda chcel by som sa, ale pokial je jej spravanie taketo, tak nie. K tomu, ked sa ukazuje jej prava povaha, ze poklada za uplne prirodzene vyuzit v zivote niektore situacie, ako prist k peniazom na ukor ineho /vsetko v ramci zakona, len nejakou kluckou/.

Slobodna

Ja len jednu otazku: Preco ju mas vlastne rad? Podla toho co opisujes, nie je na nej nic, co by sa dalo mat rado. Taketo zeny robia hanbu celemu zenskemu rodu a vdaka nim, nas vsetci muzi skatulkuju a nenavidia. S holou ritou prisla, s holou aj odide. Nech sa nauci setrit a pracovat. Vaz vztah ode dolu vodou, tak aj na zaklade toho, aj na zaklade toho aka je, si ju neber a ziadne dalsie deti s nou rozhodne neplod. Si jeden z mala muzov, ktory lasku nevnima len cez peniaze, nie je lakomec, skoda, ze prave takyto muzi si najdu take zeny. Pravny system na Slovensku nie je k nicomu.

0vecka

skoromanzel to je blbost ak to vie vydokladovat tak na ten byt nema narok.... vies ako sa jej to podarilo?

ja by som sa tiez nikdy nebral na sk .. v niekorych krajinach su velke vyhody napr ak je manzelka na materskej tak sa nezdanitelne Minimum zvysuje atd kde moze ist aj o 1000 EUR mesacne na sk je to fakt uplne jedno... proste si ju neber a hotovo... povedz ze je to tvoje presvedcenie usetris si Vela nervov..

0vecka

ked vyhras v loterii pocas manzelstva tak sa to deli...

Problem mozu byt dlhy ak sa rozvedies tak ich nemusis platit (ak si pozicala manzelka) ale spolocny majetok mozu zhabat...

skoromanzel

To som si aj ja myslel, ze sa deli majetok nadobudnuty iba pocas manzelstva.

Kamarat sa rozvadzal, kupil alebo dostal darom byt este pred manzelstvom a po rozvode on prisiel. A to ma v rodine aj 3-och pravnikov, co mu povedali, ze s tym nemoze nic robit, ze jeho zena ma narok na byt, aj ked ho kupil pred manzelstvom.

Nezenit sa je tiez riesenie. Draha vsak na mna tlaci a obavam sa, ze cim dalej tym viac bude na mna tlacit a rodina tiez.

Zaujimave, ze predtym sa vydavat nechcela, ale ma take "sikovne" kamaratky, co jej poradili, ze je to sprostost nevydat sa, ako jej to pomoze zabezpecit sa...

0vecka

radsej si ju neber na SK je to aj tak jedno... ale deli sa iba majetok nadobudnuty pocas manzelstva. s vynimkou dedicstva a darov od rodicov...