Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni

Príspevok v téme: Som právnička a pracujem ako čašníčka v kaviarni
Janka5556

Dobrý deň, minulý rok som ukončila právnickú fakultu, avšak uz rok pracujem ako čašníčka.Som z toho veľmi neštastná, neviem si nájsť robotu v mojom odbóre, hoci žijem v Bratislave.
Citim sa byt uplne neschopna,v noci placem do vankúša. naco to bolo dobré, učit sa tisíce strán a nič z toho...nikde ma nechcú
Podotykam ze univerzita, ktoru som ukoncila je statna, nejde o ziadnu sukromnu skolu
Aj rodicia mi vravia ze som uplne neschopna, takze ja uz ani nejdem na ziadny pohovor, lebo si neverim..
neviem co som tymto prispevkom chcela povedat, je vobec niekto taky na svete?

Adam987

Odkiaľ beriete, že právo je len pre bohatých? Moja sesternica skončila právo pred 3 rokmi, nepochádza z bohatej rodiny a pracuje od prvej chvíle. Teraz aj popri MD si dokáže zarobiť slušné peniaze písaním rôznych návrhov. Popritom keď študovala mali problém občas zaplatiť aj internát.
To je skôr o ochote pracovať a vedomostiach.

LAXMI

*pracu a aj lepsie platenu. Lebo do toho studia investoval cas, energiu a aj peniaze.
Na chybe je tento stat, ale aj ludia, ako ty, ktori si nic a nikoho nevazia, ale vsetkych znevazuju.
Pokial stat nevie zabezpecit adekvatne zamestnanie po vystudovani VS odboru, nech ho neotvara a netaha z ludi peniaze na studium.

Ale chvalime sa, ako sa znizila nezamestnanost. Skor by sa mali chvalit, kolko ludi vyhnali do zahranicia a kolko dalsich otrokov sa "zamestnalo".

LAXMI

Stredoskolacka,

samozrejme, ze je to viac. Vysoka skola je vyssie vzdelanie, ako stredna skola. Logika.
A samozrejme, ze clovek s VS musi robit odbornejsiu pr

Alkaa

Co mate stale s tou pokornostou? Preco by si mal clovek vazit kazdu pracu aj s vs? Ved preboha nestudovala 5 rokov aby potom robila zamestnanie co sa da robit so zs. Potom to takto vyzera ked vacsina Slovakov sa podcenuje a uskromnuje. V prvom rade chyba je v zakladatelke. Ty si ani na vs nemala ist lebo nie je mozne aby si tri roky robila casnicku. Zbytocna strata 5 rokov.

Stredoskolacka

Viete v čom je problém dámy a páni vysokoskolsky vzdelaní?? Vaša hlúpa pýcha, a pocit že som niečo viac keď mám školu. :) Potom sa nedivte že sa cítite ako neschopaci, čo si nedokážu nájsť prácu a plačete do vankusika :D

BJ_2

Vaz si, ze dokazes pracovat ako casnicka. Mnoho ludi ostalo na invalidnom. Tvoj problem je nafuknute ego, ktore dostavat prave zabrat. Ani nevies, ako budes v buducnosti vdacna, ze si tu casnicku robila.

321_Greta

Nevyštudovala som síce právo, ale farmáciu, čo sa nedá ani porovnať, ale už popri VŠ som pracovala a to minimálne cez leto. Neexistuje, že si niekto nenájde prácu v odbore za viac ako rok.
Mám kamarátky z iných VŠ, dokonca aj z práva a ona pracovala riadne popri škole už začala spisovať rôzne podania na súd a to dosť úspešne. Po VŠ síce zo dňa, na deň prácu nemala v tejto oblasti, ale pracovala v jednej účtovnej kancelárii, kde si vedela nájsť známosti a po 2 mesiacoch jej ponúkli prácu v oblasti práva, kde pracuje dodnes a podotýkam, nie je to BA, ale zapadákovo na východe SR.
Spolužiak skončil právo na UMB BB, čo je už fakt totálne od veci VŠ a sám mi povedal, že práca sa dá nájsť a to ak už iné nie, tak aspoň vo vymáhačských spoločnostiach, kde sú právnici vítaní. Okrem toho vo väčších mestách u advokátov, plat síce minimálny, ale predsa. Všade sa však robia poväčšine testy z práva, takže ak má niekto prázdno v hlave, tak ho neprijmú.
Nechcem ťa súdiť, ale možno ti vyhovuje robiť čašníčku, inak by si ju nerobila. Neexistuje, že si nedokážeš nájsť adekvátnu prácu v odbore, alebo niečo blízko tvojho odboru.
Viem, v SR sa práca a dobre platená, hľadá ťažko, ale nie je to nemožné. Za rok, možno 2, čo sa právu nevenuješ, prídeš o všetky vedomosti, takže ti VŠ bude na 2 veci.

Textová Inzercia

Osobný rozvoj inak

Riešenie Vašich osobných problémov jednoduchým, účinným a tým najprirodzenejším spôsobom. Staňte sa sebe tým najlepším liečiteľom.

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.