Nie je tento vzťah nebezpečný?

Príspevok v téme: Nie je tento vzťah nebezpečný?
Turkina7867

Ahojte, mám 30 rokov a našla som si priateľa, ktorý je inej národnosti aj iného náboženstva. Po slovensky vie len veľmi málo, väčšinou sa rozprávame po anglicky. Je to Turek. Spoznali sme sa pred rokom a začali sme sa stretávať a nakoniec s toho vyšiel vzťah. Je veľmi milý ohľaduplný, láskavý voči mne. Len sa obávam, ohľadom toho, že čo sa píše, hovorí medzi ľudmi, že Turci chcú ženy len využiť a potom raz odídu aj z deťmi a nikto ich už nikdy nevidí. Ja takto nechcem dopadnúť. Ako sa mám k tomu postaviť? Mám mu veriť, či to radšej skončiť? Nie som si istá. Rodina a priatelia si na neho zvykli, ale neberú náš vzťah vážne, že sa to vraj časom aj tak rozpadne, že sa nedá fungovať dvom ľudom, čo sa rozprávajú cudzím jazykom. POraďte prodíííím, čo mám robiť???

Turkina7867

Ale veď aj ja som veriaca kresťanka a nie som v žiadnej sekte. A on žije na Slovensku už 10 rokov tak nebude vyžadovať aby napríklad naša dcéra chodila zahalená, on je už zvyknutý na tunajší život aj keď vyrastal v turecku a predsa len niečo tam vždy ostane :(

noparada

si uchylna alebo si len nevies najst niekoho normalneho? ale ved dosledky si znasaj sama, len tu potom nerev ked ta bude "kulturne obohacovat"

Prezyvka055

Turkina7867 ak niekto dava prednost vymyslenym veciam z fantasy knizky a veri na osoby v oblakoch tak je jasne ze to v hlave nebude mat OK ako som spominal.
Tito ludia tieto viery casto povisuju nad realne veci. To jest robia ustupky na zaklade vymyslenej knihe musia robit to a to lebo sa to tam tak pise, miesto toho aby sa venovali sebe a rodine povedia ze sa idu klanat imaginarnej bytosti do kostola alebo mesity a podobne.
Potom ludom pripisuju napriklad zle vlastnosti povedia ze kto neni v ich sekte je trebars nejaky zlosyn a podobne. Proste riadia svoj zivot na zaklade fantasy knihy miesto toho aby akceptovali realny zivot.
Taky clovek ma zmanipulovanu hlavu ktora mu nedovoli triezvo rozmyslat.
Takze na vsetkych veriacich sektarov si treba davat bacha.

Slobodna

Kazdy vztah je nebezpecny, aj ten s rovnakou a aj ten s rozdielnou kulturou. Kazdy muz je zo zaciatku mily, ohladuplny a laskavy. Medzi laskou a nenavistou je velmi tenka hranica. Nepovedala by som, ze takyto vztah je nebezpecny, ale manzelstvo a materstvo by mohlo byt. Hladaj v okoli, alebo na nete jednotlive manzelky tejto kultury, alebo skupiny. Dobre poznaj ich kulturu, ich vztah k zenam, matkam a rozne zivotne pribehy podobnych zien.
Bud pripravena, informovana a obozretna. Uz teraz.

wiener 29

že ti hanba neni sa tahat s moslimom, nasi predkovia umierali kvôli tomu aby v europe nebolo toto fašistické náboženstvo a ty chrápes s nejakým arabským privandrovalcom, ... inak ty chces aby tvoje deti vyznavali islam ???, aby tvoja mozno buduca dcéra nosila tie handry na hlave ?? ty si uz uplne pripecena ??

tasty

dostaneš šatku na hlavičku a k tomu ešte zopár spolumanželiek do domácnosti a rodinného života, ja osobne by som do toho nešla, veľké riziko

Prezyvka055

Vseobecne kazdy vztah s clovekom ktory uznava nejake nabozenstvo a ci to je islam alebo krestanstvo je nebezpecny.
Clovek ktory dava prednost imaginarnym veciam nad realnymi nemoze byt ok podla mna.