Nedari sa mi najst priatelku

Príspevok v téme: Nedari sa mi najst priatelku
majo84

Uz dlhsie ma trapi, ze sa mi nedari najst priatelku. Mam 27 rokov, za sebou niekolko rocny vztah po ktorom som sa dlhsie vyrovnaval s rozchodom, prehodnocoval priority zivotne aj co sa dalsieho vztahu tyka. Od rozchodu presla uz dost dlha doba, uzatvoril som to, vyrovnal som sa s tym a viem ze som pripraveny ist dalej. Ale bez uspechu. Netlacim ani na pilu, nechcem nic hotove z vecera do rana, kazdej prilezitosti som dal cas a premyslel si ci je to to co hladam. Odvsadial pocuvam ako dobre vyzeram, ze ja isto viem spravit na baby dojem, ale moj zivot je presny opak. Viem vela o vztahu ale nic o tom ako sa do neho dostat. S pociatku som mal dost vysoke naroky ale potom som si uvedomil, ze nezalezi na vzdelani, farbe oci, vyske, rodine, ze dolezitejsie pre vztah su uplne ine veci a prehodnotil som aj naroky. Musim povedat ze som sa zameral na par klucovych veci ako vernost, humor, otvorenost a samozrejme sa mi musi pacit...Jednoducho, hladam si seberovne, v tom som si isty. Aj tak mam pocit ze ma chcu len take "divne" zeny. Zeny ktore sa mi pacia a vyhovuju mi povahovo ma nechcu. Je to takto uz dlho, kamosom nerobi problem najst si dobru babu hoci mesiac po rozchode, a ja sa citim uz ako zacarovany. Pritom to skusam stale, nezufam, aj na internete, aj do spolocnosti chodim, aj sa prihovorim len tak ked sa mi zapaci nejaka slecna, snazim sa o kontakt, som vzdy pozitivne naladeny, mam rad humor. Aj tak je to cele zle. Uz mam niekedy zo seba pocit ze musim zostat sam.

....

Sorry ale z toho co pises jej jasne ze mas prilis vysoke naroky... musi byt pritazliva musi mat charakter musime sa mat o com bavit nesmie byt vymleta ??? ako znie to vsetko logicky, ale vies toto o zene zistit na prvom - druhom rande? si dost povrchny. okrem toho sa zaujimas kedy ma mat zena deti (podla teba do 30) ako nie je to snad jej vec? ja osobne, a mozno je to len moj nazor, nemusim muzov co sa staraju do zenskych zalezitosti. znie to ako by si jej chcel diktovat zivot. Ja by som ta nechcela, aspon podla toho co pises.

majo84

majjj, nad ten vek by som sa este povzniesol, ale vzhlad urcite nie. Nemam ziadne konkretne poziadavky, ale ta baba ma musi pritahovat, aj ked nie na prvy pohlad, ale aspon postupne sa mi musi zapacit aj jej vyzor. Inak sa nedokazem zalubit. A zas ked je uplne vymleta tak moze byt tiez pekna akokolvek tak k nej nebudem nic citit. Ale suhlasim s tym ze je dolezity charakter, na to prihliadam asi najviac. A este musim citit take spojenie, taky pocit ze sa pozname dlho a mame sa stale o com porozpravat.
A k tomu veku. Asi to tak bude ak to mas potvrdene od lekarky. Ale poloz si otazku ze kolko percent zien sa takto udrziava?

majjj

Majo, trosku mimo to uz davno neplati ze idealne je mat dieta do 30tky, dnesne zeny su ine ako boli zeny kedysi, dnes sa o seba viac staraju inak rozmyslaju telo starne pomalsie ako aj psychicky tak aj fyzicky, vela robia aj geny samozrejme. Ja mam 30, a ked som bola u gynekologicky nechcela verit mojmu veku lebo hovori ake ma telo mlade z vnutra ze kludne aj kedy som mala deti o 10r. vobec by to nebol problem. Ale to ja zas nechcem. 35 by bolo idelane. A vobec to nieje neskoro, proste kazde telo zeny je ine. A aj tak dnes uz zeny nechcu dieta do 30tky, cjhcu si dlhsie uzit volnosti bez starosti.

majo84

Tak ale je nevyhnutne pozerat takto na vztah ked chces s niekym zostat dlho. A mas pravdu ze s vela dobrych dievcat sa stali zle, sklamane, zatrpknute pretoze sa dali dokopy s debilom. Ale podobne to je aj s chlapmi, ze si nasli babu ktora ich podviedla a zacali brat zeny inak. Robime si to tazke samy.
Ked ta tak pocuvam tak to mas asi komplikovanejsie ako ja. Viem ze ja sa mozem mnozit stale, ale tak nechcem vies zivot v style co dieta to s inou. Chcem normalny zivot, rodinu, ale nie teraz. Teraz sa necitim na to, ale citim sa na to mat niekoho a spoznavat niekoho aby raz toto rozhodnutie mohlo prist. Vy zeny to mate zlozitejsie v tom ze idealne je mat deti do 30tky a asi moje problemy sa zdaju malicherne ked si predstavim ze by ma stresovala este aj tato predstava.
Vies ja som si uvedomil ze vo vztahu nemozes dat vsetko a byt stale k dispozicii a urobit vzdy po voli partnerovi lebo sa to otoci proti tebe. Je to smutne ze mozes sa do toho vztahu vlozit cela, ak nenarazis na niekoho kto je rovnako trpezlivy tak vsetko usilie je k nicomu. Nepomozes si nijak ak sa druha strana rozhodne ze nechce riesit problemy.

majjj

Majo, nevyberaj si podla veku to je uplne jedno kolko ma rokov snaz sa tu osobu spoznat jej narory na zivot a ked preskoci iskra to je uplne jedno. Ja si rozumiem ludmi rozneho veku ci starsi muz odomna ci mladsi, to je jedno musi byt iskra. Vobec sa nezameravaj na vek cim viac poziadaviek tym horsie, vek vyzor nesies absolutne. Charakter ten je najpodstatnejsi, ale tak zas jasne nechod do vztahu so 17-18 rocnou to by bola strata casu. Ja tiez som na tom podobne nedari sa mi nikoho najst, tiez neviem cim to je. Stratavam sa s ludmi ako sa povie "randim" ale nikde sa to neposuva dalej neviem co s tymi chlapmi je? Chlapi cakate ze zena Vas bude balit ci co ja som stara skola? ach jaj

mililli

Teraz som zabila dva roky s niekym ktory za to nestal. Ja som sa koli nemu obetovala, prisposobovala som sa mu vo vsetkom a teraz som zistila ze ma nemal zrejme za nic. A teraz si tak hovorim co ak s dalsim takto zabijem par rokov a nakoniec zistim ze on somnou nic dalej neplanuje a budem stara a sama?
Mozno sa zbytocne trapim teraz som este taka "ubolena" a snazim sa mysliet pozitivne, len ma proste niekedy prepadnu taketo negativne myslienky. A tak sme na tom asi podobne :)

mililli

majo84, take nazory ako mas na vztah a na riesenie problemov, take mi vzdy vo vztahoch chybali. Posledny chalan co som mala len od problemov stale utekal. Minule som sa rozpravala s kamaratom a on mi vravel o dakom znamom ze mal 8 rokov frajerku a zil mimo slovenska a popri tom mal 3 roky milenku ktora bola z tej istej dediny ako ta jeho frajerka!!! No pochopite to? A ako strasne sa "milovali". A ta frajerka mu to tusim potom aj odpustila, no grcam z takychto chalanov a aj bab.
Ach jaj pride mi to ze ked je baba mila a doverciva tak zakonite spozna niekoho kto jej ublizi. Tí zlí chlapci si vzdy vyberu naivku ktoru potom ovladaju ako sa im paci a hraju jej na city ako sa im to hodi a ked uz ich nudi najdu si inu obet. Otras.
A presne ako si hovoril o tom strachu mam aj ja. Ale ty si chlap, ty sa v podstate mozes mnozit stale :D Aj ked uz budes stary, ty sa nemusis bat. Ale ja uz mam take myslienky tiez ze boze, ostatne kamaratky uz maju rodiny a deti pomaly a ja ani neviem najst nikoho normalneho. Mam 28 ale niesom ten typ zeny co jej tikaju biologicke hodiny ze hlada niekoho lebo si chce zalozit rodinu to nie. Ja nemam take potreby zatial a mozno preto ma vzdy viac pritahovali mladsí odomna, lebo starsi by to mozno uz chceli. (A mozno aj preto ze sama vyzeram mladsie na svoj vek vraj :D) Ale myslim si ze u mna je to otazka partnera. Vsetci mi to hovoria ze pokial najdem toho spravneho tak aj ta tuzba pride. No uvidime, lenze strach mam z toho ze cim budem starsia tym to bude horsie najst niekoho pretoze vsetci chcu mladsie. A bojim sa ze ta tuzba mat deti atd pride neskoro a potom sa uz napriklad nebude dat alebo co :/ To ze to nechcem teraz neznamena ze to nechcem vobec, len sa na to este necitim.

majo84

Matyo tvrdis ze mladsie rocniky. To mi vravelo uz viac ludi ale mna trochu odradza to ze by som chcel nieco vaznejsie a tie mlade baby beru vztah este ako zabavu, netvrdim ze vsetky, ale co som mal kamosov vratane mna tak vsetci sme zazili rozchod v case ked kocka skoncila vysku, chcela zrazu zit inak, s titulom stuplo sebavedomie. Nechcel by som to zazit znova.

Ale tak je pravda ze najlepsie si rozumiem so zenami o 2-3 roky mladsimi odo mna. Takze mozno budem skusat niekde tu. Moje rocniky rozmyslaju uz akosi inak. Mozno tuzba po rodine na co sa ja este necitim, neviem ale nesadol som si tak so ziadnou.

mililli, spomenula si presne to na co sa ja pozeram najviac. Podla mna sa da uz dopredu z niektorych ludi vycitat ci maju sklony k nevere. Ja mam to stastie ze mam na ludi nos, nespocetne vela krat som dal v zivote na intuiciu a vyplatilo sa mi to. Ja som ten co by nepodviedol a neveru nevedel odpustit a je to na nic ked vidim kolko je toho okolo mna. A este vela vztahov skonci ked zacnu problemy. Ja problemy beriem ako prirodzenu sucast vztahu a ked pridu tak sa ich snazim riesit. Ako som spomenul ze som prehodnotil to co si na zene cenim a co by som ocakaval tak som aj zmenil optiku akou sa na baby pozeram a pomohlo mi to lebo som spoznal od tej chvile fakt dobre baby, take aj s dobrym srdcom, az som mal par krat pocit ze to je taky maly zazrak na dnesnu dobu. Tym by som chcel povzbudit aj ostatnych, ze niekedy pomoze ak sa na ludi zacnete nazerat inou optikou. Aj medzi chlapmi sa najdu dobri, ktori su sami.

Moj prpblem vsak tkvie skor v tom ze neviem znamost otocit na vztah. Uz som to analyzoval vela krat a neviem kde robim chybu, mozno to je kombinacia viacerych faktorov, ale do certa, viem ze su horsi, ovela horsi, skaredsi, hlupejsi, nevzdelanejsi chlapi a maju baby.

Niekedy ma prepadne taky strach. Neviem kto z vas to zazil. Pred nicim nemam taky strach, dokonca ani pred smrtou, ako pri predstave ze by po mne uz nebola dalsia generacia. Ze by som si nedokazal zalozit rodinu, splodit deti a po mne by nebola dalsia generacia s mojim priezviskom a mojimi genmi. Mozno sialena predstava, ale prepadne ma obcas taky strach z tejto predstavy ked vidim ze roky utekaju a nic zmysluplne sa mi nerysuje.