Magnetická rezonancia - skúsenosti

Príspevok v téme: Magnetická rezonancia - skúsenosti
MichaelaSvK

Ahoj, chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s magnetickou rezonanciou (poprípade ak ste boli v Trnave)
Idem prvý krát do Trnavy na magneticú rezonanciu srdca. Ako malá som bola operovaná na srdce tak chceli urobiť vyšetrenie. Chcem sa len spýtať aké máte vy skúsenosti s MAGNETICKOU REZONANCIOU :)

Alzbetka

Bola som na MR hlavy v Nemocnici Košice-šaca. Mám klaustrofóbiu. MR mi urobili v celkovej anestézii. Môžem doporučiť. je tam ústretový personál.

joleen

Kýčera pre mňa hluk ako z toho mrt a chrápanie no Problem :D pre mňa to bolo ako relaxačný pobyt fakt mne padlo dobre. O mesiac ca mám ďalšiu kvôli migréne takže sa už teším ggg

Kýčera

Joleen, obdivujem Ťa, že si pri tom hluku dokázala zaspať. Každý dostane slúchadlá, niekto aj napriek tomu schytá záchvat migrény, niekoho rozbolí len hlava,... a Ty zaspíš.

joleen

Nikde sa mi lepšie nespalo ako v tom tuneli počas vyšetrenia. Na ušiach som mala slúchadlá aby tlmili ten hluk a spala som si ;) samo vystrenie neboli nič necitis

Kýčera

MichaelaSvK, nemáš sa čoho báť, zvládneš to v pohode. Iné by bolo, ak by si trpela klaustrofóbiou?! Nepríjemný je ten hluk pripomínajúci búchajúce kladivko, z toho Ťa môže rozbolieť hlava. Predstavuj si a myslí na niečo pekné,...nesústreď sa na ten hluk. V ojedinelých prípadoch aj uspávajú - deti,... a pichajú aj kontrastnú látku do žily - ak zistia útvar, kt. tam nemá čo hľadať,... aby lekár správne vyhodnotil zdravotný stav. Ak máš alergiu na lieky a kontrastné látky, tak na to dávaj veľký POZOR! a uveď do dotazníka a aj upozorní lekára! Každému dajú do rúk tlačidlo, kt. v prípade akýchkoľvek ťažkostí stačíš. Tak veľa šťastia!

atra

Ahoj, ja som bola na MR hlavy, kvôli bolestiam v sánke a urobili mi MR hlavy aj krčnej chrbtice, čomu som dnes rada.Je to samozrejme nie moc príjemné, samotné vyšetrenie nebolí ani nič podobné, len proste ideš do úzkeho tunela.Ja som zvolila takú taktiku, že pred vsúvaním do tunela som zavrela oči a otvorila ich až po 50 min vyšetrenia,dávali mi aj tú látku do žili, aby sa mi nejak sfarbili tie "veci" v mozgu, ale naozaj je dôležité si uvedomiť, že je to vyšetrenie kvôli tomu,aby sa potvrdilo, že si zdravá, takže naozaj, skús zavrieť oči a otvoriť ich, až ťa vysunú von.Ak by ti prišlo zle, potlačíš balónik, ktorý budeš mať v rukách a keď to celé zvládneš, budeš na seba aj hrdá.Takže držím palce!

MichaelaSvK

Ja tam budem 30-40 minút. Niektorí mi hovorili, že im dali aj uspávaciu látku... to by som brala aj to tlačítko.

shayleen

Ja som to už mala aspoň 10x kvôli rozlišnym vysetreneniam ale až také hrozné to nie je . Mne raz pichli tekutinu a pri ostatných nie. Ľahneš si na posteľ tuším dostaneš tlačítko ktoré môžeš tlačiť keď ti príde zle alebo niečo iné a potrvá to ca 30 m možno menej. Neboli to možno bude trochu hlučné ale to záleží od toho aká si citlivá

marisol95

v tt nie,ale u nás v meste áno,nikdy viac,pokiaľ už nebudem umierať,bol to príšerný zážitok,lebo mne hlavu kontrolovali.to bolo desivé.mne nemuseli nič pichať,ale príšerne som sa cítila,som potom z toho nespala tri noci:( čo som sa tak bála