Nechcem chodiť do kostola

Príspevok v téme: Nechcem chodiť do kostola
Lulu14

Dobrý deň, mám 16, bývam na dedine a nechodím do kostola. Som veriaca, modlievam sa, snažím sa dodržiavať to, čo by som mala a tie ostatné veci, ale do kostola ma nič neťahá. Áno, som aj lenivá vstať, ale keď idem, necítim sa tam vždy dobre. Všetci jeden na druhého čumia, usmievajú sa na seba a po omši sa ohovárajú, napr. tá mala oblečené to a to...Hovorí sa o rovnosti, no niekedy mám pocit, že na prvom mieste je muž, potom nám zase tĺkli do hlavy že byť inak orientovaný je niečo strašné a podobne. To sa mi nepáči. Občas mávam kvôli tomuto konflikty s mamou, ktorá chodenie do kostola odo mňa vyžaduje, a to nechcem. Môžno časom pochopím teraz pre mňa nepochopiteľné a zistím že to tak má byť, ale teraz som trochu stratená a nechcem sa s mamou hádať. Aký názor máte na to vy? Čo by som mala robiť?
Ďakujem :)

Lološ

Ja tam nechodím preto, lebo žijem sám. Proste každý normálny čľovek by sa hanbil chodiť do kostola sám.
Čiže u vás je to tak, že keď nechceš ísť do kostola, tak dostaneš bitku?
U nás je to naopak. Babky najprv do kostola pôjdu a po ukončení si to vonku poriadne rozdajú, napr. s ambrelami, resp. s tým, čo je práve po ruke.
Neviem, aké školenie tam dostávajú, ale bolo by divné, ak by som do kostola chodil ozbrojený, napr. kasérom.
Silu takej stokilovej babky by som každopádne nikdy nepodcenil:-)
Keď jeden pije a ostatní spievajú a tancujú, tak to je trochu divné.