Zaklada si len na materialnych veciach

Príspevok v téme: Zaklada si len na materialnych veciach
alexandr@

Ahojte

Mam partnera ktoremu su vo vztahu dolezite materialne veci ako moralne. Mysli si ze ak mi nieco kupi tak je to viac ako to ci mi da najavo ze ma lubi. Najhorsie je to ze ma neraz prirovnal k zene co ide len po peniazoch ako keby som bola on. Ked som mu vysvetlovala ze aby mi dal viac pocitit ze ma lubi tak mi povedal ze riesim debiliny. :( nehovorim ze peniaze niesu dolezite no zakladat si iba na nich nieje podla mna v pohode. Vsak dvaja ludia si musia zakladat aj na svojom vztahu a nielen na tom co kto komu kupi. Navyse po hadke vyjdem iba ja ako ta najhorsia. On si kolko razy ani nedokaze priznat ze chybu spravil on. Hneva ma ked vravi ze peniaze su neoddelitelnou sucastou zivota, a ked potom na to povie ze riesim debiliny ked od neho vyzadujem aby mi tiez dal najavo ze ma lubi. Takisto on nedokaze urobit kompromis vyhodny pre oboch len ja. Ake nazory mate na to vy. Zotrvali by ste vo vztahu s takym clovekom? Dakujem za reakcie.

dalsi

Aby tu bol aj muzsky pohlad na vec, tak prispejem.

Dnes je velmi vela zien extremne narocnych na partnera, pritom na seba maju uplne iny meter. Na chlapov tak casto lezi cele financne zabzepecenie rodiny, co je velky tlak.

Myslite si, ze chlapov bavi riesit stale peniaze ? Nie, nemusi ich to bavit vobec. Ale musia to riesit.

Schvalne - zeny, mate predstavu, ake su celkove naklady rodiny - napr. ak potrebujete financne vypomoct chorym rodicom, naklady na deti, domacnost /hypoteky,uvery,splatky,stavebko,potraviny,sporenie/, zabezpecenie dochodku, zabezpecenie pre stratu zamestnania /ci ochorenie/, zabezpecenie pred vypadkom prijmu, atd atd atd....?

Schvalne, kolko z vas by zvladlo si vymenit ulohy ? Trebars ja by som nemal problem s mojou drahou starat sa tak ako ona o domacnost, o dieta atd. keby ona sa starala o vsetko ostatne. Mat kde byvat, mat co jest, z coho zaplatit ucty, z coho zabezpecit seba/partnerku, deti, rodinu/ atd.

A schvalne, ze by vys partner povedal - teraz mate naklady X stoviek, ci tisic EUR a teraz zarob, hodpodar, postaraj sa o vsetko... a muz si zrazu povie, ze chce ist tam, hentam, kupit si toto, hento a narusat vam vas hospodarsky model /ak by ste ho vobec zvladli zostavit/. Utiahnut financovat komplet vsetko same.

Skuste si to a realne doplatte tie peniaze.

Som zvedavy, keby ste to platili vsetko zo svojho, ako rychlo by ste sa dostali na ulicu, pod most...

anitka30

Suhlasim s tym, ze chlapi maju problem si priznat chybu. A vo vseobecnosti aj radsej zhadzuju vinu na niekoho ineho, je to normalne. Ak ked rozumiem ze to cloveka privadza do sialenstva. Mozno by si sa ho mohla opytat ked ti da najavo ze ty si ta zatazena na peniaze, tak sa ho spytaj ci ty to od neho vyzadujes a preco je s tebou ked si mysli ze si na peniaze :-) mozno sa zamysli. A mozno aj nie. To je tazko s chlapmi niekedy :/

vebe

Ja neviem kolko mate rokov a ako dlho ste spolu. Vztah musi byt zalozeny na niecom hlbokom, nie na peniazoch. Iste, peniazky su dolezite, kazdy den ich potrebujeme, nezijeme zo vzduchu. Ale nemoze to byt hlavne o peniazoch. Chyba ma u vas romantika a take to nieco co robi vztah pekny. Ono, ak uz teraz je taky, ze vsetko je viac o peniazoch ako o romantike, tak to uz bude iba horsie. Romantika je vzdy na zaciatku a casom sa uz len vytraca, dolezite je aby sa nevytratila uplne a neprevalcovala ju realita vsedneho dna. Skus porozmyslat a vymenovat si sama pre seba, preco s nim si, co mas na nom rada co je na nom jedinecne. No a potom si odpovedz sama na otazku, ci toho dobreho je viac ako toho co ti vadi a ci to dobre ti umozni akceptovat na nom to, co ti vadi. Musis byt ale uprimna a vediet sa na veci pozriet kriticky a bez ruzovych okuliarov

Moireal

Chlapi maju celkovo problem priznat si chybu. Na peniazoch zalezi velmi a castokrat je to hlavny dovod hadok partnerov.
Nieje ale dobre, ze prejavy lasky su unho debiliny. Pravdepodobne je frustrovany a uz nedokaze byt mily. Niekoho zivot tak polozi na lopatky, ze uz nedokaze milovat tak ako predtym. Skratka sme slabe bytosti.
Ale z mojej skusenosti, ked uz clovek riesi hlavne to materialno, laska sa uz vlastne vytratila,lebo pokial to zalubenie trva, clovek zije aj zo vzduchu.
Inak zavisi aj od veku partnerov, lebo cim je clovek starsi, tym ho viac stvu peniaze. Vidi, ze nieje tak lahke ich zarobit a minu sa ani nevie ako. Treba si urcit priority, kupovat najme to hlavne ale raz za cas si aj urobit radost. Ono to totiz naozaj pekne frustruje, ked si clovek musi odopierat.
Mozno tvoj partner vyrastal v rodine, kde nebolo vela penazi a doniesol si to odtial. Treba zmenit postoj k peniazom, prestat ich nenavidiet,prijat ze su dolezite ale nenahradia lasku. Lebo naozaj nezarucia lasku tam kde nikdy nebola. Pomozu sice tam kde bola ale naopak to neplati.
Ale pokial mate naozaj taketo rozlicne nazory na peniaze, ze tebe trebars staci menej ale on chce viac, vidim to ako dost velky problem. V rodine som to totiz zazila. Ak si uz dlhsie nestastna, same sa to nenapravi. Na to treba vas oboch a ak vravis, ze on kompromisu, teda zlatej strednej cesty schopny nieje, tak potom naozaj by som ti radila nezotrvavat v takom vztahu. Peniaze su dobry sluha ale zly pan. Je to tak.

Delete 2

Svet mamonu nás ovláda či sa ti to páči alebo nie. bez peňazí sa človek nepohne. Niektorým vadí ak ich je málo a iným ak ich majú veľa.
Zlatá klietka alebo chudoba. Nejestvuje nič medzitým a poznal som kopu ľudí no vždy peniaze nad všetkým vyhrajú. Aj nad láskou, čo je smutné.

Zlatá klietka je možno oveľa nebezpečnejšia ako chudoba, pretože z nej niet úniku.

Človek sa rozhoduje sám za seba a každému neskôr chýba to, čo nemá...tak to v živote chodí.

Ja som nikdy nemal dobrý vzťah k peniazom, nikdy som nerozumel ako môžu žiť ľudia na dlh a ani ma to nejak nerozptyľovalo.

A dával som do vzťahu všetko, no moja manželka mi vyčítala prečo nezarábam viac, prečo jej nekúpim to alebo ono...

je to dvojsečná zbraň. Treba si v živote stanoviť priority a žiť podľa nejakých hodnôt. No a podľa nich si hľadať tiež partnera.

No každý je ovplyvnený touto spoločnosťou, ak niekto nemá absolútne nič, tak sa stáva slobodným a nemanipulovateľným a tohto sa spoločnosť bojí.

Čiže tu budú prevažne komentáre typu peniaze je potreba. Ale naozaj je to pravda?