Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
gabi245

dobrý deň chcem sa spýtať mám 18 rokov ešte nikdy som nebola u gynekologičky teraz mám priateľa a chcela by som si dať predpísať antikoncepciu ako prebieha ta prva prehliadka? a možno taka blba otazka ale ako zistim ktorej gynekologičke patrim či to si dnes môžete vybrat komu chcete ist alebo ma pošle obvodná doktorka komu patrim? a koľko približne stojí antikoncepcia? dakujem

Fleur-de-lis

bazálna teplota (po zobudení) sa mení podľa toho, v ktorej časti cyklu sa žena nachádza. Čiže sa podľa takto nameranej teploty dá zistiť, či je žena v plodnom období alebo za ním.
Prístroj však zohľadňuje len teploty a na presnejšie určenie je vhodné sledovať aj hlien - tzv. symptotermálna metóda.Výsledky si potom zaznamenávaš do tabuliek a sama vyhodnocuješ alebo aj na mobil je aplikácia, ktorá ti to vyhodnocuje sama - Sympto alebo Sympto plus (podľa verzie androidu, ale je to aj na ipad). Aplikácia je v angličtine.

Ráno po zobudení (pred tým nevstávať ani nerobiť náročnejšie pohyby, nič nejesť nepiť) si zmeriaš bazálnu teplotu v ústach, vagíne alebo konečníku a jej hodnotu si zapíšeš. Počas dňa si všímaš hlien, či sa objavil a ak áno v akej kvalite...

Je to skvelé ak chce žena spoznať svoje telo. Niekedy ľahšie pochopíš svoju náladu ;)

V slovenčine je kniha, ktorá ju vysvetľuje alebo aj na nete si popozeraj. Aj v angličtine alebo nemčine je na internete pekne vysvetlená (symptotermal method, Die symptothermale Methode)

Podstata je v tom, že vieš kedy si plodná a kedy nie. Ak sa chceš vyhnúť počatiu, tak už záleží na tvojom presvedčení, či si zvolíš cestu zdržania sa pohlavného styku počas plodných dní alebo počas týchto dní použijete kondóm a podobne...

anitka30

ja som si zacala merat bazalnu teplotu najprv len teplomerom ale neskor som nasla pristroj ktory meria plodne a neplodne dni a zatial, si musim zaklopat, vsetko ide ako ma :-)

Titi

Ahoj Anitka30,a co pouzivas?Ja som vysadila hormonalku a rada by som sa dozvedela o moznostiach a skusenostiach a o niecom na co sa da spolahnut.Vdaka;)

anitka30

baby minule som akurat citala clanok ako vacsina zien odchadza od hak k prirodzenejsim formam, ja som sa tiez len vdaka otmu dostala k mojej terajsej nehormonalnej antikoncepcii

myssik24

Baby dobry den chcela by som sa spytat pravidelne berem Hak a ami jednu tabletku som nevynechala lenze terqz som chora bola a brala som antibiotika a. Vitamin C a nepriali mi kramy co robit zacat mam v ytorok nove balenie tablwtiek ale neviem ci si dat alebo nie ked som nedostala kramy prosim poradte dakujem

myssik24

Baby dobry den chcela by som sa spytat pravidelne berem Hak a ami jednu tabletku som nevynechala lenze terqz som chora bola a brala som antibiotika a. Vitamin C a nepriali mi kramy co robit zacat mam v ytorok nove balenie tablwtiek ale neviem ci si dat alebo nie ked som nedostala kramy prosim poradte dakujem

myssik24

Baby dobry den chcela by som sa spytat pravidelne berem Hak a ami jednu tabletku som nevynechala lenze terqz som chora bola a brala som antibiotika a. Vitamin C a nepriali mi kramy co robit zacat mam v ytorok nove balenie tablwtiek ale neviem ci si dat alebo nie ked som nedostala kramy prosim poradte dakujem