Antikoncepcia

Príspevok v téme: Antikoncepcia
gabi245

dobrý deň chcem sa spýtať mám 18 rokov ešte nikdy som nebola u gynekologičky teraz mám priateľa a chcela by som si dať predpísať antikoncepciu ako prebieha ta prva prehliadka? a možno taka blba otazka ale ako zistim ktorej gynekologičke patrim či to si dnes môžete vybrat komu chcete ist alebo ma pošle obvodná doktorka komu patrim? a koľko približne stojí antikoncepcia? dakujem

slava14

uplne staci ze je tam male mnozstvo hormonov, oni aj v malom mnozstve vedia uplne zmagorit cely organizmus, ja som az nechapala ako z nicoho nic rucicka na vahe stupala, ako mi vlasy zacali padat.. :/

NatalkaBS

ja som uzivala hak taku aby obsahovala co najmenej hormonov ale aj tak sa u mna zacali postupne objavovat len problemy tak som s tym prestala naozaj to za to nestoji :(

meri.m

Tiež sa pripájam k tým, ktorí HAK neodporúčajú... po príchode na VŠ sme na to nabehli väčšina báb z môjho okolia, ale postupne, po pár mesiacoch až rokoch, ako sa nabaľovali problémy spojené s úžívaním HAK, sme sa na to prakticky všetky vykašľali. Ten bezstarostný sex, ku ktorému vďaka stresom z riešenia vedľajších účinkov už ani nedochádzalo, za to nestojí.

slava14

uz sme v dobe kedy je velmi vela moznosti ako sa chranit. A su ovela prirodzenejsie ako hormony, skus si o tom nieco precitat

anitka30

Gynekologicku si mozes vybrat sama, a sama uvidis ci ti bude vyhovovat alebo nie. Co sa tyka HAK tak skus sa o tom porozpravat s gynekologickou. Urcite by bolo vhodnejsie skusit nejake nehormonalne metody :-) hormony mozu naozaj narobit zbytocny bordel v tebe a potom sa to uz len tazko dava do poriadku. Ja som pribrala z hak 10kg a doteraz sa ich nemozem zbavit. Urcite by som sa uz k hormonom nevratila :)

Fleur-de-lis

Ahoj Gabi,
ja len či si sa poriadne informovala o vedľajších účinkoch antikoncepcie. To, že ju berie mnoho žien, vôbec neznamená, že je bezpečná. Naruší ti hormonálny systém, čo sa môže prejaviť hneď (priberanie, zmeny nálad, bolesti hlavy, samozrejme sa nesmie fajčiť a pozor na pasívne fajčenie, neplodnosť, potraty po jej vysadení...- tie veci sa môžu prejaviť hneď alebo po jej vysadení, a to som vymenovala len prvé veci čo mi práve napadli...).
Proste je to výrazný zásah do tvojho tela a bolo by mi ľúto, keby si sa neskôr musela trápiť s následkami, ktorým si mohla predísť.
Najbezpečnejšia je samozrejme zdržanlivosť v intímnom živote, z pohľadu zdravotného aj psychického, alebo potom porozmýšľaj o prirodzených metódach (kedy sleduješ kedy máš plodné a neplodné dni, napríklad symptotermálna metóda- pozri internet), kondóm...

Neber antikoncepciu na ľahkú váhu. Telo máš len jedno a nedá sa neskôr vymeniť...

Gynekologičku si môžeš vybrať sama. Skús si pozrieť referencie na nete alebo sa informovať, ktoré sú dobré. Potom sa k nej napríklad telefonicky alebo osobne objednaj. Nepamätám sa či od obvodnej treba lístok. Spýtaj sa to pri objednávaní.