Ako ste si zarobili na bývanie?

0vecka

nemam-meno sme si to pekne spocitali ze musis setrit tak 2-3 roky to mi nepride nijako vela. Proste da sa to len treba chciet. Ten prispevok rodica bol len ako Bonus a ked ti da rodic 5000 EUR tak vobec nemusi byt prachaty... obvinovat vsetko okolo a tvarit sa ze sa to neda je tak slovenske...

nextone

nemam-meno Dnes 13:31 - zi si ako chces. Len potom nevyplakavaj, ze nemas ako kupit ten byt, ked preto nechces nic urobit.

nemam-meno

ovecka-
nemam takych prachatych rodicov aby mi davali peniaze a nebudem si odopierat 10 rokov dieta, aby som si nasetrila na byt. Chcem zit ked som mlada nie az vtedy ked si na to nasetrim.
Neviem o akych problemoch tocis, ktore vsade vidim a hladam, myslim ze skor ty mas problem prijat nazor druhych ludi, resp. mas problem vidiet svet aj z ineho uhla...

0vecka

nemam-meno ked si setris na Auto a dovolenku tak je jasne ze nic neusetris... a neviem preco vsade hladas problemy ako vidis da sa to, ze to nieje lahke nikdo netvrdi a navyse vo vecsine pripadov nieco dolozia aj rodicia 5-10k a to tiez dost pomoze...

nemam-meno

v case ked som zila s rodicmi som zarabala priemerne, setrila som si na vodicak, potom na auto, dovolenku a kedze som sa vydavala ako 21 rocna, za tie dva roky sa chlapci zlati toho moc usetrit nedalo...
ale chapem, ze kedze sa dnes chlapi zenia v 40ke, tak dovtedy, za tych 20 rokov uz si kupia aj byt...
zial, (alebo vdakabohu) mne bolo prednejsie mat stastnu rodinu, super manzela a zdraveho synceka, nez zit s 50 eur 15 rokov (ako pise nextone) len aby som si nasporila na byt :-D...alebo si zobrat o 20 rokov starsieho paprdu, len aby mal byt...fuj

nemam-meno

nextone- nie som slecna, uz 10 rokov som vydata. Nepisala som to za seba, uviedla som to ako priklad pre beznych dnesnych mladych ludi. Takze si tie svoje invektivy nechaj pre seba.
Okrem toho, mladi ludia, s prijmom cca 500 cisteho si nechcu odopierat (nehovoriac o tom ze pri zivote v BA sa to ani neda) a nebudu zit s 50 eur mesacne. Vsak tolko ich stoji len pausal :-D Kde je strava, cestovne, hygiena? Akoze rodicia im kupia sampon?Ha ha ha...

0vecka

BA je na Tom urcite lepsie.. to ze byt stoji malo je sice pekne ale ked si tam budete xciet nieco dokupit tak jednoducho nebudete mat na to... na RTL 2 chodi relacia Schnäppchenhäuser tam kupuju domy za 20k akurat ze je to vychodne nemecko... je normalne ze domy su lacne ak tam nikto nechce byvat...

ewelin2828

nemam-meno...to je síce pravda, že sú aj nižšie platy....ale napríklad u nás kúpiš neprerobený dvojizbák pri troche šťastia za 15 tisíc a zarobíš cca 450-500 eur netto....v BA na rovnakej pozícií zarobíš 700-800 eur, ale byt stojí 4krát, možno 5krát viac...kto je na tom lepšie? myslím, že ten prvý prípad :) Jasné v BA si nájde robotu každý, inde je s tým problém, ale ak máš prácu a máš ju viac-menej na stálo, oplatí sa ti žiť v meste, kde sú nehnuteľnosti lacnejšie....nech si vraví, kto chce, čo chce, BA je v tomto smere neskutočne predražená...
a nejde len o BA...napríklad v takej BB stojí dvojizbák 3krát viac ako u nás, ale platy sú tam podobné ako u nás...