Prirodzené plánovanie rodičovstva

Príspevok v téme: Prirodzené plánovanie rodičovstva
zvedavy987

Prosim vas o vase skusenosti s PPR.

Ti co to nevedia. Ani ja som nevedel, co to je, tak tu doporucujem pouzit google, wiki sk.wikipedia.org alebo moje velmi velke zjednodusenie:

Ide o sposob imtimneho spoluzitia, ktore povoluje katolicka cirkev (teda nevznika pri tom hriech).
Ide o to, ze sex ma nie len vylucne reproducny, ale aj potesujuci zmysel. Ale exituje iba jediny nehriesny sposob ako sa milovat a to tak, ze ukoncenie milovania (predohra a medzihra nie je nijak obmedzovana) muz zavrsi vylucne do partnerky. Preto, ak chcu splodit dieta, mozu sa milovat kedykolvek. Ak sa chcu vedome vyhnut splodeniu dietata, tak sa mozu milovat iba v neplodne dni (a existuje viacero metod ako monitorovat neplodne dni) Iba poznamka, ze tieto metody su velmi dobre v pripade ak par ma problemy splodit dieta, tak podla nich by sa mal sustredit na milovnaie v tie plodne dni, ale to je len ako zaujimavost.

Ine metody antikoncepcie su zakaze. Antikoncepsiu je teda uplne vsetko ine. Prerusovana suloz (nesmie sa zakoncit mimo partnerky), prezervativ, telieska, pesare, spermicidy, sterilizacia atd...

Mna zaujim, ci pary veriaci-veriaci, veriaci-neveriaci toto praktizujete. Ak ano, ci dobrovolne, ci ste k tomu dosli motlitbou, ze to je spravne alebo ste sa o tom dopoculi z inych zdrojov a zacali to praktizovat, aby ste nehresili.

Prosim, ak chcete diskutovat o zmysle a poslani PPR zalozte si inu temu a tam to rozoberajte. Diskusie ohladom viery nemaju konca. Naozaj by ma zaujimali len prakticke skusenosti. Najma pary, v ktorych je aspon jeden veriaci.

Strohe ano praktizujeme. A ci ste vo faze, ze uz nechcete mat deti alebo este by ste zopar chceli mat. Co si mylite o buducnosti, ked pride na vas cas, ze uz budete mat vela deti, ci zostanene PPR verni. (lebo vo faze ked chcete mat deti v podstate nie su zjednodusene povedane obmedzenia)

Alebo nie nepraktizujeme a preco? Ci ked to nepraktizujete ci to nevnimate ako hriech, i ked to tak katolicka cirkev jasne vravi, ze je to hriesne.

Pripadne, ze ste veriaci a pocujete o tom prvy krat a od teraz to tak budete praktizovat. Prosim neodvolavajte sa na moj vyklad, ale poradte sa so svojim knazom. (ospravedlnujem sa ak niekomu zmenim zivot :-)

Vdaka za konstruktivne odpovede.

Filip TT

Cieľom je sloboda. Pokaždé, keď človek pozoruje, že ho niečo zotročuje mal by ísť proti tomu. Sex, jedlo, internet, lenivosť, peniaze, práca, gambling, alkohol - to je jedno, keď to človeka premáha, mal by sa postaviť proto tomu.

Teraz je rpáve doba, že sa dá prepadnúť veľa závislostiam, preto práve teraz je to zvlášť dôležité.

Pôstny je každý piatok.

0vecka

Filip TT tu sa jedna o jednu put za zivot alebo o poste raz za rok pricom ked sa jedna o sex tak die o cely zivot... to sa fakt ze neda porovnavat... navyse na toto fakt v dnesnej dobe zu nieje ziaden dovod...

0vecka

Filip TT a to ze si sa dnes najedol tiez nieje pud? takisto ze sa vyhybas bolesti a nebezpecenstvu nieje pud? preco sa RKC zaujma prave len o ten jeden?

V minulosti sa dost sirili pohlavne choroby takze taketo obmedzenia mali zmysel... teraz je to uz len take blbnutie chorych hlav, ak si dava clovek pozor a patricne sa chrani tak by aj ten vas JEzis nemal nic proti tomu keby si to rozdaval kazdy s kazdym a mal by z toho potesenie... Myslim ze by sa za krestanov dost hanbil

Filip TT

Flexiflexi:
Rozdiel medzi PPR a inymi metódami je presne v tom, prečo ľudia radšej používajú iné metódy.

Pri PPR človek riadi sex. pud, pri ostatných metódach sex. pud riadi človeka.

0vecka

flexiplexi z preco? lebo RKC je strasne pokrytecka.. v podstate tu die o to ze sa jedna o jedinu prijatelnu formu sexu teda splodenie potomka akurat ze sa mozu potom tvarit ze aha nevedeli sme ze nemame plodne dni.... takisto tam nieje ziadna pevna hranica medzi plodnymi a neplodnymi dnami a sanca je vzdy....

flexiplexi

My sme tiez obaja veriaci, aj sme mali o PPR prednasku pred sobasom, ale nepraktizujeme to, lebo si dieta nemozeme dovolit z financnych dovodov, aj preto, lebo ja odmietam mat dieta, kym byvame u svokry. Takato forma planovania rodicovstva sa mi zda velmi riskantna napriek vsetkemu. Praktizujeme prerusovanu suloz. Nerozumiem ale, aky je rozdiel v PPR a inej forme antikoncepcie, ked pri kazdom ide o to, neotehotniet/otehotniet, kedy chceme.
Nemilujme sa cez plodne dni = neotehotnieme.
Vyberie ho skôr = neotehotnieme.
Úmysel je predsa ten istý. Samozrejme tabletky, ani ine formy antikoncepcie sme nepouzivali, ale jednoducho si to nemozeme dovolit. Velmi by ma este zaujimalo, kolko deti ma pan, co sa pyta.