Veríte na reinkárnáciu?

Príspevok v téme: Veríte na reinkárnáciu?
Tut575

Veríte na reinkernáciu, či minulý život? Len tak sa pýtam, zaujíma ma Váš názor. Nepíšte mi sem prosím Vás ironické komentáre, ako napr. "áno verím, mal som sen, že som dažďovka" (to bol príklad) :D ale tak len sa pýtam, či veríte, či nie aký máte na to názor. Prosím, naozaj len seriózne komentáre.

diviak2015

to nic lola. vsimol som si ze nejaky hlupacik ktory pouziva viac nickov ma so mnou problem :D
nevadi je neskodny, len steka havino :)

Lola033

Ten posledný príspevok som nepísala ja. Pozerala som všetky tri diely toho dokumentu a veľmi sa mi páčil. Zase som sa niečo nové dozvedela. Najviac sa mi páčil druhý diel, kde vysvetľujú, že matka ktorá čaká dieťa má vo vaku obal na žĺtko, ktorý je síce už nefunkčný, ale je to pozostatok z doby, keď sme ešte znášali vajcia. Veľmi zaujímavý a pekný dokument.

_meno

vykaslite sa na to co "verim a neverim".

ak niekto napisal ze robil vyskum a podla neho je zem stara 5 milionov rokov - je to jeho nazor.

ak niekto napisal knihu o bohu a podla neho boh existuje - je to jeho nazor.

ked zacnete stotoznovat svoj nazor a skusenosti s realitou vsetkeho - uprimnu sustrat v boji proti zivotu

cim pevnejsie stojime tym bolestivejsi je pohyb :)

cim skor si vsimniete ako vam vase pravdy skodia, tym skor zacnete vnimat ze nase pravdy nie su pravdy, su to volby :)

ked poviem ze mi to bude trvat 10 minut alebo 100 minut, v oboch pripadoch mam pravdu :)

pretoze zivot (boh) robi projekciu nasej vole, vsetci si myslime ze mame pravdu :D

V tom sa cyklime, ze sa snazime poznat pravdu, ale my ju vytvarame :)

ten co kradne ma nazor ze kradnutie mu prinesie stastie, podobne ako ten co ochranuje ma nazor ze ochranovanie mu prinasa radost ...

je to nieco na ten styl ako keby som sa spytal "je zem gulata" - to predsa nikto nevie. ten co bol vo vesmire jeho nazor je "videl som zem gulate" - neviem ci je gulata, iba ja som ju tak videl.

je to prechod od absolutna ("iluzia vedenia") do realtivna (nevedenia). cim viac si zacnete vsimat múdrych ludi, tym viac si mozte vsimnut ze su v podstate jednoduchi a prosti. cim viac si zacnete vsimat hlúpych ludi, vsimete si ze su velmi zlozity a absolutni.

absolutne nas klame, pretoze je od nikoho pre nikoho ... ako napríklad nabozenske knihy hovoria o bohu, namiesto toho aby aj druhych ludi ucili ho vnimat (zivot, boha). (preto akoby nabozenstva oddeluju od boha, podobne ako vzdelavaci system ohlupuje ludi, podobni ako financny system ochudobnuje ludi, podobni ako zdravotni system sa nestara o ludi - lebo sa snazia o absolutno, to prinasa vela nesuvislosti, pretoze absolutno chce byt oddelene, ale oddelit sa v skutocnosti neda.

to je tak so vsetkym, napríklad teraz zijeme v kapitalizme - ale v skutocnosti to nie je pevne dana realita - to je nasa volba ze chceme zit v kapitalizme :)

takze napríklad ak niekto pise "boh neexistuje" to je absolutno. "ja nevnimam boha" to je uz relativnejsie. "svet je zly" je absolutno. "ja si myslim ze svet je zly" - to je relativne. "reinkarnacia neexistuje" je absolutno. "ja nemam skusenosti s minulými zivotmi" - to je relativnejsie :)

ak ste dosli az sem v tomto prispevku, skuste si precitat aj ostatne prispevky a zacat vnimat absolutno (ako by nieco malo byt) a realativno (ako ja vnimam ze chcem aby nieco bolo inak).

absolutno je abstraktny klam, relativnost je vlastne konkretna uprimnost :)

(na zaver, absolutno je prejav nespokojnosti, pretoze ten co nevnima, je nespokojni a pouziva absolutno lebo nevnima seba ako toho kto je nespokojny, ale ako toho co spokojnost tvori ......... ale kedze spokojnost netvorime, citim sa coraz horsie a mozme si uvedomit ze zdrojom tej nespokojnosti sme vlastne my same ....... je to ako ked kamen v strede rieky krici na rieku ako ma tiect - rieka tecie ako rieka chce, to ze kamen je nespokojny je zase vola kamena :)

su prosto 2 typy ludi (pristupy) : 1. som nespokojny ale myslim si ze viem ako budem spokojny pretoze si msylim ze viem ako spokojnost funguje 2. prejavujem spokojnost a som spokojny :)

ten prvy pristup je ze ludia sa snazia o absolutno, ten druhy pristup sa ludia oddavaju relativite

vela stastia a pekny vecer prajem vsetkym

Lola033

diviak2015 vďaka za tip, určite si to pozriem, takéto dokumenty mám rada :)
Kýčera je to presne tak ako hovoríš, ja mam vo svojej rodiny tiež kresťanov a rozhodne neodsudzujem nikoho, nech si každý verí čomu chce, pokiaľ neubližuje iným.

Kýčera

-Nuž, stretli sme sa tu všetci VERIACI. Jedni veríme v existenciu Boha, reinkarnáciu, anjelov,...iní veria tomu, že toto všetko neexistuje. Nie je dôležité kým a čím sme boli, ale to kým a čím sme DNES. Je pekné, že aj napriek týmto rozdielom dokážeme vedľa seba žiť, akceptovať sa a tolerovať. Tak to medzi ĽUĎMI má byť.
-Pistek, ďakujem, aj ja si nenechám ujsť Tvoj príspevok, ak na Teba natrafím a tiež aj niektorých iných, kt. ma už skôr zaujali. Ten čas nikdy nepovažujem za stratený.