Lenivý frajer

Príspevok v téme: Lenivý frajer
karin75

Ahojte. Chcela by som si prečítať váš názor na život môjho priateľa. Bude mať 31 rokov, nemá vlastný byt (býva s mamou), rok je nezamestnaný, prácu si vraj hľadá a vo všeobecnosti je to taký leňoch. Mám ho veľmi, veľmi rada, je to dobrý človek, ale pravdepodobne nebude veľmi pracovitý. Sme spolu 8 mesiacov, čo nie je veľa. Všetko nám klape, až na to, že si nie som istá či by bol schopný zabezpečiť rodinu a osamostatniť sa od matky. Čo by ste zvolili vy?

bytbytbyt

Karin tak ja byt tvojim otcom tiez by som jednoznacne zavrhol napad aby sa mi do domu nastahoval cudzi chlap, ale ver mi ze ani tvoj frajer by ku vam nesiel lebo by mu to bolo blbe, takze tvoj otec si skor len sam maluje strasiakov na stenu lebo mu je jednoducho nesympaticky a tym to hasne.
Ak planujete spolocnu buducnost tak je zaklad aby ste obaja mali pracu a isli aspon do podnajmu kde budete zdielat naklady. Idealne by bolo keby ste sa vzali co by vam pomohlo pri ziadani hypoteky a to uz mate normalny spolocny zivot. Docasne na zaciatku mozes ist aj k jeho mame, ona bude len rada (samozrejme za podmienky ze budete obaja pracovat a pomahat jej s nakladmi). Takze moznosti je dost, ale praca a spolocne tahanie nakladov je zaklad.

horeHlavu

karin75

Si ochotna toto spravit?

"Mám sa s ním spakovať a potom zistím, že má oco pravdu." (alebo, ze sa myli)

Ak ano, tak kde je problem? Veris si, ze to zvladnete?

leporelita

to, že si študentka, hovorí za všetko. nevieš, aké je to hľadať prácu a osamostatniť sa, pretože si to ešte nezažila a je rozdiel stáť na vlastných nohách a mať za sebou nejaké zadné dvierka a teplé miesto u rodičov. ty brigáduješ? lebo poznala som slečnu, ktorá začala uvažovať nad rozchodom, lebo bola v takej situácii ako ty, no on si po pol roku prácu našiel... ale ona v živote nemusela pracovať, všetko jej platili rodičia ako študentke. čiže to bolo kruté z jej strany, keďže nájsť robotu nie je sranda.

má vlastnú hlavu, tak mal asi aj nejaký plán. ak ti bolo niekedy niečo čudné, treba sa porozprávať s ním. to, že doma neprispieval mame mne osobne pripadá dosť nefér.

no ja neviem, čo je tvoj otec zač, ale saa hovoríš, že pochádzaš z lepších pomerov a on z horších, čiže si uvedom ten rozdiel, keď sa človek musí presadiť a postaviť na nohy sám a keď ti za chrbtom stojí otec ako podpora.

dnes to funguje tak, že kým nevyskúšaš na vlastnej koži, nezistíš, jak to je. môžete skúsiť spolu bývať, ešte počas školy a sama uvidíš.

takže otázka na teba ešte raz, brigáduješ? aj teraz? aj počas školy?

karin75

Ako sa teda veci majú...

Ja mám 23 rokov, 2 roky VŠ pred sebou. On skončil VŠ v 28 rokoch, mal nejaké odklady, kvôli nedostatku financií a jeden rok neurobil predmet. Medzitým bol 2krát v zahraničí si zarobiť, ale, že dnes sa už an to encíti, aby išiel opäť do zahraničia. 2 roky pracoval ako asistent v ejdenj firme, no vyhodili ho, vraj našli lepšieho a skúsenejšieho. Hľadal si celý rok prácu, chodil na pohovory a vraj sa už niečo rysuje. Zvláštne mi bolo že aj keď bol bez práce, tak prečo si nehľadal nejaké brigády. Absolvoval nejaký jazykový kurz a dostával podporu. Ten druhý polrok, čo už podporu nedostával, tak, nepotreboval veľa peňazí. Je dosť šetrný a okrem toho mal odložené za odpracované roky a ešte zo zahraničia mu ostalo. Sppolu s kamošmi má kapelu a chodia po koncertoch, tak aj z toho má nejaké peniaze. A že to mu stačilo, keďže bol sám na seba, dovtedy nemal také partnerky, s kt. by dlho chodil a plánoval spoločnú budúcnosť.
Pravdepodobne čo sa týka bytu a stravy, tak platila jeho mama.

Môj problém je však môj otec. Neustále po mne vyskakuje, že ten chlap je neschopný debilko, kt. v 31 nie ej chopný s apostaviť na vlastné nohy. Pochádzam z dobre zabezpečnej rodiny a otec mi tvrdí, že ak skončím školu a budem stále sním, že nemám očakávať, že mi dovolí, aby prišiel k nám bývať. Mám sa s ním spakovať a potom zistím, že má oco pravdu.

Potrebovala som vedieť vaše názory ako to dnes vlastne funguje.

adr1a

Byt. Tak si najdi taku, co nie je taka o akych tu pises. Len ty sam si vyberas partnerky tak nadavaj len sam na seba, ake si vyberas. Aky isiel taku nasiel))

bytbytbyt

Lebo zenusky na slovensku maju odniekial utkvelu predstavu ze povinnostou chlapa je mat do 30tky byt. Nejakym sposobom, ktory je sice okrem dedicstva, financnej vypomoci rodicov, alebo spolocnej hypoteke s partnerkou realny asi ako andersenove rozpravky, ale to ich predsa nezaujima. Chlap ma "nejak" zarobit, zohnat, inak je lenivy. A zenuska moze mat aj v 40tke velke H ale to je uplne v poriadku, ziadny problem, ona nema ziadnu povinost len prava si vyzadovat povinnosti od chlapov a uplne staci ak si dokaze zarobit na kadernicku...

leporelita

nevidím, keďže mám rovnaký názor ako diskutujúci chlapi alebo autorka. nerozdeľovala by som to podľa pohlaví