Prečo mi to povedal

Príspevok v téme: Prečo mi to povedal
Adika21

Ahojte. Ani neviem, prečo to sem píšem, asi zo zúfalosti, alebo z toho, že sa potrebujem vyrozprávať.
ide o to, že cez azetovú zoznamku som sa zoznámila s jedným chlapom, mal nad 30. Písali sme si na pokeci, všetko bolo v pohode až dovčera, kedy som mu poslala fotky. Na to mi odpísal, že som škaredá jak noc a už nemá záujem sa si so mnou písať. To mi povedal veriaci chlap, ktorý každý boží deň chodí do kostola. Mohol také niečo povedať veriaci chlap? Doteraz sa z toho neviem spamätať. Tiež som veriaca, alebo skôr môžem povedať že so bola. Doteraz. Tie jeho slová ma tak šokovali, že už neverím že nejaký boh existuje.

Filip TT

Adika,
napísal som Ti rozsiahlu odpoveď do tej druhej diskusie, ale je zmazaná.

Písal som tam o tom, že sa dosť pohybujem v kresťanských kruhoch, ale mužov, čo chodia každý deň do kostola alebo miništrujú poznám len pár a nedajú sa stretnúť na pokeci. Ak by tam aj boli nenadväzovali by tam vzťah. Je to úplne nepravdepodobná situácia.

Mala by si byť dosť skeptická voči mužom na internete, ktorí Ťa chcú získať.

Čo sa týka Boha - v kresťanstve máme Boha Ježiša, ktorý robil len dobre a ukrižovali ho, takže sa nedá moc počítať s tým, že u jeho nasledovníkov to bude nejak inak. Osudy jeho učeníkov, prvých kresťanov alebo všeobecne svätých to dokladajú. Kresťanský Boh kvôli tomu nemá veľa kamarátov, ale to neznamená, že nie je. Obvykle sa prejaví, až keď sa zdá, že je všetko komplet stratené - u Ježiša sa to prejavilo na tretí deň po smrti, keď vstal zmŕtvych.

Čo sa týka Tvojej krásy - žena nemá len statickú krásu, ktorá sa dá zachytiť na fotke. Na mňa napríklad robí oveľa väčší dojem dynamická krása - ako sa žena prejavuje. Mimika, úsmev, pohyby - to všetko hovorí o tom, čo žena v sebe prežíva. Keď budeš k druhým kamarátska a k životu optimistická zaujmeš touto krásou.

Adika21

daniuska problém je v tom, že ja som na tvári škaredá, veľa ľudí mi to aj povedalo, veď aj tie stretká a aj ten pokec s chalanmi skočil tak ako skončil. Mne nepomôže ani keď sa namaľujem, mne pomôže jedine plastika.

daniuska

Adika a co tak popracovat na svojej vizazi, ked ta kazdy, po poslani fotky posle do zadku, asi tvoja vizaz potrebuje zmenu. Nemyslis?

Filip TT

Inak na pokeci je plno úchylov a psychopatov. Nemám skúsenosť ako sa taký prejavuje, ale je dosť možné že sa dá spoznať aj podľa toho, že nemá zmysel pre mieru. Napríklad napíšeš, že si veriaca, on odpovie, že chodí do kostola každý deň. Mala si sa ho skúsiť opýtať, aké bolo dnes čítanie...

Filip TT

Práve dnes sa skončil jeden tábor pre deti s ťažkými postihmi. Každé dieťa potrebuje vlastného asistenta, ktorý sa o neho stará, tlačí ho na vozíku, prebaľuje ho a tak. Všetci to berú s humorom a je tam výborná kamarátska atmosféra. Všetko sú to dobrovoľníci prevažne veriaci. Keby si skúsila sa prihlásiť na takéto akcie, spoznala by si autentických veriacich a tiež, že Boh je.

Tie deti sú tiež dobrý liek na precitlivelosť. Vedia si totiž samé zo svojho postihu uťahovať.

Adika21

je pravda, že som dosť citlivá osoba a sa ma to veľmi dotklo, čo mi povedal.

sa-ba: Nepoznala som ho dlho, písali sme si asi ani nie mesiac, ale tak mi tvrdil že je veriaci. Ale za ten krátky čas som ho poriadne ani nespoznala. A aspoň doteraz som si myslela, že pokec a tá zoznamka sú dosť seriózne aby sa tam dalo s niekým normálnym zoznámiť. Skúšala som aj kresťanské zoznamky, ale tam tiež som nikoho nenašla. Keď si s niekym píšem na pokeci, pošlem mu fotku a už sa viac neozve. A dosť zarytá kresťanka som bola. Do kostola som chodila povinne každú nedeľu a sviatky, niekedy aj počas týždň, modlila som sa každý deň. V živote som mala viacej nešťastia ako šťastia, tak som sa modlila aj za to, aby sa mi konečne začalo dariť, a aj za to, aby som si konečne niekoho našla. A každý, či to je na krestanskej zoznamke, alebo azetovej, chce fotku, ja mu ju pošlem a už sa viac neozve a nechce ostať ani kamarát.

adr1a

SA-BA. Ja som bola daavnejsie na jednej krestanskej zoznamke a tam podla fotiek boli ti isti muzi, co aj na pokeci. Aspon vacsina, netvrdim, ze vsetci. A zas sa jej necudujem, ze je na pokeci. Lebo je tam najviac ludi. A tym, ze je tam tak vela ludi, je prirodzene, ze tam najdes poklad aj odpad. Ako v realite. Vsak treba selektovat. A tebe Adika odporucam si dat do profilu fotku a mat tam v albume svoje fotky. Takto sa vyhnes pripadnemu dalsiemu sklamaniu. Lebo ta oslovi uz len taky muz, ktoremu sympaticka proste budes. Z toho muza si nic nerob. Je aj dobre ze sa takto skoro vyfarbil. Vsak takehoto vola by si zrejme mat pri sebe nechcela mat. Laska je krasna no nie cez mrtvoly a za kazdu cenu. Dolezita je kvalita nie kvantita. Bol to proste zakomplexovany chlap. Lebo gentleman by to inteligentne uhral do autu. A casom by sa odmlcal tak ci tak, ale nenapalil by ti to takto necitlivo priamo do tvare. Slabe povahy to proste polozi, zlozi. Mne by uz bol podozrivy len tym kazdodennym chodenim do kostola. Co je vela to je vela)) Potom mu z toho len sibe a sprava sa ako dotycny. Neznasam nabozensky fanatizmus. To uz je chore. Vid co to robi s islamistami. A staci sa pozriet triezvo do historie aj co sa krestanstva tyka. Vsetkych nabozenstiev. A pochybujem, ze dotycny bol daky Brad Pitt a podobne. A pamataj. Kazda zena je krasna. To neznamena, ze ked si krestanka ze mas chodit a vyzerat ako ludoop. Takze sa staraj o seba. Aby si bola zensky pekna, mozno spravny uces oblecenie decentne jemne licenie, usmev na tvari z teba urobia pritazlivu mladu damu. A prefackaj sa. Lebo ak kvoli dakemu volovi spochybnujes svoju vieru, tak tvoja viera stoji na piesku. Keby si mala pevnu vieru tak sa nezlozis ako domcek z kariet. A to ja nie som ziadna neviem aka veriaca. Proste verim si v to svoje. Aj ked poznam vsetky modlidby pesnicky ai. Ale pritom mam dost nabozenstiev vier nastudovanych. Treba dobre poznat nepriatelov)) A ver, ze v prvych laviciach najdes zvacsa tych najhorsich ludi. A tam niekde vzadu, v nenapadne posobiacich ludoch je neraz ta prava a skutocna viera. Viera je o skutkoch, skutocnej laske. V zivote aky vedies a zijes. Nie o tom, ci chodis do kostola tak casto ako na wc

SA-BA

Jedno viem určite, ten chlap nie je veriaci kresťan. Určite ťa len oblboval, aby si ťa získal. A tiež mi je čudné prečo veriace dievča chodí na takéto pochybné zoznamky, sú predsa solídne kresťanské zoznamky. Tvoja viera je ale veľmi slabá až nijaká, že jeden somár dokáže spochybniť tvoju vieru.
A to čo ti povedal ignoruj, si určite príťažlivá pre veľa mužov. Modli sa za toho správneho, ver tomu a budeš mať super muža !

Moireal

To ze niekto chodi do kostola este neznamena, ze sa vie spravat s uctou k inym ludom, alebo zenam. Viem, ze to zaboli, lebo ti to otriaslo sebavedomim ale podobnu urazku sme si snad uzili vsetci. Mne raz jeden povedal, ze som tlsta. Tiez ma to stvalo, najma preto, ze som si tak naozaj pripadala. Ale kadopadne kasli na toho chudaka. Pravdepodobne ma zo seby komplexy, preto hodnoti a sudi druhych.
A kasli aj na azet, skus to na nejakom zaujmovom fore. Tam budu urcite lepsi ludia.