Vegetarianstvo

Príspevok v téme: Vegetarianstvo
miruska23919

Ahojte :) mam taky problem...asi pred rokom som sa rozhodla prejst na pescetarianstvo,nemala som ziadne problemy,tak som pred polrokom presla na vegetarianstvo..no a tu sa to cele zacalo...moji rodicia to nechcu akceptovat,stale mi dohovaraju,ako skodim svojmu zdraviu a podobne,mama naschval robi k obedu iba jedla,kt.obsahuju maso,takze sa dost casto stava,ze mam k obedu iba suchu ryzu a pod(tymto sa nechcem stazovat,ide mi len o ten princip),dokonca som nedavno zistila,ze mi do jedla na ,,tajnaca,,pridava maso.Ako to riesit?nemam ziadne problemy a vegetarianstva sa vzdat nechcem(rada by som neskor presla na veganstvo).Dakujem :)

jane124

davaj si bacha, ja sa chcela stravovat vegetariansky, vsak maso som aj tak velmi nejedla a doplatila som na nedostatok zeleza. nemozes jest jednotvarne..

slia_

Ja osobne som jedol co mi varila mama, kym som byval s rodicmi. Na strednej som skusal byt chvilu vegetarian, ale myslim, ze som si viac skodil ako pomahal. Ked som sa odstahoval, tak som zacal experimentovat s dietou, nacital som si nejake knihy .. teraz mam 25 rokov a som spokojny so svojim sucasnym stravovacim paternom.

miruska23919

Analyn,mam 20 rokov :) no snazim sa to maso nahradzat strukovinami,jem vela orechov a podobne..zas aby ste si nemysleli ze jem furt len tu suchu ryzu :D

Snubenica02

Tiez som presla na vegetarianstvo, ale len pred par tyzdnami, takze zatial som iba vylucila mäso a inak viem houby. Spravila som to okrem ineho z toho dovodu, ze v slov. nemocniciach je mäso stale. Pomaly ranajky, obed, vecera. A pretoze som sa teraz vyskytovala v nemocnici vo zvysenej miere, odmietam ho, znechutilo sa mi. Okrem toho si myslim, ze je skodlivejsie jest ho, nez nejest. To radsej mat pekne vyvazenu stravu... niezeby som vedela, co to je. Uz dlhsi cas zijem prakticky len na jogurtoch. Teda odporucam zakladatelke temy naozaj si poriadne nastudovat, o co tam ide, lebo skonci... nejak urcite skonci -_-

adr1a

Myslim si, ze ziadne extremy nie su ok. Najlepsia je, aj v strave by to malo platit - zlata stredna cesta. Poznam pripady vo svojom okoli, kde dievcata presli tiez na vegetarianstvo casom veganstvo ai a po istej dobe sa u nich prejavili zdravotne problemy, prestali mavat menzes (hrozi az neplodnost) ai. Ak sa to prezenie uz je len krocik k anorexii bulimii. Jedna aj skolabovala, odviezla ju sanitka. Ak este rasties, vyvijas sa, neriskuj a normalne jedz. Netvrdim ze 5x denne maso. Ale na obed si raz zacas dopraj maso. A nastuduj si vsetko okolo tohto (odborna literatura clanky, net ai). Ked vylucis nieco, treba to nahradit inym. Ja napriklad masko zboznujem na akekolvek sposoby

miruska23919

Tak ja som na pescetarianstvo presla z toho dovodu,ze furt sme doma mavali na obed maso,rezne a ine prkotiny,az kym som nebola u doktorky na kontrole,kde mi zistila zvyseny cholesterol,na nete som zacala hladat priciny,z coho to moze byt a preto som skusila z jedalnicka vyradit maso,jedla som iba ryby a o 3 mesiace som ho mala uz normalny a nejak sa k tomu masu uz vratit nechcem,ci uz zo zdravotnych dovodov alebo kvoli tomu,ako tie zvierata trpia...a neviem,co by malo byt na suchej ryze nezdrave,obcas si k nej davam zavaranu zeleninku,tak neviem,co niektori riesite..urcite lepsie,jak keby som do seba mala pchat vyprazane rezne,oskvarky a pod.A ako sa da do jedla na tajnaca pridat maso?velmi jednoducho-pripravi nejaku pomazanku alebo ine jedlo,primiesa tam vacsinou sunku a ked sa jej spytam,ci tam nedala maso,tak sa tvari,bozechran,nie nic tam nie je a pritom tam je na malilicke kusky nakrajana sunka,lebo si mysli,ze si to nevsimnem...a inak som rada,ze niektori zdielate nazor ako ja ;)

analyn

fakticka poznamka- ako sa da jest maso na tajnasa? Nech rozmyslam ako rozmyslam, ako sa da pasovat tajne maso do niekoho ust? Prosim o vysvetlenie.