Nočné zdravotné dialogy

Alternativa

Citala som kratku spravu o jednej studii: Ustav v USA si vybral vzorku 5000 ludi, ktori sa dozili 100 rokov. Cielom bolo zistit, co tychto ludi spaja, co by mohol byt spojovaci bod na dlhovekost. Ci vegetarianstvo, pitny rezim, sport, vino, tvrdy alkohol, atd. Zistili vsak, ze tito ludia zili uplne odlisne. Mali jediny spolocny bod: kazdy z nich sa takmer denne spotil - jeden pri rubani dreva, iny v saune, dalsi pri sexe, atd. Zaver : kazdy nech si vyberie najprijemnejsiu formu spotenia :o)Prajem Vam dobru noc :o)

Alternativa

Dakujem Pipa, uz mi je to jasne, ze su stavy a stavy :o). Viem si predstavit, ze rozbitim buniek v salatovych listoch je ucinok iny. Takze teraz sa uz nebudem s takym respektom stavat k stave z listov - kdesi som citala aj napr. o spenatovej stave a nevedela som si to vooobec predstavit.

pipa

Pre Alternativu: ono to ani nie je stava, ale asi salat v inej - tekutej konzistencii so zvlastnou (vec nazoru)chutou. Kvoli tomu malemu mnozstvu nemusis vyhrabavat ten odstavovac. Da sa aj jednoducho pretlacadlom na cesnak. Na polievkovu lyzicu alebo 1/2 kaliska treba si 2-3 listy, zavisi od velkosti.
Jest len salat nema take iste posobenie.

dariny

Ahojte. Ked pride vecer, pustim si pomalu country. Je to dobre na ukoncenie dna. V telke idu casto drastaciny, uz to cloveka nebavi. Ovela lepsie sa ni spi po takejto hudbe. A niekedy si pustam aj ezoteriku ale nie prilis, aby som sa velmi nezasnivala…

Alternativa

Ahoj Pipa, prosim Ta, kolko toho salatiku treba na polievkovu lyzicu stavy? Ja si stale neviem predstavit odstavovat takyto druh zeleniny. Asi vyhrabem uz roky odlozeny odstavovac :o)