Krvna skupina

Kikiri

no podla toho aka dieta to je. ale tak co som videla tak su na strankach recepty :) ja znich cerpam zvycajne. pripadne ak nevies ani tak, treba napisat jedalnicek

odpovedam

ruza, pokojne mi napis asi radsej na mail, nez tu: radi-radi@atlas.sk
Mozes aj skopirovat svoju predoslu spravu, pripadne napisat viac, co konkretnejsie potrebujes.

ruza66

ahoj odpovedam

mam 74kg a 168cm...mikdy som tolkoto nevazila, vzdy som bola tenka, ale dosli problemy a stresy a stalo sa, ze som pribrala...mala som 86kg a za rok som dala dole bez cvicenia tie kila, uz ani sama neviem ako, preto sa snazim s niekym komunikovat a vsimla som si, ze s tym mas dost velke skusenosti.robim na 3 zmeny, takze niekedy ani poriadne nejem, kedze je cela roboty..snazim sa jedavat cottage chesse, acidka, biele jogurty, kur.maso, mozzarely, ovocie, zeleninu a obcas, ale strasne malo si dam aj sladke a daky salam, sunku atd...ale nie vo velkych mnozstvach..ryzu mam strasne rada, dokazala by som ju jest aj kazdy den, len skoda, ze tu porboiled, alebo basmati, no je biela a staci mi ju uplne jest len s mrazenou zeleninou, ked ju pomiesam...dnes som napriklad zjedla, rano:biely jogurt, kusok chleba s maslom original a kusok salam na to, potom 2 platky viaczrnne chlabicka racio, jedno jablko a pred chvilou cottage chesse 4 paradajky, jedna paprika, asi 10g chlebika, maslo asi 5g a salamku kusok...vies, niekdy mam strasnu pazravku a niekedy mi vobec netreba jest..mam beziaci pas, ked mam poobedne a nocne, vobec na nom necvicim, len ked mam ranne, vtedy si davam intervaly, inac, ked som bola mladsia vo vivine, cvicievala som s cinkami, mala som typka a spolu sme chodievali do fitka a cvicili silovo, bolo to cool, vravim, vzdy som bola tenka, ved ked som mala 24, som mala este 51kg...dakujem ti velmi pekne za odpoved a ak by si este nieco mala, prosim porad...dakujem este raz

odpovedam

Ahoj, ruza. Tak konecne odpovedam. Nechcela som vecer odpisovat narychlo. O strave koluje kopec mytov, takze realita je ina. Mnozstvo jedal pocas dna NEZRYCHLUJE metabolizmus. Klucove je vzdy mnozstvo za cely den. Ak zjes dokopy za den tolko kalorii, kolko je pre tvoj ciel potrebnych (na schudnutie), tak je jedno, ci budes jest 5 jedal kazde dve hodiny alebo 2 jedla napr. na obed a vecer. Naozaj je to jedno.

To iste plati pri konzumacii sacharidov. Je uplne jedno, kedy ich konzumujes. Opat ide o to, kolko ich zjes za cely den. Z vyskumov dokonca vyplynulo, ze konzumacia sacharidov na vecer (nie predpoludnim) sposobi rychlejsie chudnutie.

Jedine pravidla, ktore odporucam, su tieto:

1. jedz tak a to, co vyhovuje tebe. Samozrejme dbaj o komplexne vyvazene stravovanie, ale neobmedzuj sa zbytocne tam, kde to nema vyznam. Ak ti vyhovuje jest sacharidy rano, jedz ich rano. Ak vecer, tak vecer. Ak ti vyhovuju 2 jedla denne, jedz 2x. Ak 5, tak 5.

2. Pri chudnuti odporucam skoncentrovat sacharidy do co najmensieho poctu jedla. Zabranis tak tzv. inzulinovej rezistencii. Rezistencia je odolnost tela produkovat inzulin v dostatocnom mnozstve na vychytanie cukru z krvi. Cize aj ked by si jedla 2 jedla denne alebo aj 5, snaz sa, aby sacharidy boli v max 2 jedlach. Ostatne jedla nech budu tukove alebo bielkovinove. Ja osobne jem 2x denne (obed a vecera, ale samozrejme velke porcie), kde mam v jedlach komplexne vsetko - tuky, sacharidy, bielkoviny i vlakninu.

Co sa tyka konzumacie bielkovin za den, jedz minimalne tolko gramov, kolko mas kilogramov. Cize ak vazis 60 kg, konzumuj aspon 60g bielkovin denne. Ak cvicis, tak prijem mozes aj zdvojnasobit, avsak viac bielkovin nez necely dvojnasobok nema vyznam jest.

Medzi najkvalitnejsie zdroje bielkovin patria zivocisne, pretoze su vstrebatelnejsie nez rastlinne. Telo ich ovela viac vyuzije nez rastlinne. Avsak samozrejme netreba rastlinne vynechavat. Mozes si vybrat z roznych zdrojov: maso, ryby, vajicka, biele syry (mozzarela, camembert, hermelin, encian, cottage cheese atd.), kyslomliecne vyrobky, bryndza, rozne druhy vlociek (pohankove, ovsene, ryzove - maju vsak viac sacharidov nez bielkovin), pripadne obcas aj krupicna kasa, cicer... vyberaj hlavne to, co ti chuti najviac. Mozes si aj kupit proteinovy prasok, najkvalitnejsi je srvatkovy, ale to je uz na tebe.

Samozrejme, na chudnutie treba obmedzit sacharidy a pridat zeleninu a dobre tuky (olejnate semena, orechy a oleje z nich, kvalitny panensky olivovy olej, repkovy olej, rybi olej, pripadne samotne ryby...). Tukov konzumuj opat tolko gramov na den, kolko mas kg. Nezabudaj vsak, ze ako budes chudnut, budes musiet mierne znizovat prijem energie. Cize ked schudnes prvych 5 kg a chces dalej este chudnut, opat musis prisposobit stravu na svoje "nove" cisla. Tak zatial tolko. Pokojne sa pytaj dalej.

LMarika

Tak ja mam kamarata, ktory je takto "posahany", raz sa ma opytal, aku mam krvnu skupinu a ja, ze A a on, ze tak musim byt bez podmienecne vegetarianka a nesmiem jest maso, lebo si ublizim a vraj mam pit vela mlieka a jest vela psenice, kukurice a ovocia. Vyplestila som nanho oci, ze ci je akoze v poriadku... "Milujem, ked sa sprosty hra na mudreho", pomyslela som si. Vsak ked mam intoleranciu na mlieko, psenicu, gluten, kukuricu, vsetko ovocie, vsetky konzervacne latky a farbiva a ine potravinarske umeliny, a tak dalej... a ked ma v minulosti (ked som este o svojich intoleranciach nevedela) kvoli chronickej intoxikacii tymito potravinami za samovraha oznacili a z pokusu o samovrazdu otravenim podozrievali... Tak potom jedine, co ma zasyti, je maso. Ja jem maso kazdy den a nemam s nim problem. Odvtedy radsej nikdy nikomu nehovorim, aku mam krvnu skupinu, lebo nepotrebujem, aby mi zase zacal "mudrovat a dobre rady do zivota davat" nejaky blbec, ktory nielen, ze precital sprostosti, ale este im aj veri. Alebo - minimalne uz viem, ze na otazku aku mas skupinu musim odpovedat, ze neviem a hotovo, nech mi takito "mudrci" daju pokoj s ich teoriami. Ved by som zomrela od hladu, keby som to maso nejedla a nebolo by uz jedinej potraviny pre mna vhodnej, ktora by ma dokazala zasytit. Vykaslite sa na hlupe diety podla krvnych skupin. Ak sa naozaj chcete citit dobre a urobit nieco prospesne pre svoje zdravie, tak si kupte test Food detective - je to maly domaci test na potravinove intolerancie. Da sa kupit v lekarni, alebo objednat cez internet. Urobte si ho a vylucte zo stravy potraviny, na ktore vam v nom vysla intolerancia. Okrem toho sa dajte otestovat na fruktozu, laktozu a sorbit - su to cukry, ktore sa v teste nenachadzaju a hned sa budete citit lepsie, prestanete prdiet po kazdom jedle, prestane sa vam tocit hlava po jedle a prestanete po jedle tvrdo zaspavat, alebo dokonca odpadavat, nebude vas uz po jedle prehanat a nebudete mat minimalne 3-x za tyzden velmi silnu, 7-hodinovu bolest hlavy ukoncenu vracanim. Nebudete sa uz citit, ako keby ste zomierali na otravu a nezazijete podozrievanie zo strany lekarov pre pokus o samovrazdu otravenim, ked vas najdu odpadnutych a odvezu do nemocnice. Viem, o com pisem, co som zazila, zazila som. Ja len pisem, co pomohlo mne. Apropo - schudla som za 2 mesiace asi 10 kg bez toho, aby som sa o to snazila. Kila isli dole same po zavedeni diety podla vysledkov testov na intoelrancie. Teraz nosim konfekcnu velkost 34. Mne sa ale o chudnutie nejednalo. Ja som iba chcela zostat dalej zit a zbavit sa traviacich tazkosti. O to sa mi jednalo.

ruza66

ODPOVEDAM, PROSIM, CO BY SI MI ODPORUCILA Z BIELKOVIN? MAX.JEST KAZDE 2-3 HODKY, PO DAKEJ 14:00 UZ NIE SACHARIDY? ALE MYSLIM, ZE RANO ESTE DAKY CHLABIK JEDEN KUSOK MOZEM? A ROBIM NA 3 ZMENY, TAK JE TO TAZSIE!