Krvna skupina

odpovedam

tie cisla ti vela nepovedia. ak aj ano, tak davaj si pozor. robia to nejake centra zdravia, ako sa zvyknu volat. ale vacsinou im ide len o predaj doplnkov stravy na chudnutie. tie vacsinou nefunguju, resp. ak, tak velmi minimalne.

Ak chces schudnut, tak maj vysoky prijem bielkovin, ale nizsi prijem nezdravych tukov a sacharidov. V podstate to znamena obmedzit cukor, ryzu, cestoviny, pecivo, zemiaky a namiesto toho pridat bielkoviny a zeleninu. Pit nesladene napoje, idealne cistu vodu. Pohyb k tomu je velke plus.

ruza66

do prdele, ziadna dietologia v okoly pn a tt nie je....a poradenstvo, alebo kto by mi este vedel takto pomoct? premerat to vsetko, tuk, kosti atd....?

odpovedam

dietolog je normalny specializovany lekar. mozes aj skusit nejakeho osobneho trenera, ale ked uz trener, tak niekto spolahlivy. certifikat si vie ktokolvek spravit za 4 dni. a za tak kratky cas clovek nedokaze pojat vsetky suvislosti medzi stravou, pohybom a zdravim. Preto odporucam radsej lekara-dietologa. Najdi si na internete nejakeho a zajdi tam, pripadne sa porad u svojho vseobecneho lekara. Aj tak asi budes potrebovat vymenny listok.

ruza66

neporadite? fnuuuuk

viete, chcela by som vediet, ako sa mam stavovat, ked mi zmerajun vahu kosti, tuku, celkovo, ked si ma ten clovek pozrie a posudi....dakujem

ruza66

ahoj

prosim vas, neviete mi poradit nejakeho odbornika na zdravu vyzivu, doktora, doktorku, co mi zmera tuk a tieto veci...prosim okolie piestan,trnava.

dakujem

odpovedam

pehatahanka, neuveris, ale vyziva je normalna klinicka cast mediciny, ja sa jej venujem. keby diety fungovali, nevynachadzali by sa dalsie. vies, problem ludi je, ze hladaju skratky a zazraky a chcu to hned a bez namahy. Ale tak to nefunguje. Pokial mas zly jedalnicek, aj tvoje zdravie a kondicia budu zle.

Telo rozklada ziviny v krebsovom cykle podla vlastnych mechanizmov. Ci zjes ako sacharid ryzu, med, cukor ci pizzu, tvoje telo ho vzdy rozlozi na glukozu. Tvoje telo sa neriadi tym, ze o aky konkretny zdroj sacharidu ide. Riesi len retazce. Takze ano, dieta podla krvnej skupiny nie je podlozena nicim. Je jedno, co zjes. Do krvi ti ide uz rozlozeny nutrient.

Tvoja krv jeho zdroj neriesi, nema ako a nedava to ani zmysel. Krv nema filter, pomocou ktoreho si povie, ze tuto glukozu nechcem, lebo je z cukru a vemem si radsej tuto glukozu zo zemiaku. Chemicky vzorec je uplne ten isty. Glukoza sa vzdy bude rovnat glukoze. A tak to je aj s proteinmi, ktore sa stiepia na peptidy ci aminokyseliny atd.

Preto je dieta podla krvnej skupiny blbost. Nie je ani pravda, ze kym nevyskusam, nemozem vediet. Nebudem preto skusat jedy, drogy a psychotropne latky, aby som mohla povedat, aky mam na ne nazor. Inteligentny clovek veci overuje, aby skusat nemusel, ale siel rozvazne za tym, co je efektivne. A diety to nie su. Vyvazenemu stravovaniu sa nevyrovna nic.

pehatahanka

ktora dieta je nejak podlozena. Alebo teda neviem presne co od nich ocakavas. Podla mna ma tento sposob nieco do seba. Kym to nevyskusas nemozes hodnotit podla mna :)

Kýčera

Nájdeš aj v knihe "Správny spôsob výživy podľa krvnej skupiny" od Dr.Petra J. D´Adama a Catherine Whitney; 4 krvné skupiny, 4 diéty, spôsob stravovania na zachovanie zdravia, predĺženie života a dosiahnutie ideálnej hmotnosti.