Ako casto vam vyhovuje milovanie v dlhodobom zvazku?

Príspevok v téme: Ako casto vam vyhovuje milovanie v dlhodobom zvazku?
dalsi

Aku mate sexualnu potrebu /ze vam staci/ v manzelstve, ci dlhodobom partnerskom zvazku - co sa tyka milovania, sexu ? Preskocme teraz take frekventovanejsie obdobie, ked sa dvaja poznaju kratko /vtedy to byva intenzivne/ a pozrime sa na to s odstupom 1,2,3,5-10,15-20, ci viac rokov ?

Mame so zenou diametralne rozdielne sexulane potreby a snazim sa dojst na to, kto z nas to prehana. Tak ma zaujima, ake je to bezne inde... a ci vam to tak vyhovuje, pripadne ako to riesite. Ci uz na toho druheho nemate chut, alebo chut mate, ci vam chut este rastie, atd.

Prosim nech nepisu ludia, so vztahmi pod 1 rok, alebo vztahmi na dialku, ani specificke manzelstva-zvazky, kde partner chodi prec na tyzdnovky, byva dlho z domu.

Kýčera

Dalsi, však?, som rada, že si ju ocenil. Nie si Ty sprostý chlapec, presne takto sa to robí, ak si hladný, najskôr sa napiješ a možno zistíš, že si bol len smädný, a tak nepriberieš a má to aj iné benefity - ušetríš jednak nákupom jedla, jeho prípravou, umývaním riadu,...šetríš peniaze, čas, zdravie/ktovie, čo všetko by si pojedol/ vodu, životné prostredie,...A čo sa tej bolesti týka, to je tiež trefa do čierneho. Ak niekto trpí chronickými bolesťami len na určitom mieste/ruka/ a nič ich nezastaví, tak si tú bolesť vyvolá inde/obuje menšie topánky/, aby si odpútal pozornosť od ruky. A ja zas oceňujem Tvoje úžasné myslenie v prvom odseku. A tá čoko, tú som Ti neradila, to som len uviedla fakt, že tie endorfíny okrem sexu vie zabezpečiť aj cvičenie a ona. Musím Ti však povedať, že si zábavný, nevzdaváš sa len tak ľahko, rád provokuješ, bavíš sa,... a to ma baví. Nakoľko som Ti tú rozprávku nezhĺtla, tak som provokovala aj ja...Ale moc to zasa nepreháňaj, aby sa Ti to aj skutočne nestalo...

dalsi

Kýčera Včera 13:56 - to je veru uzasna rada. Ako ked povies hladnemu, chod sa napit... Ved staci vela pit a nebudes hladny. Alebo nieco v style - boli ta prst na ruke ? Trepni si kladivom po nohe. Uvidis, ze ten prst na ruke nebudes ani citit.

Co sa tyka cokolady, dakujem, nechcem sa prezrat. Radsej by som si odpustil mat vobec niekedy tu cokoladu, kebyze sa to so zenou napravilo. Mne veru cokolada az take pocity neprinasa. Je to slaby odvar, cajicek.

Kýčera

Anjelik, samozrejme, máš pravdu. Provokovala som Dalsieho, bo sa mi zdá, že aj on nás tu provokuje. Len tak na okraj, aj jedenie čokolády je o dvoch - o nej a o čoko, pri jej jedení zažívame tiež úžasný a slastný pocit/najmä ak je kvalitná/, aj tam je chémia a aj tam dochádza k vylučovaniu hormónu šťastia tak ako pri sexe, cvičení,...A aj keď som v zrelom veku, tak si ešte milovanie pamätám a viem, že pri jedení tej čoko by mi chýbalo to fučanie do ucha...S tou výmenou energií máš tiež pravdu, my ženy máme zemskú a muži nebeskú...A Dalsi sa nechytil...

dalsi

Asi som divny, ale nepripada mi normalne, ked zena muzovi navrhuje, aby mal milenku.... ???

Chapem, ze v takej situacii, by zena nechcela, aby som sa zamiloval, ale zase z mojho uhla pohladu, ja si nechcem hladat milenku a mat zenu. Ved to by som radsej ukoncil vztah a mal novy so zenou, ktora by ma chcela aj sexualne. Mne sa laska a sex spajaju k sebe. Naco by som mal milenku a ozaj by som riskoval, ze sa do nej zamilujem po case. Cele je to na hlavu :-D

anjelik *

Kýčera, milovanie, sex, je vždy minimálne o dvoch ľuďoch, ktorých spája sexuálna túžba a tým následne dochádza k tým úžasným a slastným pocitom a náležitej chémii. Ako pripúšťam, že rýľovanie záhrady má tiež svoje benefity, ale skôr by som volila sex.:o)))
Ďalší, preto *milenka*, lebo 1+1=2 Na sex treba dvoch. Jasné, že je ešte jeden, ale aj pri mojom obrovskom optimizme, veeeľmi nepravdepodobný scénar a to, že tie pocity, ktoré si opísal, že ti milovanie dáva, dokážeš objaviť sám v sebe. Že si sám sebe vystačíš a potom ok, môžeš žiť roky rokúce bez sexuálneho ukojenia a byť šťastný. Či na to máš, zváž sám. Realita je ale taká, že my potrebujeme druhých, aby nám poskytli k tej našej mizernej energii vlastnú a tak nás nakopli. Presne ako sa tebe deje, keď sa pomiluješ s manželkou. :o)
A že sa zamiluješ, je viac ako 100%, pretože ty potrebuješ druhého človeka a tvoja vďaka sa veľmi skoro zmení na lásku. Si príliš citovo vyprahlý, aby sa to nestalo. Môžeš vypisovať, čo len chceš, pravdu vieš už dávno. :o)

Kýčera

Dalsi, tá Tvoja žena má pravdu a vie, prečo to hovorí, hrozí tam riziko, že by si od nej odišiel. A nerozmýšľal si nad tým, že by si si svoju nadbytočnú energiu vybil nejako inak, napr. športom, rýľovaním, či inou fyzickou námahou? Garantujem Ti, že by si bol tak unavený, že by Ťa chuť na sex prešla a jedine po čom by si túžil by bol spánok.

dalsi

Co mate s tymi milenkami vsetci? Mam dojem, ze aj zena by naznacovala, zeby to vedela prekusnut, kebyze mam milenku /hlavne ze ona nemusi/, ale len nech sa nezamilujem...

skorosenior

Pozri poviem ti ako vekom otec a niekto kto to prežil skoro už do konca na vlastnej koži. Hodne mužov ktorí by privítali viac sexu v manželstve a dosť takých ktorí ho majú tak málo že to nevedia vydržať. Zriedka býva nejaký krátkodobý partnerský problém (pár rokov) ale väčšinou sa nič nezmení počas celého života. Ak pociťuješ mierny nedostatok pomáhaj, buď romantický, snaž sa zarobiť, to pomôže. Ale pokiaľ je nesúlad diametrálny tak buď partnerkou ti bude ruka, alebo hľadaj milenky alebo musíš odísť. Inú možnosť nemáš, to je krutá realita. Nič s tým neurobíš, hlavne ak jej záujem opadol ak už máte deti.

anjelik *

Nie, Adria, nepýtala som sa ho, ako by bol vadný. Keďže ale píše v takmer každom príspevku o tom, že od ženy odísť nechce, ale chce viac sexu a to nehrozí, keďže ona sa nezmení, tak jediné, čo mu zostáva, je riešiť to sám. A to sa inak nedá, iba ak si nájde niekoho iného, alebo niečo iné, čo mu sex nahradí. Darmo mu ja napíšem, aký je môj sexuálny život, darmo ho ty opíšeš, jeho problém to nevyrieši. Preto som sa pýtala, čo mu sex poskytuje, pretože tam je odpoveď na to, čím a ako si môže jeho nedostatok kompenzovať.
Ale ak ťa teda zaujíma, tak v jednom vzťahu, v ktorom manželka bola naozaj frigidná, to dopadlo tak, že po x pokusoch manžel začal vyhľadávať iné ženy, od platených po milenky. Každý jeho preslov skôr či neskôr skončil pri téme sex. A ako veľmi sa trápi a je tým frustrovaný. Ale svoju ženu, ako tvrdil, miloval, len si potreboval užiť aj viac, ako nezáživný, nekonečne dlho trvajúci sex, ktorý ho nudil možno len o trochu menej ako jeho manželku. :o) Ale tak mali deti, neskôr nejaké tie antidepresíva a asi sú aj svojim spôsobom šťastní. :o)
Ako to po rokoch dopadne so sexom, záleží od tých, ktorí ho vykonávajú. :o)

adr1a

V mojom napr. 6r vztahu to bolo stale tak vasnive intenzivne krasne hrave ai, ako aj v zaciatkoch nasho vztahu. Alebo aj lepsie, lebo sme sa uz dobre navzajom poznali. Ja som skor ta iniciativnejsia. Nemam moc rada jednotvarnost, nudu. Preto som v nasom vztahu do toho zapajala aj rozne inakosti ozivenia ai, co nebudem tu viac pitvat. A asi ako aj ty, pomahalo mi to odburavat stres, sposobovalo vo mne radost suzvuk harmoniu pokoj klud pohodu, stastie spokojnost naplnenie, suhru splynutie s partnerom

Anjelik. Pytas sa ho sposobom, ako keby bol vadny a nech sa uvedomi. Ty si preco kupujes stale nove handry kabelky topanky kozmetiku a ine zenske rozmary? Alebo preco si mozno doprajes kozmeticku kadernicku pedikurku masaz ap?)