Pes zjedol sáčik

mucifuz

ja vlčiak tiež zjedol mikrotenový sačok ked bol malý ale ho kakal a ani sme nezbadali,že kedy sa to stalo, len sme mu museli pomôcť , lebo mu to trčalo z riti,ked sa vykakal, tak sme mu museli trošku pomôct a vytiahnuť mu to, nech nebeha so sáčkom v riti po dvore :-)

Jakub00

Na internete som vyčítal, že sa mu može do jedenia pridať nejaký olej aby to išlo lahšie. Mám to spraviť či netreba?

Biela Kobra

Šteniatka často uchmatnú niečo, čo im vonia, alebo vybrakujú smetný kôš a naládujú do seba, čo sa dá. Väčšinou to končí bez problémov, ale sú aj tragické prípady. Ak bol ten hliníkový konček stočený, scvaknutý, a kus igelitu nebol veľký, nemalo by sa nič vážne stať. Malý by sa mal dosýta najesť, aby mal v žalúdku a črevkách aj dačo poriadne. Najbližšiu stolicu pozorne skontrolujte, či sa tam nachádza všetko, čo malý zjedol - nehanbite sa do toho popichať slamkou alebo lyžičkou, proste si musíte byť istí, že vykakal celý kus sáčku aj s tým kovovým koncom. Ak by to do zajtra večera z neho nevyšlo, bežte za veterinárom. Počítajte s tým, že keby sa náhle zmenila situácia - psíkovi by začalo byť zle, triasol by sa, mal by problémy s vyprázdňovaním, prestal by jesť, piť, proste čokoľvek odlišné od normálu, okamžite s ním treba bežať na veterinárnu pohotovosť, hoci aj v noci. Takže najbližšiu noc asi budete mať pohotovosť aj vy. Prípadne zavolajte o radu k vášmu veterinárovi aj teraz a dohodnite sa s ním predbežne, čo robiť.